Šolski namazi

neznan uporabnik

tema odprta - 9. nov 2009 21:29 | ogledi: 26.452 | odgovori: 13

Pozdrav!

Brala sem recepte za ribji namaz iz osnovne šole, izpred petindvajsetih let.

Sedaj sem se spomnila na šek drug namaz, ki mi je bil v šoli tako všeč. Samo ne spomnim se iz česa je bil narejen. Vem samo, da je bil sladek, penast, bele barve. Kot kakšen murshmellow. Mogoče kakšna sladkana skuta? Upam, da se katera spomni.

Hvala za pomoč.

vesninha33

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. nov 2009 21:33

http://www.kulinarika.net/recept/predjedi/Ribji_namaz-1 To je recept za ribji namaz, tistega penastega pa se ne spomnim. Spomnim se sadnih skutk namazanih na kruh, ampak ne vem, če so to sami delali. Pa še ene stvari se spomnim - namaz, podoben kot evrokrem, le da je bil z okusom pomaranče, takrat ga je delala Planika. Meni sicer ni bil dober, ampak se je lepo tako spomnit tistih časov:) matilda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. nov 2009 22:19

al pa jajčni namaz. po mojm jajca pa majoneza bannanna_v_slo ;)

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

9. nov 2009 22:32

Jaz se spomnim enega namaza krasne roza barve z zelenimi pikami (najbrž kumarice, tisto roza pa bolje da ne vem), ki ga nihče (vsaj iz našega razreda) ni hotel jest. Sploh namazi pri nas niso bili priljubljeni, zato nas je vedno več malico odpovedalo in nosilo v šolo svojo. Najbrž so do zdaj že zamenjali dobavitelja.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. nov 2009 7:53

petkica,a se je tisto imenoval mogoče "liptovski namaz" Mislim,da zelo podobne namaze,ki so zgoraj omenjeni še vedno kar po nekaj šolah pripravljajo. anaeva

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. nov 2009 8:58

petkica je napisal/a:
Jaz se spomnim enega namaza krasne roza barve z zelenimi pikami (najbrž kumarice, tisto roza pa bolje da ne vem), ki ga nihče (vsaj iz našega razreda) ni hotel jest. Sploh namazi pri nas niso bili priljubljeni, zato nas je vedno več malico odpovedalo in nosilo v šolo svojo. Najbrž so do zdaj že zamenjali dobavitelja.

Dobavitelja verjetno niso zamenjali, ker namaze pripravljajo v šolskih kuhinjah (vsaj do pred nekaj leti je bilo tako, zdaj pa, predvsem v večjih mestih, šolskim kuhinjam močno konkurirajo raznorazna podjetja).

Sladek namaz je bil verjetno tisto, kar je že kroki povedala, med in maslo oz. margarina, penasto skupaj zmešano. Liptovski namaz je v šolah bolj redek, ker je preveč pikanten, je pa zelo pogost zelenjavni namaz:  http://www.kulinarika.net/recept/predjedi/Solski_zelenj  .

V zadnjem času so bile uvedene izboljšave, predvsem je margarina oz. maslo zamenjano s skuto, veliko več je korenčka, ki ga naribajo v namaz surovega. Zadnje čase opažamo, da imajo otroci namaze čedalje rajši, je pa bilo obdobje, ko so krožniki z namazom romali nazaj v kuhinjo tako polni, kot so prispeli v razred. Na žalost. Pa mislim, da ne zaradi tega, ker bi bil namaz neužiten.

lp

cervus

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

11. nov 2009 10:11

Petkica, to je zelenjavno mesni namaz za male in velike(objavila ga je larisa)-točno takšen, kot smo ga dobili v šoli. Sem ga delala ravno prejšnji teden, mmmmmm. Če vas ni veliko jedcev, ga naredi iz samo pol sestavin, ker ga res dosti pride. Kumarice sem poleg tistih, ki sem jih zmiksala, še čisto na drobno nasekljala za lepši videz. Resss dober namaz. Pa še povezava: http://www.kulinarika.net/recept/predjedi/Zelenjavno_-_ LP, pe3ca

macek muri  

član od: 5.11.2008

sporočila: 107

11. nov 2009 14:57

Mene pa zanima koliko časa ti namazi lahko stojijo v hladilniku ali jih moraš takoj porabiti? Do sedaj sem jih delala samo za sproti. Hvala macek muri

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2009 15:41

V hladilniku 2-3 dni.

lp

cervus

valery2  

član od: 8.6.2006

sporočila: 34

11. nov 2009 18:57

Še en mesno zelenjavni namaz prav iz naše šole. 20 dag posebne salame 3 srednje velike korenčke surove 3 kisle kumarice 2 trdo kuhani jajci to zmelji na mesoreznici in dodaj 5 dag penasto umešane margarine 2 žlici ajvarja 2 žlici majoneze gorčico ali hren po okusu vse sestavine dobro premešaj. Lahko delate manjšo količino.Poskusite mislim, da vam ne bo žal. Lep pozdrav valery2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti