Ocenjevanje receptov

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

tema odprta - 19. nov 2009 12:34 | ogledi: 1.769 | odgovori: 11

Lep pozdrav!

Danes sem iskala recept za kosilo in me je nekaj zmotilo. Pod veliko recepti uporabniki pišejo mnenja, da so recept poskusili, da jim je bil/oz. ni bil všeč... zakaj pa ga potem ne ocenite? Se mi zdi da je prav da "nagradimo" tiste, ki se trudijo in objavljajo svoje recepte. LP

mala zelena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

19. nov 2009 12:44

Moje mnenje: Ocene so bolj... tako... mnenje je tisto, ki pove več. Jaz imam raje mnenja kot ocene, ljudje imajo radi številke in neka povprečja tako da imamo tudi ocene. Ampak sicer imam pa raje da nekdo nekaj pove, kako je delal, kaj mu je uspelo, kaj ni in kako se mu zdi, kot da da 3 ali 4 ali 5 pa ne vem zakaj. Ocene niti ne želimo preveč izpostavljati, so bolj... za zraven...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. nov 2009 12:51

Se strinjam z Jernejem. Številke so suhoparne in si zgolj znjimi težko kaj pomagaš. Meni so ljubša mnenja in  pojasnila, tudi me ne moti, če pri mnenjih o receptu debata zaide proti pripravi kakšne podobne jedi ali variacije na to temo, v takih diskusijah vedno izvemo kaj novega. Mamamia

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. nov 2009 13:19

Je šlo. Meni pa je lepo oceniti.

Anamarija

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

19. nov 2009 13:20

Jaz običajno ne ocenim recepta, če mi ni bil všeč, ker dopuščam možnost, da pa je nekomu drugemu bil všeč oziroma, da je to stvar okusa vsakega posameznika. Rajši pač napišem to v mnenju, kot da bi recept ocenila, recimo z 2, samo zato, ker nam ni odgovarjal in s tem morebiti odvrnem koga drugega, da bi recept sam preizkusil. Sploh se pa običajno lotim takih receptov,kjer že po sestavinah okvirno ugotovim, ali mi ustreza. lenka

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

19. nov 2009 14:09

Tudi meni so pri receptih najbolj pomembna mnenja, saj tam od članov, ki so recept preizkusili, "poberem" kako "finto". Ocena pa je nagrada za trud člana, ki je poslal recept v bazo. Vedno ocenim recept, ki sem ga preizkusila, oceno pa določiva skupaj z mojim, ki je tudi glavni preizkusni zajec za moje kuharske eksperimente. Lp od R.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. nov 2009 14:22

Vilina je napisal/a:
Jaz običajno ne ocenim recepta, če mi ni bil všeč, ker dopuščam možnost, da pa je nekomu drugemu bil všeč oziroma, da je to stvar okusa vsakega posameznika. Rajši pač napišem to v mnenju, kot da bi recept ocenila, recimo z 2, samo zato, ker nam ni odgovarjal in s tem morebiti odvrnem koga drugega, da bi recept sam preizkusil. Sploh se pa običajno lotim takih receptov,kjer že po sestavinah okvirno ugotovim, ali mi ustreza. lenka

 

Jaz dam samo petice

 

E ci sei adesso tuuuuuuuuu jupiiiiii

Anamarija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. nov 2009 14:27

Tudi meni so bolj pomembna mnenja kot ocene. Pri ocenjevanju upoštevam mnenje tistega, ki podobno jed obožuje. Kar pomeni, če meni limonini deserti absolutno niso všeč in jih ne jem, moj mož pa pravi da je novo odkrit recept odličen, bom temu primerno ocenila.

Se je pa zgodilo 2x, da nisem niti ocenila niti napisala mnenja, ker je zadeva romala iz pečice v smeti. Pa ne zato, ker bi preveč spekla, ampak ker je bila zadeva dejansko neužitna. Sram me je priznati, da sem šla peči kljub temu, da sem vedela, da vse skupaj ne bo za nikamor.

 

Vanja

lizabela  

član od: 13.3.2008

sporočila: 31

19. nov 2009 14:30

Ja, meni se tudi zdi, da bi bilo lepo zraven "besednega" mnenja podati tudi oceno. lizabela

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

19. nov 2009 14:37

Jaz tudi raje preberem mnenja pod recepti, kot gledam samo na oceno. Velikokrat ima kdo še kakšno zanimivo idejo ali pa izkušnje s pripravo samega recepta. Priznam pa, da me motijo mnenja kot so: "O, tole pa moram v kratkem probat", "Ooo, tale slikica je pa res čudovita!", ker čisto nič ne pripomorejo k receptu. Ponavadi sama napišem mnenje, če imam kakšno pripombo s samim postopkom ali končnim izdelkom. Kar tako nekaj napisati, samo da se piše, se mi ne zdi primerno.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. nov 2009 16:33

Ja, nekateri pač nekaj napišejo, ker drugače ne morejo oceniti. Nikjer pa ne piše, da so recept preizkusili...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti