Vrečka za dekoriranje

Darcydejcy  

član od: 4.12.2006

sporočila: 15

tema odprta - 26. nov 2009 21:38 | ogledi: 7.914 | odgovori: 23

Živjo!

Imam težavo z novo dekorirno vrečko Domy. Sem jo kupila prejšnji teden v Merkurju. Pa ne vem ali je tako zanič zato, ker je tako ¨poceni¨(3,33€) ali je imel tudi kdo od vas podobne tegobe? Uporabila sem jo sinoči in je šlo več smetane ven preko šiva in tudi skozi ta material, ki izgleda kot neke vrste blago, kot pa skozi glavni nastavek. Še dobro, da imam račun in bom nesla jutri nazaj, samo vprašanje kako bodo to rešili, ker je že uporabljeno. Pa še pika na i, na embalaži piše 3 leta garancije...mi je kar slabo, kaj se delajo norca iz potrošnikov ali sem naletela na en slabši proizvod.

Me zanima katere vrečke za okraševanje uporabljate ostali in kako ste zadovoljni, pa kje ste jih nabavili? Hvala...

darlenka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

26. nov 2009 22:53

Silikoska, ki sem jo kupila v PV v Črnučah je zakon. Imam pa ponavadi na zalogi tudi polivinilaste za enkratno uporabo. Te pa kupujem v Kreku v Lescah.

Nena

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

27. nov 2009 11:46

Kot je napisala nb - se splača kupit silikonsko ker je delo z njo res lahko. Imam 2 različnih velikosti. Če pa imaš že doma kakšne nastavke od kakšnih plastičnih dekoracijskih vrečk ali mogoče od teh dekoracijskih špric pa tudi pridejo v poštev, ker je treba samo paziti koliko boš na koncu silikonske vrečke prirezala, tako da ni potrebno nakupiti tudi cele vrste nastavkov za brizganje in se to lahko naredi postopoma. tedyka

madison  

član od: 26.6.2009

sporočila: 16

9. okt 2013 18:01

Pozdravljene,

 

tudi jaz imam težave z vrečko za dekoriranje. Danes sem v Žitovi trgovini kupila tole vrečko (ni silikonska, ampak nek poseben material ... "Thermo Export Piping Bag (3-40) - Impermeable polyurethane coated cotton") in sem vzela še en večji nastavek za dekoriranje (13 mm, ker ga imam namen uporabiti za dekoriranje cupcakesov), a tega nastavka ne morem spraviti v vrečko, čeprav mi je prodajalka zatrdila, da so vrečke univerzalne, ker se jim vrh odreže po meri nastavka. Luknja bi bila tako že prava, problem pa je, ker nastavka sploh ne morem dobiti na vrh, saj se zatakne v vrečki že prej. Mogoče je problem, ker ima nastavek rob, pa tudi ker ima vrečka vrh odebeljen in zvit, ker je bil prepognjen. Mislite, da bi to lahko rešila z adapterjem? Ko pa gledam na spletu te adapterje, nikjer ne piše,  za kako velike nastavke je mišljen (samo "za velike/srednje/majhne") in ne vem, katerega naj vzamem. Bo nastavek sploh šel na adapter glede na to, da ima rob? Prav jezna sem na prodajalko, ker bi bila lahko toliko poštena, da bi me na to prej opozorila ... saj bi dodatno zaslužila, če bi pri njih kupila še adapter

 

Hvala za vsakršno pomoč.

 



Sporočilo je spremenil(a) madison dne 09.okt 2013 18:01

Sporočilo je spremenil(a) madison dne 09.okt 2013 18:18

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

9. okt 2013 18:08

Jaz bi ti svetovala takole. Če se kovinski nastavek zatakne že prej, potem moraš odrezati toliko vrečke (tulca) spodaj, da bo spodnji rob  nastavka gledal ven in se bo lepo brizgalo. Vsaj jaz delam tako...

Lp, Saša

Mir in dobro!

madison  

član od: 26.6.2009

sporočila: 16

9. okt 2013 18:23

Seveda sem to poskusila narediti. A ne gre, ker širina vrečke ne ustreza širini zgornjega roba nastavka. Ker je zgornji rob nastavka zavit navzven (kot obroček), se zatakne v vrečki in spodnji rob ne more pokukati ven 

Morala bi odrezato vrečko čitso pri zgornjem robu nastavka (pri obročku), a potem bi pri iztiskanju kreme sigurno padel nastavek ven. Vrečka pa je pretrda, da bi jo lahko raztegila toliko, da bi nekako pahnila nastavek do konca. 



madison



Sporočilo je spremenil(a) madison dne 09.okt 2013 18:24

Sporočilo je spremenil(a) madison dne 09.okt 2013 18:27

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. okt 2013 19:50

Če ima nastavek tisti rob, adapter ni primeren. ta je za nastavke brez roba.

Odreži malo višje, vendar vsaj 1,5cm do 2 cm pod robom tulca, sicer se izmuzne ven, ko brizgaš kremo. 

http://www.thefabulousmomsguide.com/2012/04/how-to-decorate-cupca

tale je sicer brez roba, če imaš rob, vrečka ponavadi štrli malo stran, vendar na robu "dihta"

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. okt 2013 19:51

Če uporabljaš le velike nastavke, potem mirne duše malo odreži. Če misliš uporabljati tudi male, moraš kupiti ali adapter in male nastavke brez roba ali pa še eno vrečko. 

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

9. okt 2013 20:29

madison, tudi jaz sem kupila enako vrečko in imam enake težave z njo

osiris

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

9. okt 2013 22:34

Jaz ima dve takšni. Pri obeh je bilo treba rezat. Eno malo manj za manjše nastavke, drugo pa malo več za večje nastavke. Imam jih že skoraj pol leta in služita svojemu namenu. Nobenih težav z njima.

Nč bat, samo odrezat nekje na sredini nastavka, pa je.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

madison  

član od: 26.6.2009

sporočila: 16

9. okt 2013 23:14

Odrezala sem že, a žal ne funkcionira. Ker je v špici vrečke pretrdo in to ravno nekje, kjer pride rob nastavka, tudi ne more dihtati, kot bi moralo. Ne vem zakaj imajo te vrečke tako odebeljno špico, ker manjše od 40 cm je pa nimajo in bi verjetno držalo nastavek. Bom kupila nov nastavek brez tega roba, za tega, ki sem ga danes kupila, bom pa poskusila s silikonsko vrečko ali pa s tistimi za enkratno uporabo, a bom tokrat raje prek e-baya naročila, da se ne zafrknem še enkrat s kako drago vrečko. Upam pa, da bo ta vrečka uporabna vsaj za nastavek brez tistega roba, ker ni bila ravno poceni, pa tudi na prvi pogled mi deluje zelo v redu. Sem pa res jezna na prodajalko, ki mi je zatrdila, da nastavek paše na vrečko Jah saj vem, da se trudijo čimveč prodat, nastavkov brez takega roba pa nimajo.

 

Novo vprašanje: je mogoče katera že kupila te vrečke za enkratno uporabo prek e-baya (tiste poceni s kitajske , saj so bolj ali manj vse enake). Sicer ne bo velike škode, če jih naročim in ne bojo v redu (niti približno tako velike kot je s to vrečko, ki sem jo že kupila), a če že ima katera izkušnje, pa vseeno bolje slišati preden kupim.

madison

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti