Mehčalec vode

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2012 8:59

elaphus je napisal/a:

Šurda je napisal/a:

 Še na kraj pameti mi ne pride, da bi morala čistila vodni kamen z agresivnim cilitom.


Šurda

Men tud ne. Jaz kar kis gor fliknem.

lp



cervus

 

Ti gožek ti, gožek ...

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

25. nov 2012 15:52

Tudi meni se zdi, da je kis dobra zadeva za odstranjevanje vodnega kamna.

Sicer pa se mi na stenah tuš kabine ne nabere, ker vsak večer po končanem tuširanju stene tuš kabine obrišem z mikro krpo, kar mi vzame dve minutki.

zeta

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

25. nov 2012 23:24

Prebral sem to temo od začetka in posredujem svoje izkušnje.

Pri nas je na priključni cevi pralnega stroja navlečenih kakšnih ducat magnetov. Prvi stroj je s temi magneti deloval kakšnih 15 let, drugi pa se z isto dotočno cevjo z magneti že približuje tej številki, ne da bi enkrat samkrat uporabili posebne dodatke (tako zelo reklamirane) za mehčanje vode, ki jih je treba dodati v stroj. Pri tem nismo kdajkoli imeli težave z nalaganjem vodnega kamna. Na tej izkušnji trdim, da magneti že skoraj 30 let ustrezno posegajo v vodo, da se apnenec ne izloča. Kako, zakaj, na kakšen način ipd. ne bom razpredal, a napisano je dejstvo, ki ga lahko dokažem.

Drugo preizkušeno dejstvo je, da kis najbolje odpravlja vodni kamen (kemiki se boste strinjali, da kislina topi apnenec). Priznam, da na tem področju nisem čisto domač, a vem, da žena namesto dragih čistil kupuje poceni kis (alkoholni kis v trilitrskih plastenkah), s katerim očisti stene tuš kabine, pipe v kopalnici ipd., oblije pa tudi WC školjko.

booris

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. nov 2012 23:27

pri nas pa deluje skoraj 20 let, brez magneta in brez mehčalcev vode. zadnje čase pa dobi kis. 

Poizkus brez kontrole (kot je v tem primeru pri tebi) ne pove kaj dosti...

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

26. nov 2012 0:24

RE bannanna: Če se vam zdi, organizirajte kontrolno primerjavo, vpeljite ustrezne institucije, prav rad bom pomagal.

booris

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

26. nov 2012 7:01

Prejšnji pralni stroj sem imela 28 let, mehčalcev nisem nikoli uporabljala, za kis pa še nisem vedela. Serviser mi ga je prvič odprl po približno dvajsetih letim in ko je videl notranjost, me je vprašal, kdaj sem ga obnovila. Seveda ga nisem. Torej brez vsakih mehčalcev pri mojem stroju ni bilo nobenega kamna.

tejkica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. nov 2012 9:36

Če se ne motim, že pralni praški vsebujejo določeno količino sredstva, ki mehča vodo. Poleg tega je voda v različnih področjih Slovenije različne trdote.

lp

cervus

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

27. nov 2012 9:09

Naša voda je izredno trda, na pomivalnem koritu v kuhinji se dnevno fizično spopadam s kamnom, ampak pralni stroj pa že 15 let deluje brez težav in dodatkov.

lartep

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

27. nov 2012 12:38

 

Pri nas tudi čistimo le s kisom. Je pa odvisno tudi od ploščic in korita, koliko dela bo. Zato so bolj priporočljive sijajne keramične ploščice, ker se na tistih mat vsaka kaplica 'bolj pozna'. Ravno tako je pri pomivalnih koritih. Mi je žal, da sem takrat izbrala poceni verzijo.

trac

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

27. nov 2012 13:55

Tudi pri nas smo imeli zelo trdo vodo,( smo jo dali zmerit), čeprav nam stroji delujejo 10 let prezhibno razen pralni stroj je grozn.

Mi pa smo zadevo rešili tako da smo kupili mehčalno napravo, ki se jo priklopi takoj za števcem vode in imamo v celem stanovanju sedaj super mehko vodo.

Pozna se ko jo piješ in tudi pri hrani se nekoliko pozna, pa zdaj smo se že navadili.

 

Je pa super ker ni treba več uporabljati močnih čistil in pa kisa, kajti tudi mi smo za čiščenje v glavnem uporabljali kis.

Pipe skoraj niso umazane ravno tako tudi umivalniki in pa tudi mrežice na pipah niso več zapacane kot so bile nekdaj.

Meni ni žal  denarja za ta aparat in je zelo enostavna uporaba.

irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti