Razočarana nad pečjakovim listnatim testom

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

tema odprta - 30. nov 2009 11:06 | ogledi: 7.506 | odgovori: 14

V soboto sem po dolgem času zopet pekla štrudil, saj smo ga v zadnjih časih nadomestili s pecivom na suho in jabolčno pito.

Glede na to, da ga sama ne delam, sem ga kot ponavadi kupila - Pečjakovega, zavitega. Ker to ni bilo prvič, sem bila res hudo razočarana. Bil je ves strgan in popokan. Komaj sem jih dobila narazen. Niti ni več tiste rolice, okoli katerega je bilo tesno navito. Tako sem morala uporabiti 2 skupaj.

Ste ve, tiste, ki ga seveda ne delate same doma, še vedno zadovoljne z njim ali mogoče priporočate katerega drugega? Ker tega ne kupim nikoli več.

LP, Petra

*petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

30. nov 2009 11:15

Pardon, mislim da je to vlečeno testo. *petra*

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

30. nov 2009 11:31

Zamesi sama vlečeno testo po enem izmed receptov za zavitke in ti ne bo več treba nergat nad kupljenim. Ognjič

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

30. nov 2009 11:38

Ognjič, marsikaj naredim sama, če se pa tega testa ne lotim delat, pa res ne bo konc sveta. Poleg tega je to tudi prihodek za proizvajalca. Torej zadovoljstvo na obeh straneh. Saj pravim, da sem bila včasih zelo zadovoljna, sedaj pa ne vem, ali so se poslabšali, ali sem res naletela na kako slabo serijo. Ne dvomim pa, da obstaja še kak drug, pri katerem mi ne po potrebno nergati. Bom raje tistega kupila, če ga najdem. *petra*

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

30. nov 2009 11:42

Si pogledala rok trajanja? Jaz kupim onega ko je zvit in razvaljan v Hoferju pa je bil še vedno super. Samo zdj ne vem ali je vlečeno al listnato :) Lizzie

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

30. nov 2009 11:46

Ja, rok je bil še do leta 2010. Bom probala Hoferjevega. Hvala. *petra*

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

30. nov 2009 12:24

Petra, lahko da ni bil pravilno hranjen, v trgovini mislim. Ponavadi ima Pečjak kar kvalitetne zadeve. Iz lastnih izkušenj ti pa ne vem povedat, ker delam sama testo. Noa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. nov 2009 13:29

Se mi še ni zgodilo, da bi imela vlečeno testo brez luknje in natrganin. Kupljeno ali doma narejeno, na koncu se vedno nekaj strga. In če ne gre drugače, malo en sloj testa pa drug sloj testa in lepo namažem s topljenim maslom in sladko smetano in je stvar rešena. Na končni izdelek to ne vpliva. Oziroma, nad testo, ki je malo zamaščeno od masla, smetane, sladkorja in sadnega sirupa, ki steče ven, se ni še nihče pritožil Vendelina jr.

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

30. nov 2009 14:15

Vandelina, vse smo pojedli. :) Ampak sem morala dati res dva lističa, ker je bil pa res čisto čisto cel natrgan in nalomljen. Ko sem ga odvijala, je bil na zunanji strani zalepljen, da sem ga res komaj narazen dobila, na notranji stani pa čist polomljen. Saj noben jedec ni opazil, sem se pa res namatrala, da sem ga skup spravla. Pa mal premal ga je blo, ker sem ga več planirala. Pa saj ni taka katastrofa, ampak zanimalo me je, če je po novem tako pri Pečjaku in če priporočate katerega drugega. Naslednjič sprobam hoferjevega. :) *petra*

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. nov 2009 14:40

Če si Ljubljančanka, je daleč najboljše testo v pokriti tržnici, tanjše za štrudel in debelejše za štruklje ali slane pite. Pri Hoferju pa se mi zdi, da že dalj časa nisem videla vlečenega testa (vem, da so ga včasih imeli, ko sem kupovala še pri Hoferju v Avstriji), imajo pa razvaljano listnato testo (sveže, ne zamrznjeno). teta torta

marosu1  

član od: 17.3.2009

sporočila: 10

30. nov 2009 14:40

Jaz kupim mercatorjevo ali sparovo znamko listnatega testa (mislim, da ga proizvaja Pečjak), ki ga je potrebno razvaljati, ker kadarkoli sem kupila že razvaljanega (katerakoli znamka), sem bila razočarana (vedno se je trgal, bil je bil že strgan ali pa nalomljen). Navadila sem se,da kupujem samo testo, ki ga je potrebno razvaljati. Je pa razlika med listnatim in vlečenim testom.Z listnatim testom je veliko dela, pa tudi ni nujno, da ti rata, zato ga raje kupim. Vlečeno testo je bolj enostavno, zato ga velikokrat sama naredim, če pa že kupim vlečeno testo, ga najraje kupim na tržnici, kjer ni počeno na pregibih. marosu1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti