Nos za snežaka!

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

tema odprta - 7. dec 2009 11:11 | ogledi: 2.746 | odgovori: 11

Zdravo,

ponovno potrebujem vašo pomoč in sicer imam problem pri kostumu za snežaka in sicer pri njegovem nosu. Ne vem kako naj ga oblikujem oziroma iz česa naj ga oblikujem. Naj povem še to, da mora biti nos tak da bo sam stal na nosu igralca ne sme biti pritrjen s kako vrvico, elastiko ali čim podobnim.

Lepo prosim za vaše ideje.

Hvala že vnaprej.

cimetovka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. dec 2009 12:02

Poskusi s penečo gumo, takšno, kot jo imajo "rdeči noski".

jasna

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

7. dec 2009 14:30

Kaj pa oranžni filc? Oz. beli filc, ki ga pobarvaš s tempero ali pa s flomastrom na oranžno. akim

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2009 15:49

Spenjena guma (tenka), zavita v tulec, tulec narediš s spenjalko. In daš tanko elastiko na obe strani in potem to človek natakne (enak format elastike kot je pri pustnih maskah). Vendelina jr.

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

8. dec 2009 8:05

Hvala , vsem za ideje. Tudi sama sem prišla na idejo penste gume. Danes jo dobim in bom poskusila ustvariti nos za snežaka. Upam, da mi bo uspelo. Vanedelina jr.: ne sme biti elastike, ker se nos ukrade in se mora samo sneti dol. imaš še kako drugo idejo mogoče? cimetovka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

8. dec 2009 12:30

Namesto elastike bi lahko uporabila lepilo za brke. Kje to prodajajo, pa ne vem, jaz bi klicala v gledališče. RadaJem

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

8. dec 2009 13:12

Nos na "mačka", (bel) trak kupiš v trgovini s šiviljskimi pripomočki. jankica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. dec 2009 13:23

Hehehehe, kam boš pa drugo polovico "mačka" prilepila, jankica?? Pa menda ne na nos?

 

jasna

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

8. dec 2009 13:33

Ups, sem malo površno prebrala vprašanje. Mislila sem pa, da bi imel snežak nekakšno belo masko z izrezom za oči in usta. jankica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. dec 2009 13:42

Cimetovka, a vidiš, tako se vedno v gledališkem procesu zaplete. Pa v kakšnem drugem tudi. Je pač veliko zahtevkov, za katere se potem vidi, če se dajo ali pa ne dajo realizirati. Nos na snežaku, ki ga najprej nosi človek, potem se pa ta nos ukrade....to, kakorkoli obračaš, ne more biti en-te-isti rekvizit. Če ne bo nedvoumno fiksiran na človeka, bo padel dol ob prvem koraku in bo šla dramaturgija preč, če pa bo fiksiran, se ga v nadaljevanju ne bo dalo ukrasti. Skratka, ali eno ali drugo, obojega se ne da. V gledališkem procesu se pri takih stvareh potem išče neka tretja pot. In jo boste morali tudi vi. Še najlažja varianta je, da se gib, s katerim se vzame nos s snežaka, spremeni. Tipo, ne potegneš nosa k sebi, temveč najprej malo k sebi, nato silovito gor in je pač nos ukraden (pri tem manevru člvoek v snežaku malo miži in je stvar rešena). Druga varianta je npr to, da se naredi ena koreografija s snežakom, tako da snežak malo pleše in se ga malo vrti in potem se obrne od publike, se sname nos in potem se pač kot ukraden nos privleče kak drug nos, ki ga je imel drug karakter medtem v žepu. Vendelina jr.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. dec 2009 12:34

jasna1 je napisal/a:

Poskusi s penečo gumo, takšno, kot jo imajo "rdeči noski".

jasna

Če dobiš omenjeni nos iz penaste gume, ki kar dobro "miruje" na nosu, nanj prilepiš stožec iz oranžnega papirja, ki ga prečno porišeš s tankimi črnimi črticami, dobiš zelo dober približek korena. Pa še tat ne bo imel problemov pri kraji, le zmečkati ga ne bo smel.

Če vam situacija dopušča, lahko običajnega snežaka spremenite v kratkovidnega- na očala (lahko brez stekel) pa ni problem pritrditi nosu, tudi z mačkom, kot je predlagala jankica.

LP, V.

 

Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 09.dec 2009 12:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti