Jogurtovi rogljički

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

tema odprta - 5. dec 2009 20:01 | ogledi: 7.791 | odgovori: 10

Na internetni strani sem našla recept za jogurtove rogljičke.

Ker se mi je zdel recept zanimiv sem naredila testo.Tu pa se je nazadnje zataknilo.

V maso gre 1kg moke,750g masla,2 vanilijeva sladkorja ter 2 lončka jogurta.Zraven ni napisano ničesar drugega .Ni sladkorja niti kakšne jajce.Testo sem pustila počivati cca 2 uri.

Ko oblikuješ rogljičke naj bi se peklo na 180 stopinj.

Tu pa je nastal problem.Testo je na otip lepljivo in brez okusa,.Rogljičkov se ne da oblikovati, prav tako se zelo težko valja.Trenutno mi zopet počiva v hladilniku.

Me pa zanima kako lahko testo "rešim",da pa vseeno ne bi šlo v smeti.Ali lahko dodam sladkor in jajce ter ga mogoče uporabim za kakšne druge kekse ali pa mogoče za kakšno pito.

Prosim za vašo pomoč kaj naj naredim.

kriznana

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. dec 2009 20:08

Za količino masla in dveh lončkov jogurta je prav gotovo premalo moke. Dodaj moko, da dobiš kompaktno a še vedno mehko testo in pusti do juri v hladilniku.

kobra 1

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

5. dec 2009 21:33

jaz imam podoben recep, vendar ne za rogljičke. Iz te mase res ne morejo biti okusni rogljički. 1 kg moke (1/2 ostre, 1/2 mehke) 75 dag margarine 1 jogurt 1 jajce iz te mase naredi testo, ga razvaljaj, izreži kroge na vsakega daš malo marmelade, nato pa testo prepogneš in robove dobro stisneš, da se ne odprejo. Svojemu testu dodaj jajce pa malo moke. Na koncu pa še vroče povaljaj v mletem sladkorju. Piškoti ne smejo biti preveč zapečeni. lp valči

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. dec 2009 23:00

Valči, iz takega testa lahko narediš tudi rogljičke. Namesto krogov izreži kvadrate in daj na en vogal marmelado ter zvij proti drugemu vogalu. Upogni v obliko rogljička. Kriznana, testo pusti počivati vsaj 24 ur, lahko pa tudi dlje. Vmes ga večkrat razvaljaj in prepogni tako, kot se to dela za domače listnato testo. Valjaj na dobro pomokani deski. V to testo ni obvezno dajati jajc. Peče se na 200 stopinj. Še toplo povaljaj v mletem sladkorju. Rogljičke jemo, ko so ohlajeni. Meni so celo drugi dan še boljši. regina

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

5. dec 2009 23:06

To ni recept za take klasične rogličke.To testo je potrebno razvaljati.

Lahko razdeliš na 16 enakih delov, razvaljaš v krog in le tega potem razdeliš na 8 delov . Na širši del daš marmelado in zvijaš proti notranjosti. Ali pa razvaljaš celotno testo in z okroglim obodom izrezuješ kroge , daš gor marmelado in jih preklopiš ter na robovih stisneš.

Delam po istem receptu , vendar iz polovične mase.

Upam, da ti uspe. Nikar ga ne vrži proč. Če ti čisto nič ne bo šlo, ga še vedno lahko razvaljaš v velikosti pekača premažeš z marmelado in gor daš naribana jabolka, pa bo jabolčna pita po tvoje.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. dec 2009 7:41

tu je še en recept http://www.rezeptefuchs.de/Rezepte/Vanille-Joghurt-Kipfe http://www.dicke-deutsche.de/2007/11/rezept-va Hallo, ich habe hier so etwas wie ein Grundrezept. Ich ersetze inzwischen bei allen meinen Kuchenrezepten die Hälfte der Butter durch Joghurt. Dieses sind Vanillekipferl geworden, habe sie aber schon mit Cappuccino oder Kakao gemacht. 300 g Mehl 50 g Haselnüsse 50 g Mandeln 80 g Zucker 100 g Butter 100 g Joghurt 1 Ei Mandeln und Haselnüsse mahlen, dann alles verrühren 1 Minute auf Stufe 5, dann in die Form geben, ca. 15 Minuten bei 160 Grad Ober und Unterhitze backen. klavdija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. dec 2009 8:08

klavdijaB, člepo bi bilo, če bi se protrudila s prevodom, ni v navadi, da bi neprevedene recepte objavljali.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. dec 2009 10:45

nisem prevajala, ker zgnesti vse sestavine v testo ni tak zakompliciran postopek, kot pri kakem pecivu, kjer se najprej špeče eno, vmes dela krema ipd., pa še sestavineso čisto običajne. Za tiste, ki pa ne razumete: 300 g mokle 50 g lešnikov (mletih) 50 g mandljev (mletih) 80 g sladkorja 100 g masla 100 g Jogurt 1 jajce klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2009 10:49

Kriznana, če nič drugega, si dobila nauk, da se ne velja držati recepta kot pijan plota. Maso se da čisto lepo rešiti: jaz bi tu dodala dve razžvrkljani jajci in to pregnetla v maso in ko bi bilo jajce dobro v masi, bi v zadevo dodala še kakih pet žlic karamelne omake in kakih e5 dag mletih mandljev in bi dobila orgiastično dobro maso. In ne drži se količin "za prmej", lepo poglej, če je masa lepljiva, potrebuje še praškasto ali kosmičasto zadevo (npr, mlete mandlje), če je masa suha, je treba nekaj vlažnega dodati. Ko masa postane lepo kroglasta, se jo pa da počivati. Vendelina jr.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

6. dec 2009 11:34

Hvala vsem za odgovore in nasvete. Testo naj bi bilo za klasične rogljičke ki se povaljajo še v sladkorju. V testo bom pa res dodala še jajce in pa malo sladkorja ter iz tega naredila kar pito,bom vsaj porabila jabolka ,ki so že malo za odpis. Za rogljičke pa se že dela druga masa,ki je preverjena in bodo sigurno uspeli. Ja, pa res se bom morala navadit ,da se ne držim točno vseh količin in receptov.Zaenkrat mi to rata samo pri tistih stvareh,ki jih res poznam. kriznana

DanD  

član od: 2.4.2008

sporočila: 20

6. dec 2009 20:58

No jaz imam za jogurtove žepke naslednji recept: 500 g moke 375 g margarine (lahko tudi 1/2 masla) 1 dl jogurta ali kisle smetane 1 vanilij sladkor limonina lupinica 2 žlici ruma Za nadev uporabimo kislo marmelado. Moko, margarino, jogurt, vanilij sladkor, limonino lupinico in rum zmešamo in umesimo gladko testo, ki, naj v hladilniku počiva 2 uri, ni pa mujno. Z malim krogom za krofe izrežemo kroge in nanje nadevamo marmelado. Po robovih stisnemo najprej s prsti in potem z vilicami. Pečemo pri 200°C 10 - 15 minut. Ko so piškotki pečeni jih potresemo s sladkorjem v prahu. DanD

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti