Svinjska ribica

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

tema odprta - 3. dec 2009 12:05 | ogledi: 56.230 | odgovori: 24

Pozdravjeni !

Mene zanima na kakšne načine pripravljate vse svinjsko ribico s čem jo polnite vse in tud zrezke na kak način jih vse pripravljate?

Fajn bi bil kak recept

hvala za vašo pomoč

MIŠEL

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. dec 2009 12:20

Večinoma tako, da jo dam 3 dni pred uporabo v tekočino ( zavrem vodo, sol, cel poper, lovorjev list, pol čebule, česen) to ohladim dam v posodo in v hladilnik. Na dan priprave jo vzamem ven, razrežem na medaljončke in na hitro popečem. Včasih dam spodaj rezino toasta in rezino pršuta. enkrat sem jo tud ocvrla pa se mi zdi da je pečena najboljša. biba

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. dec 2009 12:25

Jaz sem jo zadnjič pripravila v listnatem testu.Razvaljano listnato testo sem najprej obložila z blanširanimi ohrovtovimi listi, na to sem položila svinjsko ribico, ki sem jo predhodno začinila in na vroči maščobi popekla do svetle porjavelosti. Ribico sem zavila v testo, testo premazala z razžvrkljanim jajcem in - hop v pečico.

Blanchy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. dec 2009 12:33

Našpikam jo s  suhimi slivami in krhlji mandarine, prelijem z vročo maščobo in na majhnem ognju spečem do konca. Ob peki se itak naredi omakica, malo seveda dolivam vode in vina in sproti zalivam.

Mamamia

mamamia

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

3. dec 2009 12:34

Mi jo imamo najrajši opečeno in gratinirano s sirom, še boljša je pa v brusnični omaki. krinolina

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

3. dec 2009 19:39

Jaz imam pa en fin recept in je res nekaj posebnega. Ribico posolim, popopram ter namažem z gorčico. Povaljam jo v grobo mletih bučnih semenih in polijem z bučnim oljem. Vse to mariniram že dan prej da se lepomaromatizira. Potem pa v ponvi na hitro opečem, v pečici do konca...toliko, da je še roza, potem pa narežem na porcije, mljask. Tudi hladna je zelo okusna.

Mir in dobro!

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

4. dec 2009 16:31

Velikokrat jo spečem klasično marinirano,obloženo z začimbami in zavito v pečko.Včasih jo odprem v velik zrezek začinim malo pomažem z gočico dam rezine sira,pršuta na sredino pa suhe slive in zeleni poper.Vse skupaj zvijem v roladico malo popečem in končam v pečici.Namesto sliv dam tudi gobe. Pa še en,za vse ki imate radi drugačne kombinacije, malo bolj mediteranski priokus.Ribico mariniram in jo dam v pečico,pridno jo zalivam z lastnim sokom in vinčekom.Ko je pečena počakam,da se ohladi.Med tem naredim, malo bolj redko, tunino pašteto.Ribico narežem na zelo tanke rezine in jo polagam v globoko skledo.Najprej plast paštete, nato plast ribice,vse do vrha na koncu vse skupaj zadelam s preostankom paštete in dam čez noč v hladilnik,da se vse skupaj dobro prepaca.Do zdaj so bili še vsi navdušeni nad okuso,tudi tisti,ki so se ob tej kombinaciji najprej zmrdovali.Med plasti lahko date tudi rezine v trd kuhanega jajčka ali kapre,inčune,zraven ponudite kruh ali toast.lp sensia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. dec 2009 19:43

Sensia, kar sline se mi cedijo. Morda bom zadnjo varianto izprobala in to prav kmalu. Migla

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. dec 2009 12:15

Jaz pa jo posolim, popopram, natrem s česnom in malo senfa, v sredino pa zapičim zelen beluš in korenje (predhodno blanširan in malo pokuhan). Opečem na pekaču, zalijem z belim vinom, malo vode, dam v peki vrečko in pečem pol ure pri 180 stopinj. Najraje imamo svinjsko ribico tisti ozki file. Sem pa jo pekla v testu in sicer božična varianta: ribico posolimo, popopramo in opečemo z vseh strani. (lahko pečemo tudi katero drugo meso - teletino, purana v kosu) Posebej zrežemo čebulo, dodamo nalistane gobice( lahko šampinjone), sol, česen, začimbe (timijan, bazilika, peteršilj), ohladimo. Dodamo eno jajce, žlico kisle smetane in žlico parmezana. Testo razvaljamo (jaz sem vzela odmznjeno listnato testo) in ga položimo na peki papir. Z vseh strani obložimo ribico z gobicami in zavijemo v testo. Z modelči izrežemo še zvezdice in jih pritrdimo zgoraj. Pomažemo s stepenim jajcem in pečemo dobre pol ure pri 200 stopinjah (odvisno od pečice in količine mesa) Lahko pa se namesto gobic naredi nadev iz špinače in smetane.

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

8. dec 2009 14:57

....ali pa pršut, vratina in sir.....dobro zeloooo lojzella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti