Lidl v tujini mnogo cenejši

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 6. nov 2009 9:37 | ogledi: 5.104 | odgovori: 14

Sporočam vam, da spremljam cene Lidla v Sloveniji in tujini, pa moram reči, da so izdleki v tujini cenejši kot pri nas. V tujini imajo precej BIO produktov, ki jih pri nas ne zasledim. Šopek vrtnic stane v tujini 1,79 €. Razlika med artikli po komadu je tudi 1 €.

Verjetno bo Lidlova razlaga: stroški transporta so višji, zato so tudi cene višje. Tudi dogovor med grosisti v Slo. ima vpliv na cene.

LP Migla

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

6. nov 2009 12:51

Samo, če ta tujina ni Hrvaška. Tam se mi je zdelo pa vse držje. Zelda

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. nov 2009 12:58

In kaj se lahko za to stori? Ne razumem...

Vanja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

6. nov 2009 15:27

Vanja, primerjam cene v Nemčiji. Če bi primerjali še standard z njimi... Pri nas ima velik del prebivalstva nizke prihodke, hrana pa je dražja kot v razviti Evropi. Lidl je nemško trgovsko podjetje,ki ima svoje trgovine tudi pri nas. Migla

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. nov 2009 15:32

Migla je napisal/a:
Vanja, primerjam cene v Nemčiji. Če bi primerjali še standard z njimi... Pri nas ima velik del prebivalstva nizke prihodke, hrana pa je dražja kot v razviti Evropi. Lidl je nemško trgovsko podjetje,ki ima svoje trgovine tudi pri nas.Migla

 

Migla, to že razumem.

 

A se da kaj narediti zato ali se samo brez veze jeziti?

 

Sicer nisem bila v Lidlu, ampak po moje imajo konkurenčne cene v primerjavi s sosedomitd, vsaj delno. Če cene niso konkurenčne, bo prodaja padla in posledično bodo morali zapret trgovine. Ne vidim, v čem je problem...

 

 

 

Vanja

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

8. nov 2009 21:53

ja potem pa v tujino v lidl.... rešit se sigurno ne da;) cinci

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

8. nov 2009 22:21

Še en primer ....

Müller je npr. isto v Nemčiji cenejši kot pri nas ....

Trenutno v ponudbi Milka adventni koledar:

Müller Slovenija redna cena 5,49€, znižano na 4,89€

Müller Nermčija redna cena 5,49€, znižano na 3,99€

pa še bi se našlo .....seveda je ena izmed možnih razlag transport ...

LP

Pitončica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. nov 2009 23:00

Jah, tako pač je. Pomagamo si lahko edino tako, da tisti, ki si neskončno želijo Lidlovih izdelkov, pa imajo na voljo trgovine Lidl tako čez mejo, kot tudi "doma" (v enaki oddaljenosti seveda), pač izberejo Lidlovo trgovino v tujini.

V L. trgovini v Gorici (Italija) stane recimo neko čistilo 2,99 €, pa je pakirano v 2 l embalaži, v L. trgovini v Ajdovščini pa za enako ceno kupimo enako čistilo v 1,5 l. embalaži. Primerov v razliki v velikostih embalaže (in tudi razlikah v ceni za enako količino) mi je prijateljica, ki redno zahaja v obe omenjeni trgovini naštela še kar nekaj. Sama teh razlik, po pravici povedano, niti opazila ne bi, ker se pač trudim kupovati samo stvari, ki jih potrebujem in ko jih potrebujem, jih pač kupim. V trgovini, ki mi je najbližja (naša vaška brez konkurence).

Ne predstavljam si, da bi nekdo iz Ajdovščine zaradi te razlike v ceni vozil  (in kar pozabil stroške bencina) v Gorico, ali pač?

 

Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. nov 2009 0:13

Jaz sem recimo opazila (sicer ne v Lidlu), da je prejšnji dvokilski čokolešnik pakiran po 1800 g. Verjetno je cena ostala ista, le malo so ga 'odvzeli'. Hja, tako pač je. Že od nekdaj so bile določene stvari drugod ceneje, kot pri nas, določene pa so bile pri nas zelo ugodne (recimo kakih 10, 15 let nazaj je oče včasih odkupil kak pokvarjen televizor od svojih sodelavcev v Nemčiji, ker se pri njih ni splačalo popravljati, pri nas so bili servisi dokaj ugodni in mi smo dobili zelo dober televizor za 'male pare'. No, sedaj so servisi tudi pri nas dragi).

 

 

Atina

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

9. nov 2009 1:27

Ne samo cenejši, marsikdaj so izdelki tudi kvalitetnejši. Tudi v Lidlu.

Mi gremo parkrat na leto na šoping v Italijo (Lidli) ali Avstrijo Interspar, Müller, pa še kaj) - malo za izlet, malo za nabavo - in potem nabavimo vse, kar lahko počaka: čistila, kozmetiko, pa tudi kakšne konzerve fižola ali npr. čičerike, ki jih v našem Lidlu ni.

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti