Malinina smetanova torta

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

tema odprta - 6. nov 2009 14:05 | ogledi: 6.664 | odgovori: 5

Pravkar peče torto, biskvit običajen, nadev malinina smetana+maline. Problem: upala sem, da ko bom maline spustila čez sokovnik, da bodo dale sok, s katerim bom torto prepojila, vendar na mojeveliko začudenje, nikjer niti kapljice soka. maline so bile delno zmrznjene.

S čim naj sedaj polijem biskvit, da bo sočen in da se bo podal k malinam??? Žal nimam nobenega kompota doma. Verjetno ožeta pomaranča ne bi pasala? Kaj pa kakšno mleko?? Prosim za ideje.

Hvalaaaaaa

cukrpekrca

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

6. nov 2009 14:11

Imaš mogoče kakšen saden sirup pri roki? Jaz tudi sadne torte prepojim z mlekom, saj ne maram soka iz kompota. Ne vem pa zakaj ne bi poskusila s pomarančo, saj se dela pomarančno - malinina marmelada pa je zlo dobra, tako da ne bi nič falila LP mina20

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. nov 2009 14:42

Če maš rum, daš rum, vodo, pa malo sladkorja. S tem lahko vse biskvite tort preliješ. ruma daš po želji. Če ne, če maš doma mogoče pomaranče? Al pa če maš kak sirup od soka za zmešat,pa ni važno, če prav niso maline vseeno bo dobro. Ajoj, zdej sem prebrala drugi odgovor, sory mina20, isto misliva Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

6. nov 2009 14:49

Katarina K nič ne zamerim LP mina20

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

6. nov 2009 15:13

Hvala za nasvete. Maline sem dala v mikrovalovko, dodala malo sladkorja in nekaj soka-vsaj za eno plast biskvita je šlo ven. Zmešala sem ga s pomarančnim sokom in vodo in mešanica je odlična. Upam, da bo tudi torta. Katarina K - ta varianta z rumom mi je drugače tudi všeč. V kakem razmerju pa daš vodo in rum, da bi bila torta še primerna za otroke??? cukrpekrca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. nov 2009 15:56

Ma jaz kar tako na oko. Dam malo ruma, pol pa vodo in poskusim eno žličko, da se ruma ne čuti preveč, da ni tolko okusa, po rumu, kot je v bistvu arome. In potem dodam še malo sladkorja v prahu, da je preliv bolj sladek. Potem pa fajn prepojim biskvit, še posebaj ob robovih biskvita, ko se nardi skorjica, da slučajno ne bi bila torta suha. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti