Majhne žuželke v moki

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

20. nov 2009 23:52

Jaz sem danes v moki tudi opazila neko mini rdečo žuželkico, ki je plazila iz moke :-O Moji starši doma imajo svojo lastno moko, ki pa jo naredijo v mlinu. Ampak čez čas se pojavijo mokarji not, tako da ni druge rešitve, kot moko pred uporabo presejavat. Ampak današnja moka je bila kupljena, ker domov samo na obiske hodim. yulchi

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

27. sep 2016 21:27

V moki sem opazila majhne, 1-2mm velike svetle žuželke, ki po obliki še najbolj spominjajo na mravljice (kolikor pač lahko brez lupe ocenim takšno majhno stvarco). Seveda sem moko vrgla stran in pomila embalažo. Čez kak teden sem jih našla v zdrobu, ki ga hranim v isti omari (zaprta plastična embalaža), ponovila postopek, pometala vse odprte stvari, pomila embalaže v pomivalcu, nastavila nalepke za molje (seveda se ni noben ujel) ta teden so spet v novi moki in celo v soli, kjer jih je dejansko največ! Po omari ne lezejo. Kaj bi to bilo in kako se jih rešiti? 

kačča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. sep 2016 7:57

Mravlje faraonke? Lupo v roko in preveri, oblike mravlje ne moreš zgrešiti, jo boš takoj prepoznala.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. sep 2016 8:29

Zagotovo gre za ličinke črvov v prvi fazi , v drugi se transformirajo v črve mokarje . V omari imaš še eno žarišče iz katerega se veselo selijo v na novo kupljena živila tako da temljito vse preglej in zmeči v kanto. Tečna in nagravžna zadeva :(

hedonist

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

28. sep 2016 8:48

Sočustvujem. pri nas je bilo enkrat žerišče v pozabljeni lešnikovi čokoladi, drugič pa v še originalno zaprtih mandeljnih. Pregledati je potrebno vsa živila, tudi zapakirana. Generalno pospraviti in čez nekaj časa zopet preveriti. Vso srečo želim.

marjanaj

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

28. sep 2016 8:58

In nekaj časa hranit nova kupljena živila v hladilniku, tudi moko, sladkor, orehe, kosmiče in vse ostalo. To se rado zgodi vsakomur vsaj enkrat v življenju.

 

 

Malčica

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

28. sep 2016 9:08

MALČICA je napisal/a:
In nekaj časa hranit nova kupljena živila v hladilniku, tudi moko, sladkor, orehe, kosmiče in vse ostalo. To se rado zgodi vsakomur vsaj enkrat v življenju.

 

 

Malčica

 

Se strinjam, vsakdo to enkrat doživi.

Jaz zdaj kupujem moko, gres, testenine, sproti.

Vse počistiti, vso zalogo hrane, kar je še uporabno, spraviti v hladilnik, čimprej porabiti, zbrisati vse omare, v vodo za čiščenje dodati malo kisa.

 

 

NutellomAnka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. sep 2016 9:53

Hranjenje v hladilniku pač ne pomaga, le zavre razvoj živali. In, konec koncev, te drobne živali vam ne bodo naredile nič hudega, za razliko od vseh čistil, ki jih boste za njihovo odstranjevanje uporabile.

rimljanka

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

28. sep 2016 15:04

Hvala za odgovore.

Hm, sem pogooglala tele mokarje (brr, me kar strese, ko se jih spomnim), ampak dvomim, da je to to. Moji žužkeci so res majhni (res samo kak mm), večinoma svetle barve, telo je, kolikor vidim, sestavljeno iz dveh delov, za mravljo je premajhno. Sem vse pretresla, črvičkov hvalabogu (še?) ni videti. Kakorkoli že, v vsakem primeru torej vse načeto stran, ostalo, kar ne kaže znakov kolonizacije pa v hladilnik, pa seveda temeljito vse prebrisati. Ampak da so se na sol spravili ... ob vseh dobrotah, ki so še v omari ... ne morem verjeti. :)

kačča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti