Modelčki za polnjene piškote tescoma

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

tema odprta - 30. nov 2009 20:22 | ogledi: 7.098 | odgovori: 8

Pred časom sem kupila modelčke za polnjene biškote. Ker pa sem preveč hitro razočarana ... če mi enkrat, dvakrat ne uspe ... bi vas povprašala za kakšno stestirano varianto.

Hvala!

bionda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. nov 2009 20:47

Pojasni, katere modelčke misliš.... tole?  Joj, zgledajo kot proteza....

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. nov 2009 20:47

Kakšni modelčki pa so to?

lp

cervus

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

30. nov 2009 21:26

Kadar delam polnjene piškote jih naredim po temle receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4784 Najprej izrežem kroge, na sredino dam marmelado in okoli pomažem z beljakom, nato pa vsakega stisnem v modelčku in po robu še malo premažem z beljakom. Delam pa jih z drugim najmanjšim modelčkom iz kompleta. Enkrat pa smo kot sladico na praznovanju postregli na malo drugačen način- naredila sem jih z največjim modelčkom iz seta, nadevala z jabolčnim nadevom (kot za pito), še vroče postregla na krožničku s kepico vanilijeveg sladoleda in potreseno s cimetom. Je bilo tudi dobro. *Alisha*

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

1. dec 2009 15:46

Samo enkrat sem jih uporabila,sem delala žepke in mi je testo lezlo ven na vse strani.Tako razočarana,da sem jih pospravila.

Bom naredila varianto od Alishe,se mi zdi zelo zanimiva.

lp goga

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. dec 2009 17:17

Jaz jih pa uporabim za torteline, testo za testenine, not pa, kar pač je...

Sladkega pa s temi še nisem probala.

čoko

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

1. dec 2009 18:23

Sem jih poiskusila delati s tem, pa sem bila hitreje "peš" - se pravi izrezala kroge, napolnila z nadevom (orehov, lešnikov - delala sem piškote -žepke), prepognila in okoli "potacala" z vilico, pa so se lepo sprijeli skupaj. Ne sme biti pretoplo testo. Najbolje je, če ga po kosih jemlješ iz hladilnika, jih najlažje "zapreš". Lp! Moycaa

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

1. dec 2009 18:30

Jaz delam piškote s tem modelčkom. Meni gre hitr, je pa res da se mi boljše dela če model mal z moko potresem preden dam testo gor. Lp mina20

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

2. dec 2009 17:57

Te modelčke imam že nekaj let in jih kar "pridno " uporabljam. Tudi meni v začetku ni šlo vse gladko.Potem sem se pa tako navadila, da modelček lepo stisnem v krog in z njim izrežem testo, da ga ni potrebno dajati v modelček, dam v sredino mali košček trde marmelade/želeja/ in dobro stisnem skupaj. Z nekaj vaje, bodo žepki kar padali iz modela. Mogoče je katerega potrebno dodatno stisniti, pa vendar čimvečkrat jih boste uporabljali, tem manj bo to potrebno. Tudi različne žlikrofe sem tako delala /seveda z največjim modelom/. Treba je pač najti primerno trdoto testa. Za žlikrofe uporabljam rezančno, za žepke pa delam pa različnih receptih, po navadi pa iz 1 kg mehke moke, 2 - 3 margarin in enega navadnega jogurta. Zamesim in pustim stati nekaj ur v hladilniku. Pečene povaljam v sladkorni moki. larisa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti