Namesto peki papirja?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. nov 2009 15:51

hedonist je napisal/a:
Sem mnenja, da je peki papir čista potuha in da je tisti, ki brez njega ne more bolj švoh kuhar. LP hedonist

 

...Ti pa ne veliko streljaš včasih....( mižik), ker mi smeški ne delajo!

Peki papir je fajn, ker si ne umažeš rok, ker ne umažeš pekača, predvsem pa služi takim, ki ne smemo maščobe...veliko, veliko ga uporabljam in mislim, da znam kuhat...

Anamarija

neznan uporabnik

23. nov 2009 16:45

Saj Hedonist je napisal: Tisti, ki brez njega ne more... Se pravi, da sploh ne znaš peči brez peki papirja. Večina nas pa ga uporablja, ker zelo poenostavi delo, ne pa, ke bi ne znali brez. Mislim, da ni nič hudega mislil. ajda66

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

24. nov 2009 8:17

Pa še pri pomivanju je manj dela veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. nov 2009 8:25

Na alu foliji načeloma lahko, samo boš porabila malo več energije in spodnji del se bo malo čudno obnašal (bo manj zapečenega občutka, skratka, tisti maillardov efekt bo manj opazen). Če meni zmanjka peki papirja, si pomagam s čisto navadnimi servetkami, tudi s paloma rolico gre in nisem nič dodatno mastila in se je vse lepo izšlo. Tisto, da se peče direktno na pekaču in kdor da zna, pač zna brez papirja - to pa trdi samo tisti, ki sicer zna, mu pa ni treba pomivati pekača ali pa ima ni tako "aklih" za svinjarijo na posodi, ali pa mu je vseeno, če se pekačevo dno praska do mile viže in se zato pekač hitreje obrabi. Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

24. nov 2009 8:36

Jaz sem Rustico razumela, češ - da, nima peki papirja in sedaj ne more spečt piškotov!  

Vsi ti pripomočki / olajšave so v dobro zaradi komocije in manj dela, ne pa da ne moreš določene stvari narediti.

Se pravi, če mi zmanjka tekočine (detergenta za posodo) za v stroj - ne bom oprala posode

 

Pozdravček!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. nov 2009 8:37

No, jaz piškote pečem direkt na pekaču, pa nikoli se mi ni nič prijelo gor. Včasih sem res porabila gore peki papirja, zdaj ga imam za par let :) Pomivanje gre pa brez problema, jaz celo po vsaki rundi pekač operem, pod mrzlo vodo, da se shladi, preden dam novo rundo peciva gor.

 

Biskvite pa pečem v tistem Zenkerjevem pekaču s snemljivim robom, krasna zadeva, nič se ne prime (pa včasih tudi pozabim namazati in se spomnim, ko že maso zlivam gor

 

Pa upam si trditi, da je to majčken majčken kamenček k ohranjanju okolja :)

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. nov 2009 9:43

Atina, se ti nič ne prime? Meni se je na kovino prijelo enkrat in sem morala praskati dol in potem sem še spirala in namakala tisti pekač in se mi je zdelo, da sem to vajo za to življenje opravila... Se pa da zadevo rešiti tudi tako, da če ni papirja, se položi silikonska podlaga za valjanje in stvar lepo izpade. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. nov 2009 9:49

Sila zanimivi komentarji, no pa sem ravno to sem hotel slišati. Tiste, ki menite , da nisem mislil nič slabega imate prav, tudi tiste, ki ugotavljate, da kdaj popraskam kak pekač pa tudi. Priznam. Pri moji trditvi o uporabi peki papirja gre zgolj za moje načelo, pravzaprav za mojo lastno pozo ali pa kuharski princip ki se stika s ponosom. Zato ga ne uporabljam. LP hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2009 10:00

hedonist je napisal/a:
Sila zanimivi komentarji, no pa sem ravno to sem hotel slišati. Tiste, ki menite , da nisem mislil nič slabega imate prav, tudi tiste, ki ugotavljate, da kdaj popraskam kak pekač pa tudi. Priznam. Pri moji trditvi o uporabi peki papirja gre zgolj za moje načelo, pravzaprav za mojo lastno pozo ali pa kuharski princip ki se stika s ponosom. Zato ga ne uporabljam.LPhedonist

 

Kako že poje Kreslin? Od višne se zvrti ....

Jaz pač ne praskam rada, sem enake sorte kot Vendelina, neko čudno maslo očitno uporabljam, da se piškoti priejmajo, predvsem sem pa komot. No, ravno včeraj sem kupila še dve novi tanki foliji za neskončno uporabo. Tudi rompir se namreč krasno speče na njej, se nič ne prime na dno; pač ene raje kaj drugega počnemo kot pekače praskamo, če smo že tako nerodne in nespretne, da se nam to zgodi.

Ponos pa si prihranim za kakšno drugo priložnost. Vsak po svoje pač in te rzaličnosti nas delajo tako zanimive, kajne?

 

Mamamia

 

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti