Didaktična igrača

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 7. nov 2009 17:33 | ogledi: 3.414 | odgovori: 9

Pred dnevi sem slišala za eno igračo, gre za različne dele, ki se sestavljajo z nekakšnimi palčkami, da pa se sestavit vse živo. Imenuje se nekak na M, če se ne motim, ampak se nikakor ne morem spomniti imena. Komplet naj bi stal cca 150 eur. Kdo ve, za kaj gre?

čoko

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

7. nov 2009 18:12

Mehano? :) s0ncek*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. nov 2009 19:46

Ma kaj uni magnetki? Ko so palčke, pa v mes take kovinske žogice, pa sestavljaš vse živo? cena bi bla tam nekje ja. Odvisno od kompleta. Ne vem pa več točno kako se je temu reklo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

7. nov 2009 19:47

Ni... Ima pa neko orodje zraven, ni z magneti.

čoko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. nov 2009 21:02

Enkrat smo se mučili z imeni oper in prišli smo do Fidelio in Figarova svatba, in je potem nekdo vztrajal, da je še ena-na-F in se je izkazalo, da je Enufa (dogodek se mi zdi še bolj butast od tistega iz Freudove zgodbice, ki se ni mogel spomniti Signorellija na vlaku po Hercegovini - herr, singore in te stvari...) Anyway, da grem na osnovno temo, čeprav ne vem, če je tule kakšen M, dasiravno so te igrače včasih razstavljene tudi v muzejih (M!), s skupnim imenovalcem pa se jim reče Architectural Toys. Če guglaš Architectual Toys (načrtno in industrijsko so jih začeli delati z začetkom moderne akademije za gradbeništvo in tehnične vede, oli-ti Bauhausa=, boš poleg temeljnega portala na to temo dobila še veliko infotov o razstavah tovrstnih igrač. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. nov 2009 8:51

Na Müllerjevi strani klikni katalog igrač (http://www.mueller.si/blaetterkatalog/content_blaet) in na strani 39 imaš igrače Geomag. Je to to?

Aja, sem šele potem videla, da praviš, da ni z magnetki. No, mogoče komu pride prav.Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 09.nov 2009 08:52

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. nov 2009 8:52

Pa še M je notri! Bingo! Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. nov 2009 9:12

Ampak prav  zares se spomnim take igrače, nekakšen rudimentarni Lego je bil to, lesene kocke, kvadri in valji so imeli luknje, sestavljalo se jih je pa z lesenimi čepki. Izdelana je bila nekje v dvajsetih letih prejšnjega stoletja v Nemčiji in res se je ime začelo na M, pa se mi zdi, da ni bil Maerklin.

Če ima kakšna članica v najboljših letih še žive starše, naj jih vpraša, gotovo se bodo spomnili.

nola

Matador je bil!

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Matador_(Spielzeug)

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

9. nov 2009 13:33

Bingo! Matador je! Sem vedela, da je na M...

Sicer pa sem seveda že probala po netu poiskat, ampak mi ni uspelo, ker nisem točno vedela, kako zgleda. No, zdaj se pa lahko temu posvetim...

Hvala, hvala!

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti