Priloge za golaž

mazika  

član od: 8.12.2008

sporočila: 39

17. nov 2009 12:30

Meni so pa všeč široki retanci ampak čez kruh ga pa ni. Najboj paše kruh, ki si ga nadrobiš v golaž. Njam... mazika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

17. nov 2009 12:39

Ob že naštetem, ne vem, kaj bi še bilo...

Temu rečemo: "Polne riti vsega"!

Imam predlog! Naslednjih nekaj mesecev ne kuhaj golaža in potem se bo vsaka priloga prilegla.

 

Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. nov 2009 12:47

Matjaž, kaj pa, če bi "preskočil merilo" in malo eksperimentiral z golažem in bi nastalo npr: 1. Polenta, pečena v sopari; en dan prej narediš poletno iz vrečke, vmešaš notri še kakšno mediteransko zeliščno zadevo in oblikuješ v štruco in potem to pečeš v soparnem pekaču kakih 30 minut - se naredijo super rezine, ni pa polenta suha... v kombinaciji s stifadom - verzija z govedino. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=12296 2. Namesto čebule daš pol suhih paradižnikov in pol pasiranih paradižnikov, v tej omaki počasi in zanesljivo kuhaš meso, dodaš še suhe slive in trufato...in imaš "istrski golaž" v kombinaciji s fuži. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. nov 2009 13:35

Aja, pa rolade iz palačink sem se zdaj spomnila, ko je Vendy omenjala kuhanje v sopari.

Mamamia

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. nov 2009 13:38

dragička je napisal/a:

Ob že naštetem, ne vem, kaj bi še bilo...

Temu rečemo: "Polne riti vsega"!

Imam predlog! Naslednjih nekaj mesecev ne kuhaj golaža in potem se bo vsaka priloga prilegla.

 

Pozdravček!

Atina

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

17. nov 2009 13:52

Ho, ho Dragička - naslednjih nekaj mesecev ne kuhaj golaža... res dober predlog.

Ampak sedaj ste mi pa natrosili toliko predlogov, da bom spet kuhal golaže.

Matjaž

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

17. nov 2009 14:05

Ooo, dobro jutro, matjaž Ognjič

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. nov 2009 14:06

Matjaž, posluži se še Ivačičevega predloga, ki ga poimenuje gosposki golaž. V golaž narežeš kisle kumarice in dodaš še malenkost kisle smetane, zrave pa postrežeš pomfri. Sliši se bljak, a je v resnici zelo dobro. Drugače pa sama v polento dodajem še zelenjavo (brokoli, kornček,...) in parmezan, h golažu pa se odlično prilegajo tudi cmoki iz skute in zdroba, pa poleg vsega že naštetega tudi vodni žličniki in ajdov štrukelj. fresh

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

17. nov 2009 14:10

Če se prav spomnim, Matjaž kisle kumarice nareže v golaž (zdaj vidim, da je kopiral Ivačiča, sem mislila, da je njegova pogruntavščina ) Ognjič

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

17. nov 2009 15:03

Ko imamo pri nas zraven golaža "polno rit vsega običajnega"si omislimo popečene široke rezance.Rezance skuhaš al dente jih daš v pekač namazan z maslom in mešanico začimb,powsebej ražvrkljaš jajčka malo kisle smetane,če imate radi dodaš še parmezan ali kakšen drugi nariban sir.Vse skupaj zmešaš poliješ po rezancih in daš v pečico,da se lepo zapeče.Razrežeš na kocke in dobiš take fine kremšnite iz rezancev lepe za oko in okusna priloga za golaž,zrezke v omaki,bolonjeze omako....isto lahko narediš iz skutinih žličnikov,njokov.Lp in dober tek sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti