Velika knjiga o peki-kje jo kupiti?

lenno  

član od: 28.7.2008

sporočila: 8

23. jan 2010 16:13

pozdrav, če kdo še potrebuje veliko knjigo o peki, na zs... lenno

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

6. dec 2010 8:09

Jaz bi jo imela. Če slučajno kdo proda, zs. Če ne, bomo pa šli na lov po antikvariatih. http://ajrina.blogspot.si/

wragetz  

član od: 12.10.2004

sporočila: 10

18. jul 2011 16:56

zanima me, če je še kdo pripravljen prodati to knjigo - Velika knjiga o peki, Cankarjeva založba, cca. 1990.

 

pozdrav,

marko / wragetz

wragetz

Tinci_A  

član od: 12.7.2007

sporočila: 8

21. avg 2014 11:10

Pozdravljeni,

oživljam staro temo. A bi kdo prodal v naslovu omenjeno knjigo. 

 

Hvala

Tinci_A

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

22. avg 2014 14:57

No brez zamere ampak res ne vem kaj tako pomembnega je v tej knjigi. Saj ne da ni v redu in v tistih časih ,ko je bila izdana je bila res v redu,ampak danes že tu na kulinariki dobiš ogromno receptov in nasvetov pa še kje na netu tudi, pa ogromno veliko sodobnejših knjig je na tržišču. Jaz jo imam pa v glavnem leži v omari. Prodan je sicer ne, ampak ne zaradi vsebine same knjige, temveč ker sem jo dobila v dar in mi je dragocen spomin na meni zelo drage ljudi. 

patka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. avg 2014 15:24

patka je napisal/a:

No brez zamere ampak res ne vem kaj tako pomembnega je v tej knjigi. Saj ne da ni v redu in v tistih časih ,ko je bila izdana je bila res v redu,ampak danes že tu na kulinariki dobiš ogromno receptov in nasvetov pa še kje na netu tudi, pa ogromno veliko sodobnejših knjig je na tržišču. Jaz jo imam pa v glavnem leži v omari. Prodan je sicer ne, ampak ne zaradi vsebine same knjige, temveč ker sem jo dobila v dar in mi je dragocen spomin na meni zelo drage ljudi. 



patka

Ti misliš tako, tisti, ki bi jo rad imel, pa drugače, in to je to. Zamerim pa ne .

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2014 16:28

Ta knjiga ima vrednost zato, ker je vse na enem mestu in ne rabiš po netu brskat za vsako figo glede testa za različne namene, in še marsičesa. Vse osnove o peki so sistematično nanizane, veliko uporabnih nasvetov je v tej knjigi., takih večnih, za vse čase. Pekarske osnove pač. Okej, tudi zame ima zdaj bolj čustveno vrednost kot uporabno, ker je bila ena mojih prvih kuharskih knjig in sem se ob njej učila peke, in je prav zaradi tega ne prodam. A še vedno raje listam po njej, ko me kaka podrobnost o testu zanima, kot da iščem po netu. 

Imam tudi nekaj sodobnejših knjig o peki, a tako popolne ne. In ko v eni od teh novotarij preberem, da gre v biskvit vrečka suhega kvasa (namesto da bi pravilno prevedli v pecilni prašek), me res mine veselje.

Moja Velika knjiga o peki je malce popackana, tu in tam celo zamaščena, skratka vidi se ji, da je bila ob branju kar blizu delovnega pulta. In zato ima s eveda še dodatno vrednost. 

 

Sicer pa ima vsak od nas razlog, zakaj bi imel to knjigo.

mamamia

Tinci_A  

član od: 12.7.2007

sporočila: 8

24. avg 2014 8:23

patka je napisal/a:

No brez zamere ampak res ne vem kaj tako pomembnega je v tej knjigi. Saj ne da ni v redu in v tistih časih ,ko je bila izdana je bila res v redu,ampak danes že tu na kulinariki dobiš ogromno receptov in nasvetov pa še kje na netu tudi, pa ogromno veliko sodobnejših knjig je na tržišču. Jaz jo imam pa v glavnem leži v omari. Prodan je sicer ne, ampak ne zaradi vsebine same knjige, temveč ker sem jo dobila v dar in mi je dragocen spomin na meni zelo drage ljudi. 



patka

 

Zamerim ne, razlogi so pa različni, seveda. Ne da bi morala komurkoli polagati račune, pa vseeno. Imela bi jo bolj zaradi emocionalnih razlogov kot racionalnih. Je pa za moje pojme ena boljših klasičnih kuharskih knjig.  Skratka, še vedno velja, če jo kdo ima, jo odkupim.

Tinci_A

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

25. avg 2014 20:36

Jaz imam tudi to omenjeno knjigo, ki sem si jo "sposodila" od moje mame in jo ne vračam več. Uporabljam jo letno enkrat, mogoče še vmes polistam kaj po njej. Drugače pa je kulinarika.net moja prva misel, ko se mi zalušta kaj sladkega ali kaj ustvarjalnega 

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti