Modeli za peko tort

čebelčica  

član od: 18.11.2009

sporočila: 8

tema odprta - 18. nov 2009 8:06 | ogledi: 4.923 | odgovori: 11

Pozdravljeni-e kuharice in kuharji. Vedno prebiram teme na forumu in recepte ki jih pišete, a vprašala nisem še nikoli nič. Sem iz primorske in me zanima kje je možno kupiti modele za torte? Mogoče kje od Ajdovščine do Italije.

hvala za nasvet in lep pozdrav.

čebelčica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. nov 2009 8:53

Če misliš pekač za torto, dobiš v vsaki večji trgovini. Če pa misliš obod, so pa imele trgovine LIdl ali Hofer ravno dober eno akcijo. Drugače se obod dobi v Mullerju v Kopru. Ali pa imaš v Trstu eno trgovino s bonboni in raznimi zadevščinami za peko. Celotnega programa ne poznam. Več o tej trgovini v Slo smo pisale na http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1919 med drugim piše tudi to : ''Trstu na glavni ulici Via Carducci. So glavni toobmočni ponudnik slaščičarskega materiala.'' http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte Sporočilo je spremenil(a) kroki dne 18.nov 2009 08:54

čebelčica  

član od: 18.11.2009

sporočila: 8

18. nov 2009 9:08

Hvala za odgovor. sicer sem mislila model v obliki žoge, ker sem si zdaj zamislila naredit tako torto. Za otroka pečem sama in želim vedno kaj izvirnega. Ljubljana mi je daleč (sem mislila vipavsko Ajdovščino) in Trst tudi. Pa kje tukaj blizu Gorice? Ve katera za kakšno trgovino? Zanima me tudi nakup barvanih prahov za obarvanje smetane. enkrat se je to dobilo v Lekarni. zdaj pa baje da nimajo več. Lep pozdrav, čebelčica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. nov 2009 9:13

Pekač žoge imajo če se ne motim v Pekarni Vrhnika v LJ. od Wiltona. Si pa lahko tudi pomagaš s kovinsko posodo. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. nov 2009 9:15

A ja ena naj bi bila (ta Italjanska) tudi v Gorici : ''v Stari Gorici via Garibaldi'' je napisala ena uporabnica v zgoraj navedenem linku. Preberi vsebino linka. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

18. nov 2009 9:27

barve za smetano in vse živo ima pitončica. Pošlje tudi po pošti lojzella

čebelčica  

član od: 18.11.2009

sporočila: 8

18. nov 2009 9:30

Kroki, zdaj sem pogledata tvoje umetnije. Res so superca. A to vse delaš s tičijino maso gor po vrhu. Nisem še nikoli probala, saj sem za torte bolj začetnik oz. sem vedno krasila s smetano. Zdaj pa bi rada kar vse znala ker vidim kako dobro in lepo zgleda. A je s tisto maso težko ustvarjat? Kaj to naredite same al jo kupite? bye čebelčica

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

18. nov 2009 9:37

kaj pa v novi Ikei? Tam se dobi tut veliko stvari. LP mina20

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. nov 2009 9:52

Čebelčica jaz sem čista začetnica, so pa vse stvari iz tičine, razen tiste male so oblite s čokolado. Predvsem pa vaja dela mojstra. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

čebelčica  

član od: 18.11.2009

sporočila: 8

18. nov 2009 10:42

Kaj pa torta - prašičja glava? jo je katera že delala. Nikjer nisem zasledila kake take slikice. Ja sem bila v Ikei v nedeljo. Gužva taka, da nismo mogli niti hodit ne pa kaj pogledat. Pa sploh pri posodi. bom skočila do stare gorice, hvala, hvala. l.p. čebelčica

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

18. nov 2009 18:15

Čebelčica - tudi jaz sem bila v novi Ikei kmalu po odprtju in mislim, da tam ne boš našla kar iščeš, saj razen nekaj okroglih in pravokotnih modelov, pa mogoče takšnih za šarkelj nisem videla kaj posebnega. Se pa posebne oblike da tudi eksperimentirati, kot so napisale že predhodnice, da se npr. žogo speče v okrogli skledi ali pa se jo samo oblikuje v skledi s pomočjo biskvita in kreme. Sama tudi mislim da nima smisla kupovati celega kupa raznih "tematskih" modelov. Za tiste ki res veliko veliko pečejo mogoče že, za druge pa ne. Sama imam 2 okrogla modela različnih velikosti, dva pravokotna pekača z višjim robom in zadnjič sem kupila v Pekarni Vrhnika pravokoten obod, pri katerem se velikost nastavi in mislim da imam sedaj čisto dovolj teh pripomočkov. Mogoče kdaj v prihodnosti še kakšen model v obliki srčka. Trenutno se navdušujem nad silikonskimi slaščičarskimi vrečkami, ki so res vredne svojega denarja in nekoč si bom kupila še komplet nastavkov, za prvo silo sem jih kupila 3 nekaj pa jih imam še raznih plastičnih. Sprašuješ tudi kje bi kupila jedilne barve. Mislim da je v italjanski Gorici trgovina s tovrstnimi pripomočki v ulici za bivšo Stando. Mislim da se sedaj ta ulica prenavlja, drugače bi ti to lahko tudi z gotovostjo potrdila, ker bi se zadnjič zapeljala po njej. Mi je pa to povedala gospa, ki ima v Ljubljani trgovino z raznimi pekarskimi dodatki, barvami, bomboni in podobnim v podhodu pri bivši Metalki. Baje je to njihova trgovina. Če sem ti pomagala in boš trgovino našla pa napiši na forumu par besed, da bom vedela če sem na pravi poti. Drugače pa se splača v Ljubljani obiskati to trgovino. tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti