Dekoriranje piškotov

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 22. nov 2009 14:25 | ogledi: 22.373 | odgovori: 10

Pozdravljeni.

Čez vikend sem napekla veliko piškotov, sedaj pa ne vem kako naj jih dekoriram. Imam jedilne barve, vendar ne vem, kako se naredi osnovno maso. Mi lahko kdo svetuje? Prosim povejte mi tudi koliko časa lahko stojijo piškoti s sladkornim premazom v zaprti škatli? Se to hitro pokvari?

Hvala za odgovor,

Lp

mina20

syd  

član od: 9.8.2006

sporočila: 33

22. nov 2009 14:43

Najlažji se meni zdi sladkorni led. Veliiiiiko sladkorja v prahu in malo malo limoninega soka. Potem pa pomoje lahko dodaš še malo jedilne barve da obarvaš. Ampak sladkorja v prahu mora biti res veliko, da je full gosto pa ostane potem belo, ko se posuši. Na ta način jaz ponavadi okrasim medenjake. syd

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. nov 2009 15:52

Led - sladkoren preliv se obdrži dolgo. Ker je itak samo iz sladkorja in malo limoninega soka. Lahko tudi okrasiš z stopljeno čokolado, ki jo daš v vrečkico iz peke papirja in nabrizgaš čez piškotke črtice. Lahko je bel čokolada, lahko temna, lahko čez tudi posuješ pisane bonbončke, ali mrvice. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. nov 2009 16:12

Sladkor v prahu laho zmešaš tudi z nekaj kapljicami pomarančnega soka, bolj intenzivno barvo dobiš z dodatkom nekaj kapljic tekoče arome. Recimo uporabiš metino aormo, potem pa na zeleno podlago potreseš belo - zlate dorbne biserčke.

Kombiniraš belo in temno čokolado - pol piškota preliješ z eno, polovico z drugo, potem pa z zobotrebcem vlečeš eno v drugo in delaš vzorčke.

S sladkornim ledom okrašeni piškoti vzdržujo tudi po mesec dni, ni panike.

 

Ali pa iz marcipana izrežeš enake oblike kot so piškoti in ga z marmelado prilepiš na piškot.

 

Na svetel ali temen čokoladni preliv potreseš drobno trezano kandirano sadje, sušene marelice,  ali mlete lešnike, orehe... vtisneš pinjole, enako tudi na sladkorni preliv. Ali pa na preliv rišeš vzorčke z barvami iz tube.

 

Mamamia

 

Mamamia

mamamia

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

22. nov 2009 17:14

jaz krasim piškote s stopljeno čokolado - rjavo in belo, ki jo barvam z jedilnimi barvami. Nato pa na čokolado dam še perlice, arančine, orehe... Sladkorni obliv mi je presladek. Nekaj možnosti lahko pogledaš v mojem albumu. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 22.nov 2009 17:16

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. nov 2009 9:00

darjuška, zelo so mi luštni snežaki. Kje si pa dobila model in s čim si jih dekorirala... z belo in temno čokolado? katjushka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2009 10:22

darjuška, super izlgeda tvoje pecivo. ali je to sama bela čokolada? katero uporabljaš in kako jo stopiš? ter kako oblivaš piškote? hvalaaaa bannanna_v_slo ;)

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

24. nov 2009 10:55

Namesto sladkornega ledu, lahko obarvaš tudi belo čokolado s kakšno kapljico jedilne barve. Pa še boljši okus je. Allyssa

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

24. nov 2009 12:01

JAz barvam belo čokolado - uporabljam Diamantovo, ki je že narezana na majhne koščke. Topim jo v mikrovalovni z dodatkom malo olja. Uporabljam pa tudi Manerjevo belo kuverturo. Barvam jih z jedilnimi barvami - tekočimi - Etolove ali pa s tubicami. Foster Clarkovih barv ne uporabljam. Piškote pomakam v posodico s stopljeno čokolado nato pa jih odložim na rešetko, da se čokolada odteče in posuši. Za modelček sbežaka ne vem kje sem ga dobila, ker imam kar precej modelčkov. Nekaj sem kupovala v Lesnini na Brdu, nekaj v Mullerju v Kranju. V glavnem v tem času, ki prihaja bo najbrž povsod dovolj modelčkov na temo zime. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2009 21:39

ahaaaa tvoji piškoti so mi res zelo lepi! kje pa dobiš to diamantovo belo čokolado? bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti