Namesto peki papirja?

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. nov 2009 10:14

A to kupite folijo za večkratno uporabo??

Se vidi, da sem bolj na kmetih doma in tega v mojem okolju ni na voljo.

A je to silikonska zadeva? Mamamia, a mi prosim poveš, kje si to nabavila, pa bom jaz mojega dečka zadolžila, da to nabavi, saj sama ne vem, kdaj se bom podala v civilizacijo (kot reče Ognjič)

rrr

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. nov 2009 10:29

Vendelina jr. je napisal/a:
Atina, se ti nič ne prime? Meni se je na kovino prijelo enkrat in sem morala praskati dol in potem sem še spirala in namakala tisti pekač in se mi je zdelo, da sem to vajo za to življenje opravila...Se pa da zadevo rešiti tudi tako, da če ni papirja, se položi silikonska podlaga za valjanje in stvar lepo izpade.Vendelina jr.

Tole prakticiram od lanskega decembra dalje in sem zadovoljna. Ne, ne prime se, imam eno tanko paleto (kako bi se drugače reklo, obliko ima kot nož, a ni nož ) in s tem jih dam takoj, ko so piškoti pečeni, dol. Ne vem, ali imam kaj posebej kvalitetne pekače, pač tiste, ki so bili priloženi Electroluxovi pečici. Treba pa res takoj, ne puščati, da se hladi na pekaču. Ker v tem primeru je pa 

Da ne bom pametovala, pariške rože so bile tak poc, ker so se prijele in drobile, no, z drugimi pa ni bilo nikoli težav.

Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2009 10:30

peki papirja res ne rabiš za piškote. namasti pekač in je to vse. jaz piškotov ne pečem na peki papirju. mi ga je škoda. če ga pa kdaj za kakšno stvar uporabim, ga pa prihranim za naslednjič. bannanna_v_slo ;)

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. nov 2009 10:41

Jaz na peki papirju pečem kruh in vse piškote, seveda pa ga uporabim večkrat.

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2009 10:59

ribaracarak je napisal/a:

A to kupite folijo za večkratno uporabo??

A je to silikonska zadeva? rrr

Domov ti jo dostavi BoFrost. In ni silikonska.....

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. nov 2009 11:05

Ja, to folijo kupim pri Bo frostu.

RRR, ti bom na zasebno pošto poslala tel.št., pa lahko naročiš.

 

Bannana, ne vem zakaj bi bilo škoda peki papirja za piškote, saj eno polo uporabim več krat, tudi po pet ali deset krat?  Za maslene piškote namastit pekač pa nima smisla, saj vsebujejo maslo in se ne primejo.

 

Mamamia

 

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2009 11:10

Čebelji vosek je tudi uporaben, na skrajno tanko namazan pekač z njim...sploh za medenjake.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2009 11:39

avtorici teme želim le povedati, da lahko naredi karkoli brez peki papirja. bannanna_v_slo ;)

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

24. nov 2009 16:43

Peki papir uporabljate več kot enkrat? Odlična ideja, ha, nisem pomislila...sicer se pa strinjam, glede na zapackanost sicer je zakon, bi bilo pa tudi fino imeti doma silikonsko podlago za v pekač, za vse tiste trenutke, ko ti zmanjka pekija...saj ne gre za to, da ne znamo peči brez, ampak zakaj bi, če ni treba:) Evo, danes je v moji trgovini zmanjkali papirčkev za mafine, pekača zanje nimam, sem pa pozabila it še v drugo trgovino, meni se jih pa noro je, pa še otrokom sem jih obljubila...verjetno mi ne preostane drugega kot, da se oblečem in grem na lov za njimi, ne? lp terakota

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2009 17:15

raje kupi pekač za mafine. tukaj ga imajo še v supermarketu. potem pa samo pekač namastiš. pa še prime se ne material na papir ;) jaz uporabim papirčke le takrat ko hočem malo bolj fine mafine bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti