"preobrazba" navadnih hlač v nosečniške

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

4. nov 2009 13:17

Moja sestra si je dala svoje hlače predelati kar k šivilji.Samo blago je kupila.Cenovno je ugodno in se splača. ninkica

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

4. nov 2009 13:19

Pijačka za vseeee :)) Hvala hvala hvala :) Mikica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. nov 2009 17:27

Če ne bi pred dvema letoma vrgla proč večino revij, med njimi dve specialni Burdi za nosečnice, bi zdaj lahko brskala po njih.

Iz mojih izkušenj je predelava hlač iz velikih številk zoprna zadeva. Velike številke imajo dolg korak, dorezati je treba pas in ga prišiti na novo, zožati hlačnice, zarobiti hlačnice, toliko dela, da narediš nove.

Pred leti, ko nosečniških hlač še sploh ni bilo na trgu, sem sešila hlače prijateljici in ta način predelave klasičnih hlač bi bil morda koristen.

Od bokov do sredine sem prišila nekakšen žep, ki se ga je dalo širiti glede na zahteve obsega z elastiko, ki se je obselila na gumb. NAprej ni bilo videti nič tistega žepa, nato pa je tisti žep ob strani postajal večji.

V tisti reviji je bil tudi objavljen vsatvek iz pletenine, grobo rebrasto tkane, ki je bila bšita na sprednjem delu. Prikazan je bil tudi model z drugačno zaplato, npr. karirasto, rešitev tunike s karirastim vzorcem ob strani, zavezane z vezalkami po bočni dolžini.

Vem, da obstajajo tuidi hlače na preklop, ki se ob straneh zavežjo v pentljo.

Če šivaš sama, je mogoče kak džersi dobra izbira. Elastika v pas, pa je gotovo.

F r i n a

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. nov 2009 18:21

Moja mami je prijateljici predelala ene 10 kavbojk...men so bile tako sexy Roncolino

Mojca32  

član od: 22.8.2005

sporočila: 69

5. nov 2009 9:45

Jaz pa sem imela srečo, saj sem bila noseča čez poletje. Rodila sem namreč pred 9 dnevi našega sončka Marušo. Vse hlače in druge stvari sem kupovala v H&M, vendar ne na nosečniškem oddelku. Imajo cevaste hlače na gumico, ki so bile idealna izbira. Drudače pa je trenutna moda zelo priročna tudi za nosečnice. Tako kot je napisala Vendelina. Pajkice, pa preko tunike - idealna kombinacija, pa še zelo udobna. Želim ti čim lepšo nosečnost in pridno bebo. Mojca32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti