Kivi

poldezgrma7  

član od: 29.11.2009

sporočila: 4

tema odprta - 29. nov 2009 12:33 | ogledi: 3.186 | odgovori: 3

Moj moški kivi je močan in lepo cveti vsako pomlad, nimam pa ženske sadike, ke sta mi že dvakrat propadli. Vpašam vas bralce, ali lahko s cepičem ženskega cepim na moškega? Kdaj in kako? Hvala za vašo pomoč!

poldezgrma7

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. nov 2009 12:40

Po moje boš dobil strokovnejši odgovor, če se obrneš na kak sadjarski portal, revijo Gaia po elektronski pošti, mislim, da še vedno obstaja Kmečki glas... Mi smo letos na pomlad obljubili tistemu ščavju od kivija, da leti jeseni ven, ker v 15 letih ni ponudilo nobenih plodov. Hja...očitno rastline res slišijo, saj je letošnji pridelek 6 kosov kivija. Pred leti smo enako usodo namenili eni trti, ki se je tudi potem nehala trmat in začela rodit slastni muškat. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 29.nov 2009 12:43

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. nov 2009 12:51

poldezgrma7 je napisal/a:
Moj moški kivi je močan in lepo cveti vsako pomlad, nimam pa ženske sadike, ke sta mi že dvakrat propadli. Vpašam vas bralce, ali lahko s cepičem ženskega cepim na moškega? Kdaj in kako? Hvala za vašo pomoč!poldezgrma7

To sicer lahko narediš, vendar ni praktično, ker boš moral večino vej precepiti na žensko. Lažje je obratno, ker na ženski rastlini zadostuje, da le eno vejo precepiš na moškega.

Kakorkoli, to naredi spomladi, še preden se kivi začne solziti.

nola

poldezgrma7  

član od: 29.11.2009

sporočila: 4

4. dec 2009 21:02

Priznan trsničar mi je na to vprašanje odgovoril, da imam srečo, da želim cepiti žensko na moško , ker v obratni smeri se ne prime. Ne vem pa, kako izgleda, fizično, kako tak cepilni spoj izgleda. Poznam klasično cepljenje na razkol - spomladi in na oko - v začetku avgusta. Ve kdo kaj več o tem? L. P! poldezgrma7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti