Testenine s krompirjem

luni  

član od: 12.11.2007

sporočila: 17

tema odprta - 5. nov 2009 13:32 | ogledi: 5.412 | odgovori: 4

Štajerke, pomagajte mi! Naša mami je kuhala zelo dobro preprosto jed: krompir s testeninami (polžki). A to skuham kot na juhi? Na koncu vem, da se obilno zabeli z domačimi ocvirki. Prosim za kakšen recept!

luni

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

5. nov 2009 13:42

Temu se reče pri nas "grenadirmarš". Moja mati je namreč Štajerka in ga velikokrat naredi. Skuhaš testenine, narediš pražen krompir (mi s čebulo) in testenine zamešaš zraven, na koncu pa malo zaliješ z juho. To je v bistvu pražen krompir s polžki. Super jed. Pomoje da bo danes na sporedu :) Gigi_84

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

5. nov 2009 13:42

če se ne motim je to original zasavka jed - granadirmarš. Jaz jo delam tako, da vsako stvar skuham posebej in zabelim z ocvirki; testenine so pri nas drobni polžki, krompir pa kot pire ali narezan na kocke. Na koncu se po potrebi popram in solim. Zraven postrežem solato. laik

luni  

član od: 12.11.2007

sporočila: 17

5. nov 2009 14:12

Zlata sta! Hvala, tale od laik-a mi sliči! Danes za kosilo! luni

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

5. nov 2009 14:22

lepo pozdravljena luni, vidim, da si že nekaj časa članica, oglašaš se pa ravno ne. Ker očitno tudi ne spremljaš redno tega portala, ti želim le povedat, da prošnje za pomoč pri iskanju pišeš v tej temi: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1258 Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti