Kupujem novi vok

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

14. sep 2013 8:12

če koga zanima prodam nov litoželezen vok z ravnim dnom in primeren za indukcijo.

Nikoli rabljen, ker nismo ljubitelji takšnega načina kuhanja.

 

Če koga zanima naj me kontaktira na zasebnem sporočilu.

 

lep dan vsem

 

marec

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. sep 2013 9:48

marec, saj v voku lahko pripravljaš vse jedi, ne le na kak vzhodnjaški način. Velik vok je kot nalašč za večje doze parežnega krompirja na primer ...

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. sep 2013 19:40

Gorenje prodaja nastavke za plin, namenjene za vok.

F r i n a

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. sep 2013 11:46

Kako zgleda ta nastavek? Ali lahko prilepiš kakšno sliko?

rdkapica

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

15. okt 2013 9:40

ojla

Jaz pa rabim novo dobro ponev velikosti FI/28.Mora biti tudi za indukcijsko ploščo in da ima bolj debelo dno oziroma nekakšno litoželezno ali kaj podobnega ,saj jo veliko uporabljam.

Svetujte kaj naj kupim in kje.

lp

-pika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. okt 2013 10:08

Merkur ima običajno dobro posodo na zalogi, tudi Rutar, v Leclercu se najde, Mercatorju, Intersparu, in seveda v kakšnih bolj specializiranih trgovinah. Na obhod bo treba, si ogledat, primerjat ceno glede na kvaliteto in se potem odločit.

Jaz imam eno litoželezno, kupljena v Leclercu, težka ko sam vrag, a se v njej tako dobro kuha, peče, duši itd, da sem si kupila še eno manjšo, ko ne potrebujem ravno velike količine hrane.

mamamia

madison  

član od: 26.6.2009

sporočila: 16

15. okt 2013 11:17

Jaz sem se žal nadrsala, ko sem vok kupila v sparu s keramično prevleko (verjetno je kriv faktor "malo denarja, malo muzike", ampak vsaj eno uporabo bi pa lahko normalno zdržal).

madison

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. okt 2013 22:48

-pika ce si bolj za teflon priporocam ikea favorit, ki je dobra ponev. Tezka, dobro razporedi, velika je in visoka.

litozelezna ti ne bo odgovarjala vsaka. ce najdes kje ponve brez premaza mores javiti! Sicer gostince vem da eni oskrbujejo samo v nasih trgovinah jih ni. Razen neka camp trgovina. Mojo sem jaz narocila iz nemcije

litozelezne s premazi a la le creuset se prijemljejo. To so te ko so zunaj pisane notri pa crne. Tudi ikea ima neke modre. jaz bi sicer to imela samo se ne dobi vseh premerov. 

Z litozelezno je ravnanje malo drugacno saj ti na najvisji stopnji indukcije lahko tudi poci. Ne umiva se je z detergenti in vedno se jo takoj osusi in mali naolji. Dela je malo vec vendar je uzitek kako  Se hrana ne prime. 

Od keramicnih premazov imas na voljo tudi green pan ki se jih pescica dobi pri nas. Za sprobat So.

 

mamamia kaksen premaz ima ta leclercova??

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. okt 2013 22:52

Pri vsakodnevni uporabi teflonske ponve ki jo po moznosti kuris "do konca" (tega ti tanke ponve in ponve iz slabih materialov niti ne omogocajo) bo teflon v vsakem primeru za zamenjat po kaksnem letu ali dveh. Tudi ce  kovinskih in melaminskih kuhalnic od blizu ne vidi). Pa je lahko professional in ne vem kaj se. Zato imam zdaj litozelezno sicer mi je teflon fajn. 

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

6. feb 2015 22:37

Živjo. Kupujem svoj prvi vok in bi rabila pomoč pri izbiri. Sem prebrala vse teme, pa še vedno ne vem kaj bi kupila oz. kje sploh. Imam plinski štedilnik. Kuhala bi za do 4 osebe. Kako velik bi moral biti? Poleg tega me bega material, saj po večini uporabljam teflonske ponve:) je boljše litoželezni ali karbonsko jeklo ali navadno jeklo?


Pisala sem v trgovino Kitjaski vrt. Je kdo nabavil vok pri njih? Cena je ugodna, manj kot 20eur. Napisali so mi, da so njihovi voki iz jekla, z lesenim ročajem, ter da imajo ene z ravnim dnom, druge pa z zaobljenim (vendar brez podstavka). Imajo pa tudi enega litoželeznega za okrog 50eur. Kaj priporočate?


Vesela bi bila, če bi mi lahko svetovali kakšno trgovino v Lj, ali pa če ima kdo izkušnje s Kitajskim vrtom.
Že vnaprej hvala za odgovore,
Maja

_čebelica_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti