Kupujem novi vok

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. feb 2015 22:53

Imam litoželezni vok z ravnim dnom, uporaben tudi za indukcijo. Saj vem, da to ni tisto čisto ta pravo, a jaz sem zadovljna. 

Premer je 35 d0 4m, v njem se da pripravit jedi za do šest oseb, odvisno kaj pripravljaš. 

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. feb 2015 9:24

Elaphus, zlobnica!

Pred veliko leti sem verjela tole, kar se ti zdaj pretvarjaš, da verjameš..... šla na Kitajsko s polno glavo prijateljskih mnenj in nasvetov, kako bom  ob njihovi hrani avtomatično zavzela obliko Kitajca (sem imela v mislih tiste porcelanste lutkice, ki kot stevardese rojijo po Air China letalih). Eno figo..... po štirinajstih dneh sem si morala kupit hlače na elastiko, očitno so nam podtaknili neke prehranske ponaredke, sicer dobre ko hudič (razen svinjsih ušes v čili olju: to je pa res bljak).

 

.....kje sem že ostala: aja. Imam litoželezni vok, kupljen v Rutarju, s kovinskimi ročaji in steklenim pokrovom, ki je v rabi vsaj enkrat na teden dobrih 10 let. Ima ravno dno, kuham na plinu. V njem delam marsikaj od kvazikitajskih ponaredkov do buzare in kislega zelja in če ga takole pogledam, kaže, da me bo preživel. Odlično se obnese tako za praženje kot za dušenje, ker lepo razporedi vročino okoli in okoli. Ni bil poceni, ampak mi ni žal nobenega centa (oziroma takrat so bili še stotini).

 

Sonja

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

7. feb 2015 13:01

Hvala za odgovore. Drug teden se zapeljem na Rudnik, pa bom pregledala ponudbo po trgovinah. Se nagibam sedaj k litoželeznemu. Še posebe,j ker pravite, da je zelo vzdržljiv. V kratkem poročam:)

_čebelica_

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. feb 2015 13:33

http://en.wikipedia.org/wiki/Wok dodatno branje (angleščina).

Zanimivost: tipični kitajski vok ima okroglo dno in je plehnat (3mm debeline), vendar pa takih ne moreš uporabljati na električnem ipd. štedilniku, tako da izven kitajske navadno dobiš debelejše voke s ploščatim dnom.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 07. 2015 13:35

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

7. feb 2015 13:45

V Kitajskem vrtu imajo voke z okroglim dnom, vendar trenutno nimajo podstavkov, ker iščejo novega dobavitelja. Drugače bi sigurno kupila takega. Drugje pa takih sploh nisem našla (razen profesionalnih nad 100eur). Bo kar z ravnim dnom dober. Komaj čakam, da ga kupim:)

_čebelica_

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

9. feb 2015 11:44

_čebelica_ je napisal/a:
Pisala sem v trgovino Kitjaski vrt. Je kdo nabavil vok pri njih? Cena je ugodna, manj kot 20eur. Napisali so mi, da so njihovi voki iz jekla, z lesenim ročajem, ter da imajo ene z ravnim dnom, druge pa z zaobljenim (vendar brez podstavka).
_čebelica_

Če imaš plin, ti priporočam zgoraj omenjeni jekleni vok z zobljenim dnom. Podstavek lahko kupiš naknadno.

V knjižnici si izposodi npr. Hom, Ken, Dobrote iz voka : več kot 150 čudovitih jedi iz ene same posode knjiga ali Ken Hom kuha kitajske jedi : kuhamo s televizijo. Obstaja tudi videoposnetek, kar bistveno olajša začetek kuhanja oziroma prve korake z vokom.

 

rdkapica

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

12. feb 2015 23:51

Še vedno sem brez voka. Sem bila v rutarju pa nisem našla litoželeznega. Lahko kdo priporoči točno trgovino kjer ga imajo:) 

_čebelica_

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. feb 2015 8:16

Ne vem, kje bi trenutno lahko bil, ampak naročiti se da po internetu (poglej recimo pri trgovina.krek.si, pa tudi druge spletne prodajalne).

Za nosilec za vok za plinski štedilnik si že vprašala v Gorenju? Se spomnim, da je pred par leti kolegica tam kupila en fancy štedilnik in je bil zraven tudi nosilec za vok.

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. feb 2015 10:36

Svojčas so imeli nekateri Gorenjevi štedilniki že vgrajen poseben gorilec za vok. Imela sem srečo, da sem ga dobila, je super tudi za ostalo  kuho.  Ne vem pa, ali je možno nosilec montirati na navaden gorilec?

Na mojem je gorilec podoben temule  http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-gospodinjski-a  . Ožji notranji in širši zunaji venec plamenov.  Priporočam, če se kdo odloča za nov kombiniran štedilnik. 


Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 13. 2015 10:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti