Oprema prodajalk na živilh

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. nov 2009 22:45

korenckova je napisal/a:
Vendelina, jaz pa čakam na tiste francoske nehegieniš zgodbe korenckova

Prosim, korenckova, ne diraj lava dok spava . že po prebiranju tega foruma se mi zdi, da me nekaj šraufa po trebuhu, tako, kakor te začne glava srbet, če se pogovarjaš o ušeh

lp

cervus

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

17. nov 2009 23:00

Res so Francozi packi, ampak ga pa tudi pridno cukajo in verjetno večino bakterij utopijo v konjaku. Elaphus, če te šraufa, ga malo cukni...če ga boš preveč, se pa itak ne boš več sekirala

LP, V.

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. nov 2009 23:03

juma je napisal/a:
V našem avstrijskem sosedu naletim pred tednom, zvečer, ko je trgovino že bolj ali manj prazna, na prodajalko pri sirih, ko streže stranki pred mano kruh in kasneje salamo. Ko pridem na vrsto in jo prosim za kos sira, sem opazila, da nima na sebi nobenih rokavic, ne rutke ali čepice, tako na preprosto, kot da ravno odhaja domov.
A mercator so zdaj avstrijci kupili? Se spomnim časov,ko je bila zraven naše šole trgovina, kjer so mirno grabili denar, kruh, salame, posmrkane robce,... brez umivanja rok, da se je še nam, takrat pamžem, gravžalo. No, štacuno so kmalu zaprli. Sama drugače nisem ravno extremno občutljiva; ok, po nosu si ravno ni treba vrtat pred stikom s hrano, ampak z rokavicami pa tudi ne gre pretiravat. Pri kuhi jih ne uporabljam, se mi zdi umivanje rok dovolj. Si ne upam niti pomisliti, koliko dodatne škode za okolje bi z goro rokavic povzročili, če bi jih vsi po vrsti natikali za vsak kos odrezanega kruha. Mogoče pa zato, ker nisem tak picajzel, že dolgo časa nisem bila bolna (trkam, razbijam po lesu).

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. nov 2009 7:01

hedonist je napisal/a:
Mislim da je včasih veljal pregovor, predvsem na kmetih, da mora vsak na leto pojesti toliko in toliko umazanije, da je zdrav . In verjetno ta stvar drži še danes. Kajti evolucija res nenehno spreminja vse živo na tej naši Zemljici ampak ne v dvajsetih letih. hedonist

Mislim, da ta pregovpr spet prihaja počasi na plan, pa iz ust stroke tokrat..... Titi del o evoluciji pa še kako drži, tudi v 20 letih spreminja, če si bakterija, virus, še prej pravzaprav. Ker evolucija člas meri z generacijami, ne z uro na roki.....

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. nov 2009 7:37

korenckova je napisal/a:
Vendelina, jaz pa čakam na tiste francoske nehegieniš zgodbe korenckova
Za to bi morali odpreti en poseben topic, pa se bojim, da ne tukaj, bi sesuli KulSlo. Pa v živo je res bolj žmohtno.... Je pa na britanskem otočju znana primerjava, ki gre "dirty like a Frenchman" in smiselen prevod tega v francoščini, ki gre "sale comme un Anglais". Skratka, obe kulturi se obkladata s tem, kje da so večji paconi. In če dobro premislim, v resnici bijeta mrtvi tek brez upa zmage.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti