Opozorilo prikritim oglaševalcem: ne bomo stali križem rok!

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

24. nov 2009 10:28

Vlado, mambica, ne se dat omejevat, pišite svobodno! A ni žalostno, da se glavnina uporabnikov počuti utesnjene in se samocenzurira, zaradi peščice tistih, ki je zlorabljala naš forum?

To, pravijo, je najhuje, ko si začnemo sami postavljat omejitve.

Prepustitete te skrbi nam, ki bomo lepo uveljavljali admin pravice, pa bo  

 

Bojan

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. nov 2009 10:30

če pa k tvoji podobi ti zmaji pašejo... Nič ti ne pašejo, ker sploh ne znaš ognja bruhat! Ognjič

neznan uporabnik

24. nov 2009 10:42

G. Jernej, dajte še tele oglaševalce od "simply" zradirat. Ker vas/nas imajo za norca kljub številnim opozorilom. jancka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. nov 2009 11:12

Zdravo Bojan Saj ne, da bi se počutil omejenega. Potrebno je vprašati in zadeve razčistiti. Pravila postavljajo administratorji, na nas pa je, da jih ubogamo. Pravila in administratorje Tako je in tako mora biti. Na enem strokovnem forumu npr. je bilo prepovedano takorekoč kakršnokoli omenjanje trgovin in smo se s tem sprijaznili. Je pa bilo nerodno, če je kdo hotel omeniti kaj res ugodnega za uporabnike, tako, da je to pravilo zdaj nekoliko manj striktno. lp Vlado

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. nov 2009 11:43

Imamo interno nekaj pravil, ki smo se jih zmenili moderatorji. Če jih povemo, kako odkrivamo oglaševalce, bodo le ti to takoj izkoristili. Načelno je tako, da se poštenim uporabnikom ni kaj za bati. V najslabšem primeru bomo kaj "zradirali" po pomoti, gotovo se bo zgodilo kdaj. Ne brišemo pa uporabnikov kar brez razloga. Tanka je linija med tem, da se obiskovalci počutijo dobro in niso omejeni in med tem, da je nekakšen red. Ker s tem ko vsak lahko vse reklamira in se potem samoocenjuje svoje teme, se vse vleče za nos, ne le nas.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. nov 2009 11:43

Vlado je napisal/a:
Saj ne, da bi se počutil omejenega. Potrebno je vprašati in zadeve razčistiti. Pravila postavljajo administratorji, na nas pa je, da jih ubogamo. Pravila in administratorje Tako je in tako mora biti. Na enem strokovnem forumu npr. je bilo prepovedano takorekoč kakršnokoli omenjanje trgovin in smo se s tem sprijaznili. Je pa bilo nerodno, če je kdo hotel omeniti kaj res ugodnega za uporabnike, tako, da je to pravilo zdaj nekoliko manj striktno.

 

Tudi jaz sem na nekem portalu, kjer je v forumih in pri pošiljanju receptov "prepovedano" napisati ime proizvajalcev.

Kaj je prav in kaj ni?

Pri pošiljanju receptov velikokrat nehote napišem pri sestavinah ime proizvajalca in mislim, da ne bi smela? Saj je tudi to po svoje reklama, čeprav meni iz žepa, ne v žep! 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 24.nov 2009 11:45

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. nov 2009 12:16

Od danes je blokirana tudi uporabnica bananica81, ki ne preneha z reklamiranjem dveh trgovin in zavaja naše uporabnike. Izbrisali smo več kot 10 celotnih tem, uporabnici smo prijavili skrbnikom T-2 omrežja, od koder prihaja.

V primeru, da se ugotovi, da je šlo za pravne osebe iz omenjenih trgovin bomo podali tudi prijavo na tržni inšpektorat RS zaradi zlorabe uporabniškega računa, zavajanja in prikritega oglaševanja svojega poslovnega subjekta.

Na kulinarika.net se tovrstno početje NE OBRESTUJE. Kratkoročno morda, dolgoročno pa ne.

Komercialni mali oglas je še vedno 40 EURO in uporabniki niso zavedeni ker pod njim piše, da gre za sponzorirano sporočilo. Hvali naj vas kvaliteta storitev in izdelkov namesto zavajanja. V vaših trgovinah sam in verjamem da tudi večina uporabnikov, ki opaža take oglase, ne dobi zaupanja v nakup.

Hvala

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

27. nov 2009 9:59

Pozdravljeni, veseli me, da sem imela v zadnjem tednu možnost "legalnega" oglaševanja na Kulinariki in se bom zagotovo še kdaj poslužila te možnosti. (Ideje so že, le dan ima na žalost samo 24 ur... ) Zahvaljujem se Jerneju za vso nudeno pomoč. Še naprej vam želim obilo veselja ob preizkušanju novih receptov, lepo pozdravljeni, Mojca

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

27. nov 2009 21:34

Hm, v eni trgovini sem odkrila pisalo za čokolado, ki sem ga dan prej brezuspešno iskala po Avstriji, v drugi trgovinin pa se mi je uspelo dogovoriti, da so pričeli uvažati prejco za "beli vez", po katero sem morala prej hoditi v Italijo.

Kako povedati ostalim, kje se te stvari dobijo, da nebi izpadla kot reklama za trgovino ?

 

kobra 1

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

27. nov 2009 21:53

kobra1: kar pogumno... Saj ni reklama vse, kar svetujete ali napišete... Tudi ne omejujemo nasvetov in prepovedujemo linkanja. To, kar so delali zablokirani gospodje ali gospe, je bilo čisto nekaj drugega...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti