Majhne žuželke v moki

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. nov 2009 14:49

Jaz pa ne bi stran metala, ponavadi presejem, pa je. Ne bit jezna... Mateja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. nov 2009 14:52

Robida je napisal/a:

hm, Vanja, Pasteur je to teorijo enkrat že ovrgel v moki so bila jajčeca in zapiranje tu ne pomaga, kvečjemu širi se ne

 

lp

robida

RadaJem, narobe si me razumela. Namesto v odprti vreči, hranim moko v tupperware posodi. Torej, je tja nisem dala zato, da bi se znebila črvičkov, ampak to vedno tako delam.

Vanja

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

19. nov 2009 15:08

matejac je napisal/a:
Jaz pa ne bi stran metala, ponavadi presejem, pa je. Ne bit jezna... Mateja
hehe saj ni tako hudo samo me pa res malo jezi ker zdaj razmišljam da sem moko uporabljala že in da nismo že spravili to v želodce ker nisem bila dovolj pazljiva . MIŠEL

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. nov 2009 15:08

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Robida je napisal/a:

hm, Vanja, Pasteur je to teorijo enkrat že ovrgel v moki so bila jajčeca in zapiranje tu ne pomaga, kvečjemu širi se ne

 

lp

robida

RadaJem, narobe si me razumela. Namesto v odprti vreči, hranim moko v tupperware posodi. Torej, je tja nisem dala zato, da bi se znebila črvičkov, ampak to vedno tako delam. [crvivojabolko][crvivojabolko]

[pika] Vanja
Jaz nisem nič kriva RadaJem

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

19. nov 2009 15:10

RadaJem je napisal/a:
Hja, se zgodi. Jaz vsako stvar, ki bi lahko vsebovala kake žužke, fliknem najprej za dan ali dva v zmrzovalnik. Tako se vsaj prepričam, da se mi ne bodo selili na druga živila. Verjetno si kupila mokarje :) Nesi nazaj, če se ti ljubi, saj ti bodo zamenjali. RadaJem
Eno zaprto moko sem tud jaz poknila v skrinjo mi je dobrodošel ta nasvet res . Jutri bom pa vzela ven hvala MIŠEL

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. nov 2009 15:41

Saj vem da nisi jezna ampak res, ko človek kupi kaj takega mu najbrž popustijo živci, je pa tudi res, da trgovci, če vsak dan ne obračajo paketov, ne vidijo v notranjost Sama sem opazila, da se pri biomoki prej zaredijo, kar je po eni strani logično, saj razumeš, manj škropiv ali česa podobnega, ki pobije golazni. No, sama res ne kompliciram; riž, moko, kakšna semena,... presejem, saj pojemo tako ali tako ogromno svinjarije... Čao Mateja

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

19. nov 2009 15:51

matejac je napisal/a:
Saj vem da nisi jezna ampak res, ko človek kupi kaj takega mu najbrž popustijo živci, je pa tudi res, da trgovci, če vsak dan ne obračajo paketov, ne vidijo v notranjost Sama sem opazila, da se pri biomoki prej zaredijo, kar je po eni strani logično, saj razumeš, manj škropiv ali česa podobnega, ki pobije golazni. No, sama res ne kompliciram; riž, moko, kakšna semena,... presejem, saj pojemo tako ali tako ogromno svinjarije... Čao Mateja
ja to pa tud res ja da pojemo ogromno svinjarije ja .Ja in tud res je da trgovci zatake stvari niso krivi saj ne vidijo v notranjost .lp MIŠEL

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. nov 2009 23:15

ežoj je napisal/a:

Mišel, nč verjet, vse so nevedne. Kupila si bio(aktivno) moko, obogateno s proteini. Bi mogla bit nekaj dražja od navadne moke,  ki ni bio.

ežoj

"bio-aktivno moko"

Ežoj, evo, pred spanjem me zdaj zaradi tvoje definicije vse trebušne mišice bolijo- od smeha seveda. Hvala za to "rekreacijo"

Mojca

ko69  

član od: 31.10.2007

sporočila: 20

20. nov 2009 12:29

Žužki,ki se zaredijo v moki so zelo trdovratni,preživijo tudi temperaturo 300C in jajčececa gredo skozi najbolj fina sita.To je zagotavljal potnik od Mlinotesta.Tako če slučajno naletimo na moko,zdrob ali podobne stvari z primesjo raznih žužkov odnesemo nazaj v trgovino,kjer potem ustrezno poskrbijo za to robo.Včasih je dovolj že da vzamemo isto stvar z drugim datumom uprabe in teh žužkov ne bo več... ko69

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti