Kako porabiti

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

tema odprta - 1. dec 2009 23:37 | ogledi: 2.428 | odgovori: 6

Imam nekaj preveč mešanice semenk in oreščkov, ki jih sicer uporabljam za nekaj drugega. Mešanica sestoji iz enakih deležev mletega lanenega semena, bučnic, orehov, mandljev in sezamovih semen. Prosim za predlog peciva, v katerem bi lahko uporabila mešanico teh semen in oreščkov.

karlinka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. dec 2009 23:39

Ali kruh odpade?

tulka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

2. dec 2009 6:57

mislim, da je bila ena varijanta, da se naredi karamelo iz " prežganega" saldkorja, da lepo porumeni oz malo porjavi in se pol v to maso vmeša pistacije, mandlje oz kar imaš ti v tem primeru. Pol sto streseš na peka papir in ko se strdi in ohladi, prelomiš na več koščkov. Ali pa zmešaš in daš v košarice iz papirja. Pol lahko daš to za v mes novoletnega peciva. Meni je to sicer dobro, le mogoče malo ptetrdo za glodat. No pa kakor komu. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

2. dec 2009 7:05

Lahko jih pest na dan poješ za okusno malico, ki ti bo zboljšala ten kože, lase, nohte in še telo bo v teh sivih dnevih imelo več energije. PACKA

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

2. dec 2009 9:05

Dokupi še ovsene kosmiče, naredi domač müsli, daj v celofanosto vrečko z lepo mašno, dodaj napisano voščilo in ga pokloni za praznike. akim

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

2. dec 2009 15:14

Hvala vsem! Packa: saj prav zato sem mešanico pripravila - za zelo zdrav zajtrk. V sadni jogurt vsak dan dam eno ali dve žlici mešanice. Vsemu skupaj dodam še eno žličko sojinega lecitina in eno žlico lanenega olja. Če delam z navadnim jogurtom dodam še malo medu. Tovrsten zajtrk je ne le zelo zdrav ampak tudi okusen. Priporočam. karlinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti