Dobra ideja

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

tema odprta - 5. nov 2009 18:05 | ogledi: 2.540 | odgovori: 11

V soboto imamo neko druženje z prijatelji kot neko probo vin.Pa bi rada kako dobro idejo kaj ponudit zraven za jesti da nebi blo preveč komplicirano in bi bilo zanimivo.

leni1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. nov 2009 18:17

Narezek s pršutom budjolo, suhimi salamami in sirom, nekaj različnih vrst oliv, pa kak dober kruh. Pri nas je to velikokrat na sporedu

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. nov 2009 18:21

Slanina, "pasja radost", ocvirki, paradižnik, kruh.

 

Pozdravček!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. nov 2009 19:03

Ocvrti sardoni...radič( rdeč-zelen) s česnom in vročim kormpirjem!Mmmmmmm

 

To zdaj jem!

Anamarija

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. nov 2009 19:20

Ana Ugarkovič je kuhala pred dvema dnevoma, jaz pa danes: Na pol skuhaš cvetačo, razdeljeno na cvetke. Posebej stepeš jajca, dodaš nariban sir(parmezan) peteršilj,skuhano cvetačo in na drobno nasekljano konzervo inčunov. Maso z žlico polagaš na pekač in spečeš polpete. Fino toplo in hladno, pa fajn slano za poplaknit zraven. Irena

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

5. nov 2009 19:49

Hja, odvisno od vina, ki ga nameravate degustirati.... strelka

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

5. nov 2009 20:04

pri nas spečemo pogačo, povrh pa damo špeh, spet na kakšno drugo grobo sol kleo

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

6. nov 2009 9:18

Leni, če imate nekakšno probo vin, potem je potrebno ponuditi nekaj konkretnega, to kar je napisala Vanja. Hladna svinjska pečenka, kruh, kuhana svinjska rebrca, http://www.kulinarika.net/recept/kruh/Strucke_z_aromati http://www.kulinarika.net/recept/kruh/zemljice-4733.htm http://www.kulinarika.net/recept/kruh/Slani_polzki_Migl posebno ti priporočam; http://www.kulinarika.net/recept/kruh/Proja_-_Majda-482 ki se enostavno naredi LP Migla

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2009 9:37

Na vodenih poskušanja vin, na katerih sem bila sama, so stvari tekle takole: Na mizi je bil narezek tipo sir, grozdje, kakšni oreščki, nekaj kruhiča....ni se pa s hrano pretiravalo. Poskušnja vina pa je tekla tako, da je vsak dobil nekaj kozarcev (tako, da nisi ravno za vsakim poskusom šel umivat kozarcev, ampak se je to delalo bolj etapno) in v kozarec so nalili relativno malo pijače (za požirek, dva). Pred vsakim novim vinom nam je enolog razložil, kakšno vino sledi in na kaj velja biti pozoren.Poskusili smo vsako vino, več kot požirek ne, preostanek pa se je zlival v eno posodo. Vmes smo malo zobali tiste oreščke, grozdje, in kruh, ampak nismo se pa blazno hranili, ker so nam rekli, da morajo biti brbončice pripravljene za okušanje vin. S tem tempom, smo v kakih 2 urah lepo poskusili kakih 12-15 sort vin. Več kot dve kozarcev vina v seštevku ni spil nihče. Nihče ni bil lačen (tisti oreščki in grozdje in ostalo, kar smo zobali, so čisto lepo naredili občutek sitosti) in večer je bil prav lep in edukativen. Take so moje izkušnje. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2009 10:10

Meni k pokušini vin ne paše kakšna težka hrana, ampak bolj siri, koščki kruha (s kakšnim namazom morda), olive, oreški in podobno. Je pa odvisno, kaj naša leni1 misli s to "probo vin"? Bo vin več vrst, kakšna bodo, je namen preizkušanje okusov in debata o tem, katero od vin bi se podalo h kateri hrani, ali bo na mizi pač več vrst vin, da pa da ne bi pili na prazen želodec? Sicer pa se je naš član krešimir ponudil, da nam pojasni karkoli v zvezi z vini, in zdi se mi, da je tole vprašanje kar dobro za začetek, kaj menite? Mamamia mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

6. nov 2009 15:52

Če bo klasično vodena degustacija potem ti ni potrebno pripravit drugega kot kruh, da nevtralizira okus. Vse ostalo ni potrebno. Ke pa mislim, da bolj hišna degustacija s prijtelji, potem pa po končanem degustiranju postrezi z narezkom ali morda s čim kuhanim. Odvisno od tvoje želje in veselja. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti