Priloge za golaž

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. nov 2009 15:42

Pri nas jemo žlikrofe, se jih nikoli ne naveličamo. Loni Makaroni

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. nov 2009 16:09

Loni je napisal/a:
Pri nas jemo žlikrofe, se jih nikoli ne naveličamo.Loni Makaroni

 

jaz sem pa taakoooo upala, da me jih boš naučila narediti...

Vanja

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

17. nov 2009 16:29

Polenta, pire krompir ali kuskus:) l e a

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

17. nov 2009 17:04

tortelini, ravioli, žlikrofi ....... daga

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. nov 2009 17:22

mazika je napisal/a:
Meni so pa všeč široki retanci ampak čez kruh ga pa ni. Najboj paše kruh, ki si ga nadrobiš v golaž. Njam...mazika

Kruh že, pa ga ne nadrobiš, ampak ješ s kruhom, brez vilice, tako nekako kot arabci ( menda ). Baje je boljše če prej umiješ roke

Drugač, zdi se mi, da nobeden ni omenil riža, bodisi da ga daš zraven golaža, bodisi da kuhan riž zmešaš in dobiš nekakšno rižoto. Če je golaža preveč ( ta tretji dan ), narežeš krompir na golaž, zaliješ z vodo in kuhaš, da se krompir skuha, po potrebi zgostiš ( bodisi z moko ali naribanim krompirjem ), vode naj ne bo premal, da se lepo je z žlico. Pred postrežbo izdatno začiniš s petršiljem ( in/ali luštrekom )

ežoj

neznan uporabnik

17. nov 2009 17:58

Će imaš star kruh, ga nadrobiš v skledo, dodaš malo mleka ali vode, jajca, sol, začimbe po želji. Vse to zmešaš in spečeš v ponvi kot "šmorn". Razdrobiš in postrežeš h kakršnikoli omaki. ajda66

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

17. nov 2009 18:50

če je golaž res golaž, oziroma dolgo kuhan in vse to, potem nama zraven najbolj paše svež domač kruh, tako po arabsko, kot je napisal ežoj, oziroma tako, kot smo ga včasij jedli na veselicah. 5rusa

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

18. nov 2009 8:40

Jaz pa včasih enostavno zamesim testo za kruh ( se pravi moka, voda, sol in kvas), pustim vzhajati, nato še enkrat pregnetem, oblikujem štručko in jo razrežem na prst debele rezine. Te pustim vzhajati dokler mi v kozici ne zavre voda, seveda slana. Kuham jih cirka 2-3 minute na vsaki strani. Temu je moja mama rekla "minutarji ali pa gluhi štruklji". Včasih jih uporabim kot sladico saj jih polijem z maslom in drobtinicami ali pa v maslo dodam marmelado in vse skupaj segrejem. Če jih kaj ostane jih komot pogrejem v mikrovalovni. L.P. gerna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti