Nadev za torto

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 27. nov 2009 17:22 | ogledi: 20.923 | odgovori: 5

Za kateri nadev za torto mi svetujete, da je dober. Npr. s smetano sadjem? Hvala

beki

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. nov 2009 21:12

Beki, to je pa vprašanje, podobno vprašanju; katere čevlje pa naj obujem, kateri so moderni...? Odvisno od tega, KAJ je zraven. Univerzalne kreme za torte preprosto ni. Pa še nekaj: pri masi tort, ki so tule v bazi, a se v resnici ne moreš odločiti? Ker, če se ne moreš odločiti, lahko še vedno po sistemu an-ban-pet podgan izbereš en recept in delaš po njem, Vendelina jr.

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

28. nov 2009 8:35

Ker ne maram težkih smetanastih nadevov, vedno mešam kuhan ohlajen puding v smetano. Najreje čokoladni. koliko pudinga daš v stepeno smetano je stvar okusa, jaz mešam cca pol/pol. Dodaš lahko še malo ruma, višnje... krema je bila vedno pohvaljena zvezda01

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. nov 2009 10:44

Jaz pa ponavadi naredim tako: na pol litra dobro stepene smetane dam 200 g pasirane skute, sladkam po okusu s sladkorjem v prahu (jaz dam dobrih 100g), previdno vse skupaj vmešam in na koncu z žlico vmešam še sadje (cca pol kg ali več). Tako delam recimo borovničevo, jagodno torto, ali pa z mešanim sadjem. Nam je všeč in ni tako težka, z lahkoto poješ kakšen košček po kosilu Pa skute se nič ne čuti notri, so jo jedli tudi taki, ki je ne marajo, pa sploh niso ugotovili da je notri. *Alisha*

Senčka  

član od: 3.2.2009

sporočila: 4

2. dec 2009 13:31

Jaz za sadne kreme uporabim Mascarpone, sladko smetano, kremni jogurt Movenpick (prodajajo v Mercatorju), sladkor in na koščke narezano ali stisnjeno sadje, ki ga prej odcedim. Navadno dodam v sladko smetano tudi Kremfix. Senčka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti