Hruške - pecivo

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

tema odprta - 18. nov 2009 17:43 | ogledi: 17.787 | odgovori: 9

Lepo prosim, če ima kdo spravljen kje kakšen recept s hruškami. Mož mi je namreč danes prinesel dve vreči hrušk, pa bi nekaj spekla. V bazi mi ni nič zadišalo.

Ne diši mi klasična krostata z naloženimi hruškami, al pa kaka skuta, kisla smetana,...

Jaz bi nekaj v stilu hruške, pa orehi, mandlji,... Ne čisto klasičen biskvit.

No malo sem zakomplicirala mogoče, ma enkrat sem nekja to jedla in bi raje kej takega. Bi pa prosla kakšen preverjen recept, ne kar nekaj na oko, to bi tudi sama zmogla, bi pa raje kakšen preverjen recept.

Sem že iskala naokoli, ma nisem našla nič kar bi mi zadišalo. Jah, vem, fina ritka sem.

Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. nov 2009 19:47

kozamurk, tole ta zadnje mi zgleda dobro. Jutri se odločim. Hvala tudi tebi Vanja. Če ma pa še kdo kako idejo, se zahvaljujem. Jutri bom pekla. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

18. nov 2009 21:20

Nisem še preizkusila, ampak imam med zanimivimi recepti: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Pecene_hruske_ http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Hruske_v_crnem Vsekakor pa je hruškov zavitek odličen (na razvaljano kupljeno listnato testo naložimo narezane očiščene hruške, potresemo z malo drobtinami, sladkorjem, vanilijevim sladkorjem in cimetom; zavijemo, večkrat prebodemo z vilicami in pečemo v pečici na 180 stopinj približno 45 minut; pred koncem peke zavitek namažemo s stepenim jajcem ali smetano). veverica

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

18. nov 2009 23:36

Meni je odlična tale Čokoladna pita s hruškami (recept je iztrgan iz bogve katere revije) 200g moke, 120g masla, 200g sladkorja, 1 jajce, 6 rumenjakov, 2dl sladke smetane, 100g jedilne čokolade, 800g hrušk, mleko, sol, sladkor v prahu Moki dodajte sol, 80g sladkorja, 1 jajce in 100g mehkega masla. Vmesite testo, ga oblikujte v kroglo in le-to pustite starti v hladilniku nekaj ur. Stepite rumenjake s preostalim sladkorjem, dodajte smetano in zmes segrejte na nizkem ognju. Ves čas mešajte. Z ognja odmaknite, preden zmes zavre in dodajte nalomljeno čokolado. Mešajte toliko časa, da se čokolada stopi. Zmes pustite počivati. Testo razvaljajte v dva kroga, enega v velikosti pekača in enega malo večjega. Večje testo položite v pekač in oblikujte robove. Testo na gosto prebodite z vilicami. S kremo premažite testo in na kremo položite polovice olupljenih in izkoščičenih hrušk. Pokrijte z manjšim testom. S čopičem premažite pito z mlekom in pecite na 180°C 40 minut. Posujte s sladkorjem v prahu. Meni in mojim je zelo všeč, a si je ne privoščimo ravno pogosto, ker je kar bogata =) Hruške naj bodo mehke, če niso, jih rahlo prevrite v sladkani in z limoninim sokom okisani vodi. Tudi čas peke je pri moji pečici malo krajši. Najbolje je pito malo spremljati ves čas, ko se peče. Vsaj prvič.

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

18. nov 2009 23:44

Se strinjam z Jessie. Pita je res dobra, vendar sem jo vedno delala brez testa na vrhu. Margot

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. nov 2009 9:24

Skutin kolač s hruškami Za krhko testo 200 g moke 100 g sladkorja 100 g masla 2 rumenjaka ščep soli Za nadev 150 g ribezove marmelade 8 jajc 175 g sladkorja 800 g skute 2 zavitka vanilijevega pudinga 50 g moke 250 g masla 125 ml mleka Za dekoracijo 5 hrušk 2 žlici limoninega soka 50 g ribezove marmelade sladkor v prahu Nizek okrogel model s premerom 26 centimetrov namažemo z maslom in potresemo z moko. Krhko testo. Zmehčano maslo penasto umešamo s sladkorjem in rumenjakoma. Dodamo moko, potem pa vse skupaj na hitro zgnetemo v gladko testo. Testo razvaljamo in položimo v pekač (ø26cm). Nekajkrat ga prebodemo z vilicami, potem pa ga za 30 minut postavimo v hladilnik. Za nadev jajca in sladkor penasto umešamo, primešamo skuto. Počasi primešamo še prašek za puding in moko, raztopljeno maslo in mleko. Pekač s testom vzamemo iz hladilnika in testo premažemo z ribezovo marmelado. Čez nalijemo nadev. Pečemo cca. 15- 20 minut pri 180 0C. Hruške olupimo, razpolovimo in razkoščičimo. Vsako podolžno narežemo na šest krhljev in nemudoma pokapljamo z limoninim sokom. Pecivo vzamemo iz pečice in na nadev v obliki vetrnice položimo narezane hruške, ki jih sproti blago pritisnemo v kremo. Pečemo še nadaljnjih 40-45 minut. Ohlajeno pecivo ob robu posujemo s sladkorjem v prahu, hruške pa okrasimo z ribezovo marmelado. Sočna hruškova pita 200 g moke ½ jž pecilnega praška 3 žlice + 140 g sladkorja 1 vanilin sladkor 4 jajca 75 g masla 5 hrušk sok 1 limone 1 zavitek vanilin pudinga 200 g kisle smetane Moko, pecilni prašek, 3 žlice sladkorja, vanilin sladkor, 1 jajce in maslo zgnetemo v krhko testo. Za pol ure postavimo na hladno. Hruške olupimo, razpolovimo, razkoščičimo in narežemo na krhlje. Pol litra vode, limonin sok in 50 g sladkorja kuhamo do vrenja, dodamo hruške in kuhamo še 3-4 minute. Hruške odcedimo, sok prihranimo. Krhko testo razvaljamo in obložimo pekač (ø26cm), obložen naj bo tudi obod. Hruške porazdelimo po testu. Prašek za puding gladko razmešamo z malo vode. Odmerimo 400 ml hruškovega soka in kuhamo do vrenja. Vmešamo prašek za puding in med stalnim mešanjem pustimo, da ponovno zavre. Prelijemo preko hrušk. Pečemo cca. 25 minut pri 200 0C. Ubijemo in ločimo 3 jajca. Iz beljakov in 90 g sladkorja stepemo trd sneg. Počasi dodajamo rumenjake in kislo smetano. Pecivo vzamemo iz pečice in prelijemo s kremo. Pri isti temperaturi pečemo še 25 minut. Ohlajeno pecivo posujemo s sladkorjem v prahu in okrasimo z lističi hruške in meto. Marcipanovo pecivo s hruškami 250 g masla 100 g sladkorja 1 vanilin sladkor ščep soli 5 jajc 100 g marcipanove mase 500 g moke 1 pecilni prašek 150 ml mleka 1,5 kg hrušk sok 1 limone 1 žlica pistacij 3 žlice marelične marmelade malo sladkorja v prahu Maslo, sladkor, vanilin sladkor in sol penasto umešamo. Eno po eno primešamo jajca. Marcipan narežemo na koščke in ga počasi primešamo. Izmenično z mlekom dodajamo moko, presejano s pecilnim praškom. Testo vlijemo na namaščen pekač. Hruške olupimo, razpolovimo in razkoščičimo. Polovice hrušk po vrhu na gosto po dolgem zarežemo 1 cm globoko. Hruške z zaobljeno stranjo navzgor položimo po pekaču in jih rahlo vtisnemo v testo. Pečemo cca. 30 minut pri 200 0C. Po 20-ih minutah peke pecivo vzamemo iz pečice ter hruške okrasimo z razpolovljenimi pistacijami. Po pecivu prelijemo še raztopljeno marelično marmelado ter pečemo še nadaljnjih 5-10 minut. Ohlajeno posujemo s sladkorjem v prahu. Hruške s čokoladno omako 4 viljamovke 2 žlici limoninega soka 1/2 l polsuhega belega vina 150 g sladkorja Za omako: 200 g čokolade 4 žlice sladke smetane Hruške olupimo, razpolovimo in razkoščičimo. Vsako podolžno narežemo na šest krhljev in nemudoma pokapljamo z limoninim sokom. Na šibkem ognju skuhamo vino in sladkor, toliko, da se sladkor raztopi. Dodamo hruške in kuhamo še 5 minut. Pustimo, da se v sirupu ohladijo. Čokolado skupaj s sladko smetano na majhnem ognju med mešanjem raztopimo. Hruške odcedimo, damo na krožnik prelijemo z omako. klavdija

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. nov 2009 21:39

Danes sem naredila Sočno hruškovo pito po receptu KlavdijeB, namesto kisle smetane sem dala skuto, in je bilo BOŽANSKO.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti