Oprema prodajalk na živilh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. nov 2009 14:07

Ežoj, ne bod no žleht! fresh

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

17. nov 2009 14:09

Ežoj...

Pozdravček!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. nov 2009 14:18

Joj, kako so se časi spremenili! V davnih časih (Beri: Jugoslaviji), je bilo to, kar je opisano v prvem postu, čisto normalno. Da ne rečem, veliko stvari je "stvar navade" in meni je to čisto nesprejemljivo. Je pa res, da nikoli ne veš, kdaj ti bo natakar kihnil v juho ali na zrezek, tudi zanalašč, in javna tajna je, da se pri Starbucksu nikoli ne pije iz porcelanastih skodelic.

Bom kar tu nehala, ker lahko najdete kar nekaj knjig na to temo.

 

 

Vanja

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

17. nov 2009 14:25

VilmaS, tudi jaz sem v Franciji isto videla. Nas je prodajalka tako čukasto gledala, ko smo izrazili željo, da nam francoske štruce zavije v papir, nato pa nam pojasnila, da nimajo nobenega papirja, lahko pa časopis, če želimo. Pa je bilo v bistvu brez veze, ker je do takrat, ko je šla gledat, če imajo kak papir, že prešlatala in kruh in denar od prejšnjih strank, pa še kakšno roko je stisnila komu mimogrede. In dejansko nosijo potem nezavite štruce pod pazduho, v roki pa cekar ali vrečko. Pa ne me narobe razumeti, tudi jaz imam raje, da si prodajalka umije roke, preden postreže s čimerkoli. Lp anajana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. nov 2009 14:40

Tudi na Hrvaškem v lokalnih trgovinah kruh postrežejo 'po starem'. Pa tako dobrega kruha v Slo še nisem jedla.

Tudi pri malicah v šoli je sedaj čisto drugače: v OŠ so pri nas dobili veliko konzervo paštete ali velik kozarec marmelade, evrokrema itn, potem so pa kuharice na kruh mazale. Sedaj dobijo mali paketek viki kreme ali paštete in si otroci mažejo sami. Kruh večinoma dobijo zapakiran v vrečkicah. Tudi pri ceni se tole pozna. Aja, pa po mleko so dežurni iz višjih razredov hodili k sosednjemu kmetu, pa smo potem pili benko, sedaj dobijo paketek čokoladnega mleka.

Hja, časi se spreminjajo, pa ne vem, če ravno na bolje.

Atina

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

17. nov 2009 14:44

Se strinjam, da pretiravanje v ničemer ni dobro. Na določene stvari različni gledamo različno, kajne? Eden se vtakne v stvar, ki jo nekdo pusti vnemar a mu za drugo dvigne pokrov, kar pa prvega zdaleč ne moti... Skratka odgovor zdravstvene inšpektorice je bil, da ni nikjer strogo določeno o nošnji rokavic, kapic, halj in predpasnikov, da so le splošna priporočila in da je odvisno od trgovine, kako bo pripo-ročila upoštevala. Imela sem tudi občutek, da tudi inšpektorji potem rahlo subjektivno gledajo na stvar... No, bomo videli, kako se bo stvar zdaj pri nas v trgovini naprej odvijala. Poročam! juma

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. nov 2009 14:51

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

...Joj, kako so se časi spremenili! V davnih časih (Beri: Jugoslaviji), je bilo to, kar je opisano v prvem postu, čisto normalno. ....

 

Vanja

 

Ja, ampak v teh davnih časih smo dobro vedeli, kdaj je imel mesar v lokalni mesnici Salmonello, pa smo šli kupovat drugam. Pa vedeli smo tudi, da so doma pri prodajalki iz delikatese prebolevali drisko in je takrat prijemala kruh s papirjem, ker bi jo drugače vsi opozorili. Pa vedeli smo, kdo je kupoval pred nami. Pa nismo hodili bolni v službo.itd. itd. itd.

Reči hočem, da je bilo takrat marsikaj bolj domače, pa vseeno zanesljivo. Danes pa je pač drugače, proizvodna in trgovska veriga je pač dolga in zapletena, v blagovnici se dnevno izmenja več tisoč ljudi in edino prav je, da tudi prodajalke ne prijemljejo živil z roko. Pa če bom videla, da je komu kruh padel na tla in ga je potem vrgel nazaj, bom tudi protestirala. In upam, da imajo v pekarni vpeljan HACCP, tako da so takšne možnosti minimalne.

Tako da juma, prav imaš, le pozanimaj se in ukrepaj.

 

Me pa zanima, ali obstaja kaka statistika za primerjavo pogostnosti črevesnih infekcij v Franciji in Sloveniji...

Nasja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

17. nov 2009 14:53

ežoj je napisal/a:

Ja, pa nekateri zmeraj prte devajo na mizo........

ežoj
Jaz ga dol vzamem (pred kosilom), da ga ne umažem, ker ga moram potem prat K

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

17. nov 2009 14:55

Veste kaj pa mene osebno moti... ???

Zadnjič sem stopila v eno trgovinico z oblačili. Mlada gospodična je sedela za mizo, kjer je blagajna, veselo govorila po GSM-u, se zraven krohotala, šepetala... Mene sploh ni opazila... kot da sem megla. Po minutki-dveh sem se odpravila skozi izhodna vrata, za nameček sem z vrati malo bolj na grobo zaloputnila - iz jeze.

V sebi sem mislila: Dekle moje, tako se ne služi kruh!

 

Pozdravček!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. nov 2009 15:11

Nasja je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

...Joj, kako so se časi spremenili! V davnih časih (Beri: Jugoslaviji), je bilo to, kar je opisano v prvem postu, čisto normalno. ....

 

Vanja

 

Ja, ampak v teh davnih časih smo dobro vedeli, kdaj je imel mesar v lokalni mesnici Salmonello, pa smo šli kupovat drugam. Pa vedeli smo tudi, da so doma pri prodajalki iz delikatese prebolevali drisko in je takrat prijemala kruh s papirjem, ker bi jo drugače vsi opozorili. Pa vedeli smo, kdo je kupoval pred nami. Pa nismo hodili bolni v službo.itd. itd. itd.

 

Nasja

 

Točno, se spomnim, kako je bilo na vratih mesnic napisano: "Salmonella najdena v mesnici. Pojdi nakupovat kam drugam" WTF?

 

Res ne vem, kje ti živiš! Tam kjer sem jaz odraščala (manjše mesto) in potem v Lj tega svoj živ dan nisem videla. Sem pa enkrat naletela v eni trgovini na trgovca (starejši gospod je bil, jaz pa ene 19 let stara), ki si je najprej obrisal nos, potem pa ženski pred mano tehtal kislo zelje. No, obrnila sem pete in odkorakal ven in to je bilo tudi zadnjič, da sem bila tam.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17.nov 2009 15:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti