Božično-novoletni menu

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 4. dec 2009 16:28 | ogledi: 36.029 | odgovori: 38

Lep decembrski pozdrav vsem :)

Sama rada kuham in pečem, vendar bi potrebovala malo pomoči pri izbiri jedi za celotno kosilo (in sicer za praznični čas Božiča in novega leta - nisem se še odločila, kdaj bom naredila kosilo za prijatelje :) )

Nekaj idej že imam, ampak nisem sposobna sestaviti skupaj celoten menu, ker ne vem kaj paše s čim :/ Katera predjed paše z izbrano glavno jedjo, katera slaščica, kateri aperitiv, itd)

Zato bi VAS prosila za malo idej in pomoči!

Hvaalaaaa! :D

vanilia

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

4. dec 2009 16:36

O vanilija idej je en cel kup,mogoče bi nam bilo vsem lažje,če bi dala kakšno smernico,kot na primer ste bolj za domačo hrano,ribji meni,mešano,naj bi bila sladica klasična kot je potica,piškoti,al kaj bolj kremastega,sadnega.Mora bit bolj fensi, zelo svečano ali bolj domače tradicionalno.Malo nam napiši,kaj si imela v mislih pa nam bo vsem lažje šlo. sensia

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

4. dec 2009 16:40

Aha, seveda! Rada bi nekaj novega, drugačnega, "fensi" (čim manj tradicionalnega - če pa že, naj bo tradicionalna jed pripravljena na nek drugačen način) - za mlado skupino od 25 do 30 let. Glede izbora mesno / ribje, itd... pa ne bi rada omejila, ker še jaz nisem odločena. Mislim, da bi bilo celo najbolje, naj vsak predlaga SVOJ najljubši menu ali kaj bi najraje naredili za tako priložnost :D lp vanilia

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. dec 2009 16:56

Jaz nočem pol dneva preždet v kuhinji, tako da bo verjetno spet padel tale recept (Katka je carica!!) http://www.kulinarika.net/recept/mesne_jedi/Piscanec_Se Jed je nevsakdanja, preprosta za pripravit in midva jo obožujeva. Za sladico pa No dobro, mogoče še kakšna rulada :) RadaJem

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

4. dec 2009 17:04

Imam isto težavo;) ...pravzaprav je par jedi, ki bi jih rada pripravila, pa se kar ne spravim, da bi to skupaj dala. Razmišljala sem o ajdi z lisičkami, ocvrtih šitakah (že tako dolgo jih nismo jedli, sem kar en napad dobila!), ribo na žaru s česnom in peteršiljem, pa mešanico basmatija z črnim divijim rižem, hmm....bom še spremljala to temo...kaj boste pripravile druge (in drugi)? terakota

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. dec 2009 17:10

S temle preverjeno ni tako rekoč nič dela in lahko feštaš z gosti:

Glavna jed:

Ovčje stegno brez kosti, posoliš, namažeš s pol stroka česna, poprom, senfom in kar veliko rožmarina. Dač v pečico in pečeš na 180 stopinjah, dokler ni notranja temperatura od 70 do 85 stopinj. Pri nas jo imamo radi well done, tako da končam s peko pri 80 stopinjah. Ja, kupiti moraš termometer, se absolutno izplača.

Krompirjev gratin: Krompir olupiš in narežeš na tanke rezine. Pustiš v vodi do uporabe. Potem da odcediš, posušiš s prtičkom, posoliš, zložiš v nepregorno posodo, preliješ s sladko smetano (ali pol smetane pol mleka), poteseš z malo muškatnega oreščka in spečeš v pečici, lahko istočasno kot pečenko.

Zelenjava: Na koščku masla prepražen zelen fižol in korenček (pražim vsako possebej).

Ali pa na četrtine narezani šampinjoni in na vročem maslu prepraženi. Posoliš, poporaš. To lahko narediš zjutraj in zvečer samo pogreješ.

 

Za desert bi naredila kakšen čokoladni mousse, ker lahko narediš zjutraj ali pa večer prej. Ne pozabi nekaj svežih malin in sladko smetano za okras.

 

Potica in piškoti se meni ne zdijo desertna zadeva, imamo jo pa radi za zajtrk ali pa za kar tako malo posladkat.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04.dec 2009 17:12

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

4. dec 2009 17:40

Super tema. Jo pridno berem in bom iz nje izbrala novoletno kosilo. Hvala za vse ideje. syu

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

4. dec 2009 19:04

http://www.kulinarika.net/recept/mesne_jedi/Piscanec_na Jaz pa rada naredim tole zgoraj od mamamie. Običajno je ta jed na vrsti ob kakšni svčeanosti, ko imam veliko dela z veliko prilogami in pecivom in tole pripravim že malo prej. Se pa meni dogaja, da riž ni več sočen, če predolgo čakamo na kakšnega gosta. V tem primeru dodam še koščke ananasa v riž, zalijem s sokom iz ananasovega kompota in obložim s celimi koluti. Tudi koščke banane sem že devala vmes in v tankih curkih prelila z medom. Pa na koncu še dodajam cimet. Z rozinami (svetle velike narežem, da okus pride do izraza) in marelicami pa tudi nič ne "šparam". Eksotično dobro. župca

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

4. dec 2009 20:13

Jaz bom božično večerjo pripravila samo za naju z možem:in sicer piščančja rolada,pommes dushese kakšna omakca in mešana solata,za sladico bo pa najverjetneje vanilijeva šarlota z jagodnim prelivom in seveda kak dober kozarček vinaZame bo sok Verjetno si bom omislila še kakšno hladno predjed,.. lep večer ninkica

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

5. dec 2009 5:20

Jaz pa ob takšnih priložnostih najraje naredim narezke in veliko vrst solat, ker potem lahko vsak vzame tisto, kar mu najbolj ustreza. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti