Repa

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

11. nov 2009 11:53

Repa v solati preprosta in hitra malico, s črnim kruhom naribaj repo, malo posoli in popopraj, malo okisaj, dodaj nekaj od tega: fižol, čičerika, leča,, jaz dodam tudi ješprenj, če ga ima preveč skuhanega ali kaj podobnega. "REPA KOT PRILOGA 600 g repe, lovorov list, strok česna, manjša čebula, 2 lista žajblja, 3 listi bazilike, 3 žlice olja, 30 g masla, 2 žlici sira, sol repo olupimo, narežemo na ploščice, kratko prevremo v slani vodi. damo na stran. na maslu prepražimo čebulo in česen, dodamo lovor, baziliko in žajbelj, pražimo 10 minut, dodamo repo, pražimo da se zmehča, po potrebi dolivamo tekočino. Repa ne sme plavati v tekočini, ampak jo dušimo pokrito s toliko tekočine da se ne pripali. repo potresemo s sirom in ponudimo s črnim kruhom." njami, tole je delala moja babica, brez žajblja in bazilike, pa je bilo vseeno dobro. smo jeseni vedno čakali na dušeno repo 5rusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti