Kako hitro porabiti tofu

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

tema odprta - 11. nov 2009 9:44 | ogledi: 5.983 | odgovori: 7

Živjo! Zanima me kako hitro po odprtju je treba tofu porabiti?

Hvala;)

l e a

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

11. nov 2009 10:17

Meni se je to zgodilo (da se je pokvaril, torej dobil čuden vonj in barvo) po nekaj dneh, sem ga pa shranila v hladilniku, zavitega v folijo. Od takrat ostanek preprosto zamrznem in ni več problemov. Za našo družino običajno porabim pol 250g zavitka za en obrok, tako da mi praktično vedno ostane. Če ga torej ne misliš porabiti v par dnevih, kar v skrinjo z njim. lenka

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

29. dec 2009 11:37

l e a je napisal/a:
Živjo! Zanima me kako hitro po odprtju je treba tofu porabiti?
Hvala;)

l e a
Tofu naj bi hranili v sirotki, oz. tistemu kar ostane od 'sirjenja' . Če ne nameravamo pojesti tofuja po odprtju je dobro prestreči to tekočino, dodati še malo soljene vode, če je potrebno in vse skupaj shraniti v posodi z pokrovom-se dolgo obdrži... lp terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 29.dec 2009 11:38

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. dec 2009 11:50

l e a je napisal/a:
Živjo! Zanima me kako hitro po odprtju je treba tofu porabiti?Hvala;)l e a

Po moje, takoj ko ga kupiš, ga tudi porabi, daj mačkam ali cucku. Za ljudsko prehrano itak ni.

ežoj

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

29. dec 2009 12:00

ežoj je napisal/a:

l e a je napisal/a:
Živjo! Zanima me kako hitro po odprtju je treba tofu porabiti?Hvala;)l e a

Po moje, takoj ko ga kupiš, ga tudi porabi, daj mačkam ali cucku. Za ljudsko prehrano itak ni.

ežoj
Ežoj, ežoj...lepota tofuja je, da je tako zelo darežljiv, da sprejme aromo vsake hrane s katero jo pripraviš)) terakota

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

11. jan 2010 15:11

ežoj .. kot pravi terakota, hraniti v posodi s pokrovom v slanici, tako dolgooo počaka, čeprav pri nas ga hitro porabimo, ko ga odpremo Lee Ann

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

11. jan 2010 15:38

A ga je kdo poskusil zamrznit?

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

11. jan 2010 15:55

tudi, brez posebnosti. Zamrznila sem cel kos, ker sem vrečko odprla, slanico porabila za omako, pa nobene male posodice nisem imela prazne, da bi ga v novo slanico dala, zato pa hop v vrečko za zamrzovanje, v zmrzovalnik.. Zvečer pred dnevom, ko sem ga uporabila, sem ga vzela iz zmrzovalnika, dala iz vrečke v posodo in v hladilnik. Naslednji dan, ko sem ga rabila je bil lepo odtaljen, pa še nekaj slanice se je med taljenjem nabralo. Razlike med svežin in tem nisem opazila. Po moje bi bilo ok.. Lee Ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti