Policaji

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

tema odprta - 13. nov 2009 17:46 | ogledi: 2.750 | odgovori: 20

danes me je ustavil policaj ko sem bil na kolesu in je bila tema, češ da nimam luči. Rekel mi je,da se tako ne vozi in da bi mi lahko napisal plačilni nalog, vendar me je preden je odšel vprašal za ime, priimek in letnico rojstva. Zdaj me zanima ali bom moral kaj plačati oz. zakaj si je zapisal te podatke?

masters

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. nov 2009 18:27

Po moje ti bo poslal voščilnico za nov let.

Pa če sem že pri besedi:

Mujo vozi kolo, pa ga ustavi policaj. Pravi: nimaš luč - kazen, nimaš zavoro - kazen,  nimaš pumpo - kazen, Mujo se pa začne smejat. Policaj vpraša: kaj pa ti je, jaz te kaznujem ti se pa smejiš. Glej ga gre Suljo, kolk bo šele on plačal, on še kolesa nima.

ežoj

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. nov 2009 19:29

Mi je žal, ma kr prav, da te je ustavil. raje tako, kot, da bi se ti kej zgodilo. V temi te ne vidijo vozila. No ni dobro pametovat, ma vseeno sem morala to napisat. Po moje ti bo tudi čestitko poslal, al pa da ti je samo nagnal malo straha v kosti, da boš zrihtal žarnico za lučko. Upam, da to slednje. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

13. nov 2009 19:48

saj imam odsevnike na kolesu in tudi žarnico doma, ampak nisem pričakoval da me bo tema ujela in ker nisem želel motiti staršev,da bi me prišli iskat sem raje nadaljeval. Ustavil pa me je 1 km od doma masters

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

13. nov 2009 19:55

Statistično gledano se veliko nesreč zgodi tako rekoč na domačem pragu!! toppy

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. nov 2009 20:00

Po mojem, pa kazni ne boš dobil.

Če ti je vzel res samo podatke: ime, priimek in letnico rojstva, je to premalo.

 

MM

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. nov 2009 22:11

Meni se zdi pa čisto odveč jamranje, če bo al ne bo kazen. Vsekakor si jo zaslužiš kot opomin za naslednjič, saj ne le, da ogrožaš svoje življenje s tako neodgovorno vožnjo, tudi življenje drugih udeležencev v prometu ogrožaš, ker te ne bi pravočasno opazili. Ve se, kako mora biti opremljeno kolo za vožnjo ponoči in to, da nisi hotel nadlegovat staršev, ker te je ujela noč, je malo "mimo" izgovor. Kot mi je mimo, če kdo benti nad policaji, ker so ga oglobili zaradi prehitre vožnje oz. podobnih reči. Vozi po predpisih, pa bo vse OK, sicer pa plačaj kazen za prekršek. Ognjič

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

13. nov 2009 23:52

Z istim imenom, priimkom in letnico rojstva lahko obstaja več oseb. Kaj pa če bo napačnemu kazen poslal Hočem ti reči, da kazni verjetno ne boš dobil, saj bi zanjo policist potreboval več podatkov. Se mi zdi - izkušenj pa nimam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. nov 2009 8:15

Se povsem strinjam z Ognjič.

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. nov 2009 8:35

Ti podatki čisto zadostujejo, da te najdejo, vem iz lastnih izkušenj (nisem dobila plačilnega naloga). Pa nisem edina oseba s tako kombinacijo imena in priimka. Sicer bi ti moral napisati nalog na licu mesta, tako da s kaznijo tokrat ne bo nič. Jaz bi ti jo napisala, če sem iskrena. Vozim z odsevniki, lučmi, čelado in upoštevam CPP, mimo mene pa bezljajo vsi po vrsti, vozijo po napačni strani kolesarske steze, skratka nobenih manir, pa saj če bi šlo samo za manire, ampak zna iti tudi za življenja. Loni Makaroni

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

14. nov 2009 9:35

Ja Loni, to sem hotela povedat, da zna iti za življenja in kazni so še vedno prenizke, sicer ne bi bilo toliko norcev na cesti. Še to: nekoč, ko si še ni upal vsak "pigzigmar" pritoževat od Poncija do Pilata zaradi ranjene osebne integritete ob bližnjem srečanju s takrat še miličnikom, so nam možje postave pobrali ventilčke, če bicikel ni bil izpraven, torej, če niso delovale zavore, če ni bilo luči...Na pamet nam ni padlo potem še jamrat komurkoli. Pridno smo pomagali vsem naokrog, da smo zaslužili za nove ventilčke in si poštimali bicikle. Ker, če je bil miličnik zoprn, jih je zabrisal v travo, če je bil prijazen, nam jih je pa vrnil. Si zamišljate, da danes mulotu, ki ga biksa po cesti, to naredi policaj? Tudi stara mama bi šla vpit na policijo ter naprej do Čeferina... Danes je pa tako, da gre večina računalniško vsaj malo pismenih najprej guglat CPP predpise in prebirat, kako se lahko pritoži. Da bi razmišljal v smeri izboljšanja svojega obnašanja kot udeleženec v javnem prometu...pa najbrž boli, al kaj. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 14.nov 2009 09:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti