Katero čokoladno torto izbrati

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

tema odprta - 3. dec 2009 20:25 | ogledi: 5.698 | odgovori: 14

Speči moram čokoladno torto a sem v dilemi kateri recept naj izberem. Katera je res dobra za več okusov, saj nas bo na praznovanju cca 30?? Hvala za nasvete!

dete

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. dec 2009 20:55

Jaz naredim pariško kremo, s tem, da dam namesto jedilne čokolade veliko Milko (mlečno ali nugat). V eno plast dam včasih višnje iz kompota.

 

Druga možnost je torta Nutella.

Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2009 21:05

Ja, težka boo. Kaj pa če narediš torto s različnimi kremami= recimo čokoladni biskvit spodaj, pa krema iz bele čokolade, potem daš plast beljakovegatesta z orehi in nanj kremo iz temne čokolade, na vrh običajen, torej rumen biskvit in vse preliješ s čokoladno glazuro?

Mamamia

mamamia

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

3. dec 2009 21:19

Mamamia ta je pa slišat dobra...a je to kje prav recept, ali je nasvet "od oka"...?? Kakšno je pa beljakovo testo z orehi??? dete

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. dec 2009 9:00

Če ste friki na čokolado, bi jaz izbrala čokoladno-čokoladna torta. Je nekje v bazi in je meni najbolj "čokoladna" od vseh!

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

4. dec 2009 9:10

Za 30 ljudi ena torta itak ne bo dovolj. Jaz bi ti predlagala V-torto, ki je zelo nasitna (in seveda zelo okusna), zraven pa bi spekla še eno sodno torto. Zelo okusna in sočna je tudi torta Nutella. Med čokoladnimi sta ti dbe torti moja favorita.

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

4. dec 2009 9:13

Zame pa je zmagovalka med čokoladnimi tortami Sacher torta. Margot

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. dec 2009 9:13

Recept je "od oka", a preizkušen večkrat.

Beljakovo testo narediš tako, da stepeš pet beljakov s sedmimi žlicami sladkorja in ko je sneg čvrst, postopoma, žlico po žlico, dodamo osem žlic mletih orehov (lahko tudi mandljev ali lešnikov)  in na koncu eno žlico moke. Pečemo na 180 stopinjah, okoli deset minut, na pekaču, obloženem s papirjem za peko. Testo mora biti na otip še prožno, sicer se bo drobilo.

ZA kreme je v bazi veliko receptov, če pa potrebuješ pomoč ali bi rada kar kak recept, sporoči, pa ti pošljem.

Mamamia

o.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2009 9:36

Naredio tako torto, ki jo preverjeno znaš narediti. Oziroma dve. To, ali bo ljudem torta hiper dobra ali samo dobra, je irelevantno. Pri taki masi ljudi itak ne moreš zadeti vseh okusov. Ne si tako nabijati nalog po vsesplošnem ugajanju, tega se ne da doseči, ergo, škoda energije. Maksimalno se potrudi v tistem kar znaš, to zadošča. Tudi ljudje ne bodo prišli na event zaradi superdobre torte, temveč zaradi druženja. Če bo druženje okej, bo tudi hrana z oceno 2-3 teknila, če pa druženje ne bo okej, ga pa niti hrana z vsemi možnimi zvezdicami ne bo mogla popraviti. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. dec 2009 9:51

Za 30 ljudi peci torto v velikosti pekača iz pečice, bo kar dovolj. Narediš več plasti, da je višja, pa še najmanj dela imaš tako.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti