Okraski iz marcipana ali ticine mase?

barbara19762  

član od: 24.11.2009

sporočila: 22

tema odprta - 1. dec 2009 16:50 | ogledi: 17.574 | odgovori: 27

POZDRAVLJENI VSE MOJSTRICE IN MOJSTRI NA KUL.KUHINJI!

ZELO RADA SPREMLJAM VAŠE RECEPTE,SPLOH KAJ SE SLADKEGA TIČE.ENE PAR SEM ŽE SPROBALA IN MORM REČT DA MI JE VSE RATALO.KER SE BLIŽATA ROJ.DNEVA MOJIH DVEH SONČKOV,BI JIMA RADA NAREDILA SUPER LEPE TORTE.-GLEDE OKRAŠEVANJA IMAM PROBLEM.ZELO SO MI VŠEČ

TORTE IZ TIČINE MASE,IMAM TUDI RECEPT,AMPAK MENE ZANIMA KAKO DOLGO IN KJE NAJ SUŠIM KONČNE IZDELKE-OKRASKE?PROSIM ZA NASVET-HVALA.LP,BARBARA

barbara19762

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

1. dec 2009 18:44

Barbara, sicer ne vem iz kje si ampak KatarinaK. je imela v soboto v Senožečah super delavnico na tvoje "probleme". Rožice so bile kar kmalu suhe na sobni temperaturi, za kaj več pa nisem ekspert. 

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. dec 2009 23:10

Barbara, sušiš na sobni temperaturi. Čas je odvisen od velikosti in debeline okraskov. Majhne, tenke rožice se hitro posušijo, večji okraski/figurice pa lahko tudi  par dni ali celo več.

stana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. dec 2009 6:17

Ne velikih tiskanih črk (velike tiskane črke skozi celoten tekst=vpijem, kričim, tulim), prosim.... Vendelina jr.

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

2. dec 2009 6:45

ravno tako kot je stana napisala. Edino se mi zdi, da se mi okraski iz sladkorne mase in rojala dosti lepše strdijo in seveda bolj hitro. Iz tičine pa rabijo kar nekaj časa, sploh, če niso kaki okraski, ki so na tanko razvaljani. Včasih, pa če so bli pretanko razvaljani, so se mi prlomli. stana, kolko časa pa sušiš te okraske iz tičine? V kolkem času, naj bi bli res trdi in posušeni? No jaz sem jih dos sedaj vse porabla preden so se uspeli posušit. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. dec 2009 8:41

Katarina, največkrat se tudi pri meni ne posušijo do konca, ker se večinoma sproti zmišljujem, kako bom naredila. Pravzaprav se mi posušijo samo tisti izdelki, ki jih naredim preveč in jih potem niti ne uporabim

Tista riba in maska še po treh dneh nista bili popolnoma suhi ampak se jih je dalo uporabit in barvat.

stana

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

2. dec 2009 13:14

Hvala stana, pol je pa kot pri nas doma. Meni al se ne utegnejo posušit, al pa jih ne uporabim. Ko me prime, se kak večer vsedem in se lotim kar tako za hobby delat okraske, tako za dušo. Včasih je pa pol kakšnih rožic kar preveč. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

petra30  

član od: 28.8.2009

sporočila: 46

2. dec 2009 20:25

Katarina K ,zanima me kakšni so okraski iz sladkorne mase in rojala.Prosim če lahko mal opišeš.Bi mi ful pomagal.Hvala v naprej.Lep pozdrav! petra30

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

2. dec 2009 20:36

v bistvu je zadeva zelo podobna, le da je rojal redkejši in je za brizganje, sladkorna masa, pa je bolj gosta in primerna za oblikovat. Jaz dam za sladkorno maso: - beljak, sladkor v prahu in limonin sok-Če je pregosto dodam še limoninega soka, če je preredko dodam sladkor v prahu. Vse na oko delam. Roijal ima pa samo malo v mes dodanega gustina. je pa narejen tako redko, da se ga še vedno da brizgat in tako gost, da ostane oblika od brizganja. Probaš na peka papir in vidiš, če ostane oblika. Je potrebno nardit kr gosto, ma lihi tolko da se da še vedno brizgat, da ni pregosto. Jao sem malo zapalamudila, če kej ni jasno, kr vprašaj. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

petra30  

član od: 28.8.2009

sporočila: 46

2. dec 2009 23:06

Hojla.Hvala za razlago.Bom probala naredit.Sam povej mi,a si to maso uporabila za okrasitev klobučkov ali kaj drugega? Moram rečit,da maš ful lepe stvari v moj-album.Všeč so mi slike sveč in kvačkanih prtičkov. Ostalo si bom pa še ogledala. Hvala še enkrat. Lep pozdrav! petra30

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. dec 2009 7:08

Ne vem čigav album si gledala, moj najbrž ne, ker ne kvačkam, pa svečk tudi nimam, klobučkov pa še nisem uspela delat. No če nisi jezna vseeno ti odgovorim. Če se bom lotla klobučkov, bi se dalo delat rožice in trakec okoli z sladkorno maso, ma mislim, da jih bom delala z tičino, sem že študirala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti