Instrukcije matematike

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

tema odprta - 5. nov 2009 10:30 | ogledi: 10.349 | odgovori: 28

Morda bomo potrebovali instrukcije matematike za gimnazijo. Zanimajo me vaše izkušnje? koga mi priporočate?

sasah

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2009 10:36

Natašo iz Samobora. Ognjič

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

5. nov 2009 11:07

Prva in osnovna informacija je, od kod si. Ker predvidevam, da se ne bi vozili kakih 300 km daleč na inštrukcije vsak dan??? jana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2009 11:49

Inštruktorjev je ogromno. Ljudje so oglašujejo. Največ s tem služijo študentje, pa tudi se najde, da učijo profesorji iz gimnazije A in instruirajo otroke iz gimnnazije C (vsaj v Lj se je ta mreža tako oblikovala, da si je človek na eni točki malo zlobno mislil, če niso slučajno zmenjeni med sabo...). Samo, si pa mislim takole (sem tudi sama kak dinar zaslužila z inštrukcijami, da o zastonj pomoči sošolkam in sošolcem skozi celo redno šolanje ne gre izgubljati besed), ni toliko fazon v tem, kdo inštruira - če tisti, ki potrebuje inštrukcije ni več 100% motiviran, da se uči in da misli, potem niti najboljši inštruktor na planetu ne bo imel rezultata. In dober inštruktor tudi v dveh, treh urah ugotovi, če učenec res ne zna in res ne zmore, ali pa se mu preprosto ne da in si v glavi dopoveduje, "da tega itak nikoli ne bo znal in kaj pa da to potrebuje in a je to pomebno... "(in so vsega krivi ostali) in če ima inštruktor tudi kaj moralne vertikale, to tudi pove. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. nov 2009 11:56

Ognjič je napisal/a:
Natašo iz Samobora.Ognjič

Ja, njo tudi jaz priporočam

No, resno: tule jih imaš cel kup: http://www.mojucitelj.net/instrukcije/

 

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 05.nov 2009 12:09

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. nov 2009 11:59

Upam da ima tale inštruktorca (ki jo priporočate) dejavnost prijavljeno, ker eno mojo prijateljico je tako doletel poziv tržnega inšpektorata. Resnično, saj 'na črno' inštruktorji hodijo v zelje tistim z s.p.-ji. Lep dan, Mateja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. nov 2009 12:00

Takega smo imeli mi. Sina je na prvi uri razsatvil na prafaktorje, mu povedal, da je len in se mu ne ljubi niti misliti, kaj šele, da bi se hotel naučiti (šlo je za fiziko) in da se on z njim kot takšnim ne bo ukvarjal. In je mulac prosil, da nikoli več ne bi šel k njemu. A smo se dogovorili, da gre še enkrat, inštruktor se je strinjal. Končalo se je tako, da je otrok (takrat v sedmem razredu osnovne šole) dobesedno komaj čakal, da je lahko šel na inštrukcije. Morda je bil vsega skupaj pet krat, ker potem se mu je "odprlo" in jih več ni potreboval, za kakšno težjo nalogo pa sta se slišala kar po telefonu. Po mojh izkušnjah šo inštrukcije dobrodošle, da razjasnijo probelm, ki ga otrok ne zmore sam, nikakor pa, da inštruiranje pomeni tudi učenje tistega, kar bi otrok morda še lahko storil sam. Aja, tole, da se pove, kje kdo potrebuje inštrukcije, je pa osnovna informacija. Sasah, kje jih torej potrebujete: Murska Sobota, Koper, Jesenice, Krško? Morda celo Ljubljana? Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2009 12:08

matejac je napisal/a:
Upam da ima tale inštruktorca (ki jo priporočate) dejavnost prijavljeno, ker eno mojo prijateljico je tako doletel poziv tržnega inšpektorata. Resnično, saj 'na črno' inštruktorji hodijo v zelje tistim z s.p.-ji. Lep dan, Mateja
Vse ima, tudi črne lase, ne le dejavnost. Draga matejac, ni se ne boj, vse je pod kontrolo. Sicer pa upam, da si zdaj že ugotovila, da se šalim. Ker avtorica te teme ni povedala, od kod je, sem pač navrgla ime, ki mi je prvo padlo na pamet. Sicer pa je vse res. Ognjič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. nov 2009 12:09

matejac je napisal/a:
Upam da ima tale inštruktorca (ki jo priporočate) dejavnost prijavljeno, ker eno mojo prijateljico je tako doletel poziv tržnega inšpektorata. Resnično, saj 'na črno' inštruktorji hodijo v zelje tistim z s.p.-ji.Lep dan, Mateja

No, se mi zdi, da je v Samoboru kar en kup Nataš in kar vsem ne bojo šli trkat na vrata ... pa še v drugo državo ... sicer se pa Ognjič heca (jaz seveda resno mislim)

Atina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. nov 2009 12:10

Ognjič, sva usklajeni :)

Atina

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

5. nov 2009 12:45

Sin ima v 2. letniku gimnazije nemščino 4. Pa sva rekla...ajmo, da ne bo ta 4 tam v redovalnici brez podlage (oba veva, da ne obvlada nemščine niti za 2, kaj šele za 4; vendar se pač napifla in mu nekak zmeraj rata) poiščiva inštruktorja. Pa najdemo. Individualne ure. 45 minut - 15 evrov. Inštruktor mu da pripravljen pisni test - on rešuje ona popravi... malo podebatirata in to je to. Po petih urah je sin ugotovil, da tako, da ona gleda vmes 30 minut Tv (medtem ko on rešuje test), potem pa se 15 minut pogovarjata o njegovih napakah ne bo velike koristi. In je nehal. Odločil se je, da bo poleti šel v mednarodno šolo nemščine (tako da mu bo osnovni jezik angleščina) in bo pač na tak način krepil oba jezika. Polovičko plača on (iz Zoisove štipendije), polovičko pa jaz in menim, da bo v dveh tednih tam odnesel sigurno več, kot bi na teh inštrukcijah skozi celo leto. No, upam! Desanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti