Spomladansko sajenje na vrtu

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

tema odprta - 15. nov 2009 19:58 | ogledi: 10.229 | odgovori: 10

živjo!

prosim za pomoč in sicer za sajenje na vrtu. spomladi bo imela po dolgem času spet svoj vrt in me zanima kako naj razporedim gredice da bo zelenjava dobro uspevala.

sadila pa bi solato berivko, glavnato solato,rukolo korenje rdeče in rumeno, por radič,krompir kifelčar,kumare, bučke,nizki fižol visoki fižol,papriko,paradižnik in še kaj se bo našlo.

hvala za nasvete!!

čebulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. nov 2009 20:12

Predlagam, da si v knjižnici sposodiuš katero od lknjig, recimo BIOVRT http://www.erimas.si/index.php?nav1=trgovina&n

ali Miša Pušenjak: Zelenjavni vrt http://www.cangura.com/knjigarna/hobi/vrtnarstvo/zel

Slednja je sploh krasna, sad domačega znanja (kar je pogosto zelo pomembno, prevodi so včasih pač nenavadni, ker je vsebina prilagojena nekemu drugemu okolju in podnebju), res vredna nakupa in upoštevanja nasvetov.

Skozi mrzle zimske dni si boš nabrala znanja in naredila načrt. Spomladi pa veselo na delo.

rimljanka - zasebno mnenje

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

15. nov 2009 20:34

rimljanka hvala ampak jaz bi rajši iz prve roke... čebulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. nov 2009 20:35

Tiste knjige so zanesljivo iz prve roke, veš..................

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

15. nov 2009 20:37

če nima nobena kakšnega nasveta bom pa kupila tiste knjige... čebulka

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

15. nov 2009 20:42

Kaj pa tista tema na forumu, o vrtnarjenju ipd? Tam je dost nasvetov, samo jaz je ne najdem ... mogoče bo kak plusek pomagal ... Petya

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. nov 2009 21:20

Čebulka, ... jaz sem letos imela prvič vrt.

Držala sem se rimljankinih navodil, vzela knjigo v roke in šla lepo po vrsti. V vseh teh knjigah lepo piše, katero so na vrtu dobri sosedje, kaj ne sodi na isto gredico in še marsikaj. Teh pravil sem se strogo držala. Še po vrtu sem tekala s knjigo in zapiski

Meni je pomagalo in pridelka je bilo čez glavo.

Razen pora, ker nisem o njem nič prebrala in .. zdaj je kar je. Na napakah se učimo.

 

MM

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. nov 2009 21:01

Juhu! pozdravljam vsakega, ki si nanovo omisli vrt! ko enkrat užiješ veselje ob svojem pridelku, ti ni več pomoči ;) Mogoče bi bilo res fino razmislit, ali bi se ga lotila s kemikalijami ali popolnoma brez. Mogoče bi škropiva uporabila samo takrat, ko res ne bi šlo drugače? Preberi kaj na to temo na strani ajde http://www.ajda-vrzdenec.si/ ali pa v knjigi Miše Pušenjak je pa sploh fajn narejena primerjava. Mislim, da res ni treba, da se tukaj pogovarjamo, kam in kako saditi, ker je to vse napisano v knjigah. Najprej si skiciraš obliko vrta in kje so gredice. Potem si v knjigi pogledaš, kateri sosedi se marajo in kateri se ne marajo. Najbrž bo treba malo pokombimbinirat, da bi ujela najboljšo razporeditev. Mimogrede: fajn se obnese kombinirani posevek korenje in čebula - ena vrsta korenja, ena vrsta čebule. LP in veliko veselja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

17. nov 2009 13:25

Jaz ti tudi priporočam, da si kupiš knjigo Miše Pušenjak. Tam vse piše, brezveze je brati 50 strani foruma, ker v knjigi dobiš vse lepo razporejeno in opisano (pa da ne bo kdo mislil - jaz sem tiste sorte človek, ki vse najde na netu in ne kupuje knjig, če res ni potrebno).

Sonja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. nov 2009 15:20

A res ne bi kdo povedal, iz prve roke, da se punca ne matra še z branjem.........

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti