A se da spečt dvojno jabolčno pito?

Nina123  

član od: 18.11.2009

sporočila: 5

tema odprta - 19. nov 2009 0:05 | ogledi: 3.271 | odgovori: 13

Za rojstni dan si je hčerka zaželela jabolčno torto, ker pa takšne še nisem delala, sem mislila, da bi naredila jabolčno pito, ker jo ima zelo rada. Pito bi naredila v dveh nadstropjih, da bo višja, pa me zanima, če je že kdo poskusil? Sama še nisem delala pite, zato ne vem... se bi vseeno dobro speklo, če dam plast testa, plast jabolk, plast testa, še eno plast jabolk in še eno plast testa? Ali bi bilo že predebelo?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. nov 2009 0:25

PS. Nina123, če e boš pa vseeno odločila peči "dvonadstropno" pito, ti  svetujem, da najprej delno zapečeš spodnjo plast krhkega testa, dodaš jabolčni nadev, nanj položiš še eno ploščo krhkega testa, ki si ga prej pesebej vsaj na pol spekla, pokriješ z drugo plastjo jabolčnega nadeva in spečeš do konca. Tako tisto testo, ki bo sredi torte, ne bo ostalo "surovo" oz. "pocasto".

Ali pa za spodnji del narediš podlago iz krhkega testa z jabolčnim nadevom(kot za običajno pito)in vse skupaj spečeš, na to položiš biskvitni oblat, nadaljuješ z jabolčnim nadevom (dušena jabolka), ki bo lepo prekril biskvit in ga hkrati navlažil, zaključiš pa z novim biskvitnim oblatom (ki ga okrasiš po svoje), ali pa samo z nabrizgano stepeno smetano (če vam je kombinacija z jabolki seveda všeč).

Mojca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. nov 2009 6:20

Mislim, da je se najbolj enostavno, da speces dve piti, eno vecjo, recimo premera 28 cm z naedovom iz jabolk v sredini in gladkim zgornjim delom,na vrh pa polozis eno manjso recimo 22 cm ,ki jo speces v valovitem pekacu in zgornjega dela ne pokrijes, ampak dekorativno okrasis z ostanki testa.Lahko izrezes ime, stevilko, karkoli ( poglej mojo sliko pod spodnjim receptom). Ta recept je preizkuseno zelo dober in ga lahko uporabis za obe torti. Kakih eksperimentov z mesanimi zadevami jaz ne bi delala, ker nikoli ne ves...sploh ce nimas izkusenj, se ti zna zgoditi, da bos dobila napol peceno zmes, ali pa se okusi ne bodo ravno najbolj ujemali...skratka, eksperimentirala bi ze, ampak kar tako, za rojstni dan pa ne. Naj ti uspe in dobrodosla na Kulinariki! http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Torta_iz_jabol lp

Nina123  

član od: 18.11.2009

sporočila: 5

19. nov 2009 11:33

Hvala za vse ideje. Bom še razmislila, ali naj raje naredim torto, ali pa dve piti... Nina123

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. nov 2009 11:41

Karkoli boš delala, začni z enostavnim. Od enostavnega se gre k težjemu. Velja za vse primere v življenju. Vendelina jr.

Nina123  

član od: 18.11.2009

sporočila: 5

19. nov 2009 11:48

Atina, če želim povečati sestavine za torto, ki si jo ti pekla, da naredim kvadratno torto, dolžine 46 in širine 36 cm, za koliko naj potem povečam sestavine? Mogoče se vam bo zdelo neumno vprašanje, ampak do zdaj sem vedno pekla Nutellino torto, to pa je tudi vse:( Nina123

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. nov 2009 12:48

Nina, jaz bi dala 1,5 mase.

Jaz sem vzela 1,5 mase in je bilo dovolj za kvadratni pekač 24 x 24 cm in 30 x 11 cm.

Atina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

19. nov 2009 12:49

Masleno testo, ki se uporablja za pito se sigurno ne bo speklo, če bo v plasteh zaradi tega, ker je jabolčni nadev moker in bo vse skupaj en velik poc.

Kot so ti že predhodnice rekle, loti se stvari, ki jih boš najlažje naredila, potem šele delaj stvari, ki zahtevajo nekaj znanja in prakse.

Ne pa obupat!

 

Pozdravček!

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

19. nov 2009 13:25

Vsekakor predlagam eno od tort, ki so jo predlagale Atina in mamaF-sem jih že tudi sama delala in so vsaka zase zelo dobre, sploh če si hčerka želi jabolčne torte.Predvsem Hitra torta z jabolki in Jabolčna torta tudi nista posebej zahtevni za naredit, pa zelo dobri. Pita v plasteh po moje ni dobra ideja! lenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti