Blatna pita

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

tema odprta - 31. jul 2003 17:04 | ogledi: 6.897 | odgovori: 11

Najprej lep pozdrav. Včlanila sem se 3 dni nazaj, poslala svoj recept za rafaelo-biskvit, pa ne vem zakaj ni bil objavljen?! Namreč je drugačen od že objavljenih in odličen..

No, moje vprašanje se glasi, če ima slučajno kdo recept za "mudd pie" ali pito iz blata? Jedla sem jo pred leti v Ameriki in je božanskega okusa. Res izgleda kot en kup blata na krožniku; veliko je kremaste čokolade in oreškov?

Če mi kdo lahko pomaga bom zelo vesela..

Katja

Kate

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. jul 2003 17:15

Recept čaka na objavo! Status vašega recepta si lahko ogledate v beležki in sicer v poglavju "moji recepti". Tam vas ves čas obveščamo, v kateri stopnji objave je vaš recept. Lep pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

31. jul 2003 17:18

Se oproščam, sem nova v kuhinji.. LP Kate

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

6. avg 2003 15:14

Kaj res nihče nima recepta za blatno pito?! Kate

limonca  

član od: 29.5.2003

sporočila: 4

7. avg 2003 17:56

Pozdravljena Kate! Na žalost recepta za blatno pito nimam. Imam pa recept, ki to bo mogoče v pomoč. PITA IZ MISISIPSKEGA BLATA KRHKO TESTO: 250 g moke, 125 g masla, 2 - 3 žlice hladne vode. Moko damo v skledo in dodamo na koščke narezano maslo, s konicami prstov ga zgnetemo da dobimo zmes podobno drobtinam. Dodamo hladno vodo da zgnetemo mehko in voljno testo. Testo zavijemo v folijo in ga damo v hladilnik za 30 minut. Ko ga razvaljamo z njim obložimo model. Pečemo ga pri 200 stopinjah (obteženega) 10 minut. Nato folijo odstranimo in pečemo še 5 minut. FILA: 200 g jedilne čokolade, 125 g masla, 2 žlici kave, 3 jajca, 150 ml smetane, 175 g rjavega sladkorja. Čokolado, maslo in kavo počasi segrevamo da postane masa tekoča, občasno pomešamo, ko je stopljena jo odstavimo in počakamo da se malo ohladi. Posebaj zmešamo jajca, nato jim dodamo še smetano in sladkor in na koncu vse skupaj primešamo čokoladi. Filo prilijemo čez testo in v pečici pečemo še cca. 30 minut pri temperaturi 190 stopinj. Dober tek! simona trontelj

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

8. avg 2003 8:53

Prosim, rada bi nekaj pojasnil. -kakšna smetana mora biti-sladka ali kisla -če je sladka smetana, ali jo je treba predhodno stepsti -s čim naj bi obtežili testo pri pečenju in zakaj je to potrebno?

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. avg 2003 12:28

Jaz bi pa vprašala glede kave - ali kavo skuhaš in odmeriš dve žlici ali dodaš mleto kavo? Receptov oziroma peciva iz kave se ne lotim ravno zaradi tega ker največkrat ne vem kaj je mišljeno. LP

limonca  

član od: 29.5.2003

sporočila: 4

8. avg 2003 17:32

Pozdravljena marta! 1. Sladka smetana. 2. Ni je treba predhodno stepati. 3. Vzameš velik kos folije za peko, jo zložiš v ozek trikotnik. Na odprti strani ga obrežemo, da dobimo krog ki ima 5 cm večji premer od modela. Papir položimo na testo. Za obtežitev folijo do dveh tretjin napolnimo s suhim fižolom ali grahom. Mislim da ga obtežimo zato da se testo med peko ne dviguje. Pozdravljena Rebeka! Jaz kavo skuham in sicer ekspreso. Lp

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

22. avg 2003 9:17

Lep pozdrav. Blatna pita je bila brez sladoleda, bila je res kot kup blata, z oreški in gosto čokolado.. Katja Kate

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. avg 2003 10:33

Katja, pojdi na enega izmed internetnih brkljalnikov, vpiši mudd pie recipe in dobila boš kup receptov. Mogoče ti kakšen tudi ustreza. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti