Namesto peki papirja?

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

24. nov 2009 17:52

Ja, bannanna, sem ravno danes gledala za silikonskim pekačem pa ga niso imeli, sem potem hotela klasično zame samo z modelči spečt, pa je še teh zmanjkalo, drugam it pa sem pozabila...no, sem se že ven pri otrocih zvlekla, da jutri jih duplo količino dobijo, samo nekje moram pa res silikonskega najti... lp terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 24.nov 2009 17:55

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. nov 2009 18:13

terakota je napisal/a:

.....bi bilo pa tudi fino imeti doma silikonsko podlago za v pekač, za vse tiste trenutke, ko ti zmanjka pekija...saj ne gre za to, da ne znamo peči brez, ampak zakaj bi, če ni treba:) lp terakota

Ja, točno to - čisto nekaj drugega je oprati silikonsko podlago, kot pa tiste ogromne pekače tlačit pod pipo, da ti kaplja in teče z vseh koncev in krajev, še najmanj v pomivalno korito, največ pa po tleh..... 

In potem nekdo ugotavlja, da so švoh kuharji tisti, ki ne znajo peči brez peki papirja..... da dol padeš, no!

lp

cervus

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

24. nov 2009 21:08

terakota je napisal/a:
Peki papir uporabljate več kot enkrat? Odlična ideja, ha, nisem pomislila...sicer se pa strinjam, glede na zapackanost sicer je zakon, bi bilo pa tudi fino imeti doma silikonsko podlago za v pekač, za vse tiste trenutke, ko ti zmanjka pekija...saj ne gre za to, da ne znamo peči brez, ampak zakaj bi, če ni treba:) Evo, danes je v moji trgovini zmanjkali papirčkev za mafine, pekača zanje nimam, sem pa pozabila it še v drugo trgovino, meni se jih pa noro je, pa še otrokom sem jih obljubila...verjetno mi ne preostane drugega kot, da se oblečem in grem na lov za njimi, ne? lp

terakota

Ah ne, kar v kofetove šalčke lahko daš. Namastiš jih in pomokaš. Ko so pečeni pa kar kmalu previdno ven, da se ne ohladijo notri, se radi primejo... se pa znajo en malček dlje peči. sploh če so iz debelejšega materiala.strippy

Sporočilo je spremenil(a) strippy dne 24.nov 2009 21:09

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

25. nov 2009 6:15

Peki papirja ne uporabljam samo za peko piškotov in "štrudljev" ampak tudi za peko krvavic, krompirja , musake , pečenke... Super stvar- pekač je z lahkoto opran. LP Irena54

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. nov 2009 19:15

elaphus je napisal/a:
čisto nekaj drugega je oprati silikonsko podlago, kot pa tiste ogromne pekače tlačit pod pipo, da ti kaplja in teče z vseh koncev in krajev, še najmanj v pomivalno korito, največ pa po tleh.....
E, točno za to gre, meni se pod mus to vedno dogaja, da ne omenjam kakšen je pekač po kakšen pečenem krompirju z papriko...ufff...:) Saj pravim zakaj bi na roko prala, če imam mašinco... lp terakota

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

25. nov 2009 22:55

Prvič v življenju sem uporabila peki papir in sem navdušena. Kaj sem do zdaj čakala in tiste ogromne pekače pomivala v majhnem koritu. Ja celo življenje se učimo. syu

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. nov 2009 23:02

syu je napisal/a:
Prvič v življenju sem uporabila peki papir in sem navdušena. Kaj sem do zdaj čakala in tiste ogromne pekače pomivala v majhnem koritu. Ja celo življenje se učimo. syu
No, to me pa veseli-vsako delo manj je dobrodošlo; jaz sem pričela peči z pekijem, če sem pekla brez sem zato, ker ga je zmanjkalo (sedaj pa tu izvem, da ga nekatere uporabijo večkrat, za poskusit!) in takrat je bila živčna vojna s tem pomivanjem. Jap, peki je zakon:) terakota

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. nov 2009 4:39

Peki papir uporabljam za peko čisto vsega, kar pečem na kovinskih pekačih - od mesa, krompirja, zelenjavde do piškotov, kruha, potice. Edino v model za šakrelj namastim klasično s koščkom trde maščobe (iz hladilnika) ali lončeni model za potico. Rimskega lonca pa tako ne mastim ko v njem pečem meso. Tako da peke brez peki papirja pri meni ni. Ni toliko da ne bi znala delati brez njega saj sodim še v čase, ko ga nismo poznali je pa bila to ljubezen na prvi pogled. Ne smem niti pomisliti na peko marmeladnih žepkov, ki se včasih malo odpirajo in na vso tisto zažgno marmelado na pekaču ali peko pite, kjer je kje kaj pricurljalo ven. Me kar strese. Ga pa seveda uporabim večkrat - z eno polo papirja na vsakem pekaču lahko pečeš celo dopoldne piškote in se ne bodo prijemali. Malo bolj delikatni znajo biti le kakšni žepki ali janeževu upognjenci - marmelado se da lepo odstraniti s hladnega papirja, pri upognjencih pa ostane rado malo od biskvita, kar se tudi lepo odstrani, tako da je papir kar za nekaj pek, po potrebi pa se ga res lahko v teh primerih tudi malo namasti. Sem pa tudi opazila, da piškoti pečeni na nenamaščenem pekaču dlje zdržijo in ne postanejo tako hitro žarki. Imam tudi silikonsko podlago v velikosti pekača, ki pa mi ni preveč všeč (še vedno veliko boljše kot mazati pekač). Moti me, ker ima na obeh stranih vtisnjene neke kroge in napise in to se potem pozna na spodnji strani piškota. Je pa po moje ta silikonska podlaga primerna le za peko piškotov in podobnih manjših kosov, ker ne pokrije tudi robov pekača, če pečemo npr. rolado ali pito ali podobno. Veliko veselja s peko in lep pozdrav tedyka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. nov 2009 8:58

terakota je napisal/a:
elaphus je napisal/a:
čisto nekaj drugega je oprati silikonsko podlago, kot pa tiste ogromne pekače tlačit pod pipo, da ti kaplja in teče z vseh koncev in krajev, še najmanj v pomivalno korito, največ pa po tleh.....
E, točno za to gre, meni se pod mus to vedno dogaja, da ne omenjam kakšen je pekač po kakšen pečenem krompirju z papriko...ufff...:)Saj pravim zakaj bi na roko prala, če imam mašinco...lpterakota

 

Mene pa zanima recept za krompir s papriko.

nola

neznan uporabnik

26. nov 2009 9:09

Pekač operem v kuhinji, potem ga pa elegantno splaknem pod tušem. Tisto obračanje in zatikanje ob pipo v kuhinjskem koritu je res ena mokra katastrofa. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti