Miklavž

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

tema odprta - 6. dec 2009 10:54 | ogledi: 3.745 | odgovori: 12

Jupi, Miklavž mi je prinesel modelčke za novoletno pecivo- zvezdice, smrekce...

Hvala, Miklavž.

syu

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

6. dec 2009 11:49

Meni pa nočno - jutranji pohod na Blegoš! Zelo lepo.

strippy

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. dec 2009 11:50

meni pa kapo, šal in rokavice, da bom pregnala mraz... klavdija

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

6. dec 2009 11:55

...nam pa otrške iskrice v očeh,ko sta odpirali darila in jih delili z nama in to je tisto neprecenljivo. toppy

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

6. dec 2009 12:35

Pri nas je pa pustil veliko suhega sadja, čokoladic in nogavic za mrzle dni. krinolina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. dec 2009 20:15

Pri nas je pa štiriletnik razložil, da je 'zraven parkljev en moški stal in mu dal darilo' (smo imeli miklavževanje v cerkvi). Saj ne vem, kje je smisel teh parkljev, da se potem otroci bojijo še Miklavža.

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2009 10:14

Atina je napisal/a:

Pri nas je pa štiriletnik razložil, da je 'zraven parkljev en moški stal in mu dal darilo' (smo imeli miklavževanje v cerkvi). Saj ne vem, kje je smisel teh parkljev, da se potem otroci bojijo še Miklavža.

Atina
Vezano na tole: tisto vprašanje - otroci, a ste bili pridni? - to je pa osnova za vzgojo v nesamozavest in za stalno sesuvanje samega sebe. Ker čisto vsak otrok je krasen, ampak čisto vsak otrok je pa v zadnjem tednu ušpičil vsaj eno neumnost. In ko pride tisto "otrociastebilikajpridni", je ubogi petletnik v hudi dilemi. Ker če bo povedal po pravici, bo moral povedati tud to, kaj je ušpičil, če bo pa rekel, da je priden, ga bodo pa šraufali naprej, če kaj nagaja (kar je spet ena od nepopisnih "bistrosti" odraslih). Zaradi tega se jaz bolj zanašam na Dedka Mraza. On ima rad vse. In nič ne sprašuje, če sem bila pridna. On že ve. Vendelina jr.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

7. dec 2009 10:43

Naš MIklavž nosi samo otrokom, zato sem si jaz sama privoščila en "štumf" za valjar. Zakon, vam povem. Nič ni treba testa z moko posipavat (kar meni prav pride predvsem pri piškotih), se nič ne prijemlje gor... pa tako je moj dragi dejal, naj ga kar oblečenega pustim, da bo mehkeje, če bi kdaj valjar v sili šibo nadomestil, ker jih je Miklavž letos pozabil... Irena

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

7. dec 2009 12:17

piškotek je napisal/a:
Naš MIklavž nosi samo otrokom, zato sem si jaz sama privoščila en "štumf" za valjar. Zakon, vam povem. Nič ni treba testa z moko posipavat (kar meni prav pride predvsem pri piškotih), se nič ne prijemlje gor... pa tako je moj dragi dejal, naj ga kar oblečenega pustim, da bo mehkeje, če bi kdaj valjar v sili šibo nadomestil, ker jih je Miklavž letos pozabil... Irena
he, he... kako pa zgleda ta "štumf" - ja ma po deski moraš pa še zmeraj z moko posut? zima13

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

7. dec 2009 12:35

To pa tudi mene zanima kako zgleda ta valjar. Takoj pišem Božičku zanj. Na vse kar sem jih imela do sedaj se je prijemalo testo. Od Tupperwera do navadnih lesenih in plastničnih. zvezdica55

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

7. dec 2009 15:15

Ni valjar, je bombažni štumf...pravzaprav bolj gamaša, ker nima "podplata". Navlečeš na (katerikoli) valjar in to je to. Jaz valjam piškote na silikonski podlagi, ki je ne pomokam in zdaj mi tudi po vrhu ni treba testa z moko potresat (ok, vsaj pri tistih receptih, ki sem jih že sprobala - za jabolčno pito, linške oči in cukarine; dopuščam možnost, da bo kje vendar treba si pomagat tudi z moko). Meni je super, ker ustvarjava skupaj s še ne štiriletno hčerjo, kar pomeni, da se testo veliiiikokrat valja in bi ob sprotnem dodajanju moke pač postajalo vedno trše in manj dobro. Štumfek sem si nabavila v Avstriji, je pa od Kaiserja. Izdatek pa par evrov za dva komada v kompletu. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti