Svinjska ribica

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

8. dec 2009 19:09

lojzella je napisal/a:
....ali pa pršut, vratina in sir.....dobro zeloooo lojzella
a to lahko daš poleg ribice in jo zaviješ potem v listnato testo?kakšen sir pa mora bit? hvala za odgovor MIŠEL

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

8. dec 2009 21:35

ja, točno tako, sir pa ni važen kakšen je, lahko je tudi nariban ali v rezinah, jaz pa ponavadi vzamem edamec, sicer se pa tako in tako vsak stopi v pečici lojzella

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

9. dec 2009 11:01

Dobra kombinacija je tudi blitva ali špinača, nato jajčna omleta, nato pršut...Lahko kot rolada znotraj ali pa zunaj pred testo,,, Tina

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

21. dec 2009 11:19

Zanima me na kolk stopinj pečem ribico v listnatem testu .Sicer me zanima cel potek svinjske ribice z sirom v listnatem testu .In kaj je najbolj primerna priloga?To bi rada naredila za božično večerjo Hvala vam za pomoč zelo sem vam hvaležna MIŠEL

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

21. dec 2009 12:32

Jaz ribico najprej opečem v ponvi z vseh strani, da zadrži sok. Potem razvaljam listanto testo, dodam nadev (po želji ), jaz z sirom (mocarela naribana, pa malo naribanega zrelega sira in 3 žlice kisle smetane, muškatni orešek), obližim testo, zavijem in pomažem z stepenim jajčkom. Dam na peki papir in pečem najprej 15 min na 200 stopinj (ventilacijska pečica), nato na 180, da se zlato rjavo zapeče. Zraven paše pečen krompirček, ki ga lahko daš peči zraven ali na drug pekač. Lahko pa narediš krompirjev prstan (recerpt dr.oetkerja): 1 kg krompirja skuhaš v koščih in vročega pretlačiš.Dodaš 75 g masla, 2 jajci, začiniš s soljo, poprom in muškatnim oreškom. Krompirjevo testo damo v brizgalko z velikim zvezdnim nastavkom in testo nabrizgamo v obliki prstana v namaščen pekač za narastke (jena posoda). Pečemo cc 15 min pri 200 stopinjah.Ko je pečen v sredino damo zelenjavo z popečenimi gobicami.

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

21. dec 2009 14:02

Trixi je napisal/a:
Jaz ribico najprej opečem v ponvi z vseh strani, da zadrži sok. Potem razvaljam listanto testo, dodam nadev (po želji ), jaz z sirom (mocarela naribana, pa malo naribanega zrelega sira in 3 žlice kisle smetane, muškatni orešek), obližim testo, zavijem in pomažem z stepenim jajčkom. Dam na peki papir in pečem najprej 15 min na 200 stopinj (ventilacijska pečica), nato na 180, da se zlato rjavo zapeče. Zraven paše pečen krompirček, ki ga lahko daš peči zraven ali na drug pekač. Lahko pa narediš krompirjev prstan (recerpt dr.oetkerja): 1 kg krompirja skuhaš v koščih in vročega pretlačiš.Dodaš 75 g masla, 2 jajci, začiniš s soljo, poprom in muškatnim oreškom. Krompirjevo testo damo v brizgalko z velikim zvezdnim nastavkom in testo nabrizgamo v obliki prstana v namaščen pekač za narastke (jena posoda). Pečemo cc 15 min pri 200 stopinjah.Ko je pečen v sredino damo zelenjavo z popečenimi gobicami.
super hvala vsak nasvet in recept mi je zelo dobrodošel MIŠEL

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. jan 2010 18:16

Katera ribica se vam zdi sočnejša - v testu ali brez?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

16. jan 2010 21:12

Skoraj si upam trditi, da v testu pride sočnejša, že zaradi obloge in testa. Sama pa, če je marinirana in hitro popečena.

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

17. jan 2010 22:04

Mi smo jo imeli ravno danes za kosilo.Zjutraj sem jo nasolila , popoprala , dodala malo strtega česna majarona in timijana in dala v paco. Po dveh urah sem jo zavila v kraško panceto dala v pekač dodala eno nasekljano čebulo in dva stroka česna. Dala sem v pečico in jo pokrila s peki papirjem.Pekla sem jo 45 minut.Zelo okusna in sočna. Zraven smo imeli še sirove štruklje, kruhove cmoke in polnjene šampinjone na rukoli. Za sladico pa kokosovo torto po receptu g.Kodele Alenke iz knjige Torte. Zelo okusno. To smo si privoščili ker smo imeli praznovanje in pravijo otroci da najboljše jemo doma. Lep dan. irena66

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. jan 2011 7:43

A je svinjska ribica v testu okusna tudi hladna? Da se jo da pojesti verjamem, zanima pa me, če je tudi dobra? mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti