Adventni venec

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. nov 2009 19:37

Po pravici povedano, sem kar se ognja tiče čisto paranoična. Mahova podlaga pri meni prav tako ne bi vžgala. Edine sveče, ki jih še prižigamo so v lepih steklenih lončkih ali pa na kovinskem pladnju proč od vsega hitro zgorljivega. Najraje imam pa tiste, ki so na terasi in se same prižgejo ob 6h zvečer in avtomatsko ugasnejo ob 11h. Nimam nobene skrbi, da bi se zanetil kakšen ogenj.

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. nov 2009 19:50

Ja Vanja kje pa ti živiš?

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. nov 2009 20:40

tulka je napisal/a:

Ja Vanja kje pa ti živiš?

tulka

 

Ti bom po ZS sporočila.

Vanja

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. nov 2009 0:46

Hvala Petya in patrička, v Hoferju sem že gledala (v Kranju) pa so se mi zdele prevelike, ali pa manjših ni več bilo, cvetličarne mi pa še na misel niso prišle. Grem jutri v lov, da bo naslednji teden venček narejen. Samo če bom tukaj gledala slike se še ne bom mogla odločit kakšnega naredit, ko so vsi tako lepi *Alisha*

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

28. nov 2009 2:36

Majhne bunkice premera 20 mm sem sama kupila v Sparu v res lepih barvnih spektrih, lepe in še manjše ampak samo v rdeči in zlati barvi dobiš tudi v Oviesse. Lp strukelck

kozamurnik

sporočila: 2311

28. nov 2009 4:39

patrička, dala s mi idejo Za na mizo bom naredila dekoracijo iz pravokotne podlage, namesto v papir jo bom oblekla v juto.Vsi majhni okraski bodo iz naravnih materialov. Namesto bunkic bom uporabila pa kar plodove šipka. Ne vem pa kako bi na juto fiksirala sveče, da bo vse skupaj stabilno ?Je lepilo dovolj? Katero? Hvala za odgovor. murnik

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

28. nov 2009 7:54

Jaz sem mojega naredila včeraj. Ker pri nas ne prižigamo sveč, sem naredila odlogo iz mahu, nanj pa nalepila rdeče in zlate majhne balončke, orehe, šipek. Bi prilepila še slikico, pa je na žalost ne znam Lp mina20 [url=http://www.Slikomat.com/slika/4116650.htm][/url] Sporočilo je spremenil(a) mina20 dne 28.nov 2009 11:52 Eee hvala Tulka za podrobno razlago, mi je uspelo Sporočilo je spremenil(a) mina20 dne 28.nov 2009 11:53

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

28. nov 2009 9:51

Kozamurnik, jaz vse lepim z vročim lepilom. Tudi na aranžmajih so sveče prilepljene, medtem ko na venčkih sveče fiksiram z žico. Dve žici segrejem potisnem v svečo in pod mahom ovijem na obod venčka. Mina20, sliko čisto enostavno naložiš preko slikomata. Pritisneš brskaj, poiščes sliko, katero želiš naložiti , jo shraniš in pritisneš naloži. Pokaže se ti slika, potem pa prekopiraš kodo za forume in jo prilepiš v to temo. Lp patrička patrička

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

28. nov 2009 11:05

Ne prižigate sveč? Ampka to je vendar nekaj najlepšega! Tako lepo diši ... Copy-paste iz Wikipedie: Adventni venec je iz zimzelenega rastlinja spleten venec s štirimi svečami, ki ponazarjajo štiri adventne nedelje. Medtem ko so ga Slovenci v Kanalski dolini poznali na začetku 20. stoletja, se je okras v adventnem času, prevzet od germanskih sosedov, v Sloveniji uveljavil v osemdesetih letih 20. stoletja. Venec brez sveč nekateri obesijo na vhodna vrata. Adventni venec s svečami krasi mizo do božiča. Večji venec s štirimi svečami visi v cerkvah v prezbiteriju, vsako adventno nedeljo na njem prižgejo svečo več. Adventni čas (kratko advent) je čas pred božičem. Izraz se uporablja zlasti v krščanstvu, marsikje po Evropi in Ameriki pa izraz uporabljajo tudi neverujoči. Beseda advent izvira iz latinske besede adventus, ki pomeni prihod (adventus redemptoris = prihod odrešenika). Po katoliškem koledarju se advent začne na četrto nedeljo pred božičem. To je nedelja med 27. novembrom in 3. decembrom - imenuje se prva adventna nedelja. Adventni čas se konča po četrti adventni nedelji - na sveti večer (večer pred božičem). V tem času se verniki spominjajo Jezusovega prihoda na zemljo, pa tudi pričakujejo njegov drugi prihod. Adventni čas v katolištvu pomeni tudi začetek novega liturgičnega leta. Liturgična barva v adventu je vijolična in pomeni spokornost. Pri bogoslužju se v adventnem času bere berila, ki napoveujejo prihod odrešenika, pa tudi poročila o delovanju Janeza Krstnika, ki je je Jezusu pripravljal pot. Adventni venčekTipičen simbol adventa je adventni venec s štirimi svečami. Na prvo adventno nedeljo verniki prižgejo eno svečo, da drugo nedeljo dve sveči, na tretjo tri in na četrto vse štiri sveče. Adventni venec je razširjen marsikje tudi med neverujočimi - v tem primeru pogosto tudi brez sveč. V zadnjem času se uveljavlja tudi adventni koledar za otroke. Tak koledar je po navadi poslikan z motivi Jezusovega rojstva in ima predalček za vsak dan od začetka adventa o božiča. V predalčkih so običajno drobna darilca in sladkarije. Tudi nekristjani otrokom radi kupijo (ali pripravijo) adventni koledar, le da je v tem primeru po navadi okrašen z drugačnimi motivi (Božiček, jelenček Rudolf ipd.). veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

28. nov 2009 11:09

Tole pa je s strani rkc: Razlaga simbolike adventnega venca Adventni venec je iz rastlinja spleten venec s štirimi svečami, ki ponazarjajo štiri adventne nedelje. Kot okras in liturgični simbol adventnega časa, prevzet od germanskih narodov, se je v Sloveniji uveljavil v osemdesetih letih 20. stoletja. Večji venec s štirimi svečami visi ali je postavljen v cerkvah na vidnem mestu v prezbiteriju, vsako adventno nedeljo pa na njem prižgejo dodatno svečo. Liturgični adventni venec ima več simboličnih pomenov in razlag: Okrogla oblika pomeni popolnost in večnost. Zimzelene veje govorijo o življenju, o Jezusu Kristusu, ki prihaja med nas. Simbolika vijolične barve predstavlja upanje, da bo tema premagana. Štiri sveče, ki so lahko samo v vijolični ali beli barvi, imajo posebno simboliko: – predstavljajo štiri mejnike (stvarjenje, učlovečenje, odrešenje, konec sveta); – predstavljajo štiri strani neba: sever, jug, vzhod, zahod, kar govori o univerzalnosti Kristusovega učlovečenja za ves svet in vse ljudi; – predstavljajo štiri letne čase, kar pomeni, da je bilo Kristusovo rojstvo pomembno ne samo za tisti zgodovinski čas, v katerem je živel na Zemlji, ampak je pomembno za vse čase in vsako dobo; – predstavljajo človekovo življenje; (ob rojstvu) prižgana sveča je vsak trenutek manjša, kar govori o tem, da smo vedno bliže sklepu življenja in nas spominja na tuzemsko minljivost. Sveče prižigamo tako, da na prvo adventno nedeljo prižgemo prvo, na drugo adventno nedeljo poleg prve prižgemo tudi drugo – in tako naprej do četrte adventne nedelje, kar pomeni, da je v času, ko se bližamo rojstvu Jezusa Kristusa, v prostoru vedno več svetlobe. V duhovnem smislu to pomeni, čim bliže smo Bogu, tem več je svetlobe tudi v naših življenjih. Adventni venci naj bi bili narejeni brez dodatnega okrasja in to z namenom, da pride do izraza opisana simbolika. Nekateri razlagalci štiri sveče in štiri adventne nedelje povezujejo tudi s štirimi obdobji zgodovine odrešenja: 1. od stvarjenja do Abrahama, 2. od Abrahama do judovskih kraljev, 3. od judovskih kraljev do babilonske sužnosti, 4. od babilonske sužnosti do Kristusovega rojstva. veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti