Kaj poslušajo mladi?

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

3. nov 2009 11:41

Ja Rebelde ste pa kar pozabili :) Drugače je pa zelo težko vrteti glasbo za vse okuse. Eni so bolj na pop, drugi so rokerji, tretji metalci, četrti poslušajo house, itd. Ni univerzalne glasbe za najstnike, še posebej v takem razponu. 11-letniki bi znali poslušati Rebelde, 16.letniki zagotovo ne. Na Fredija bi prišli, samo se bojim da se bodo bolj norca iz njega delali, kar pa tud ni fajn. Mogoče še en predlog: Rebeka Dremelj. Čeprav, da ne bo pomote - not my cup of tea :) Gigi_84

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

3. nov 2009 11:48

Moycaa, sej danes dvomim da ti tamali poslušajo Heleno Blagne. Ko sem js imela 11 let so ble najbolj popularne Helena Blagne, Irena Vrčkovnik pa Simona Weiss :D Uf, kje so časi :) Fredi Miler bi po moje kr bil (baje poje tud pesmi od Mambo Kingsov al Kingstonov), pa tud Rebeka Dremelj, Saška Lendero? ali pa Tabu... Sej glavno da zna žurko narest in točno tko kot je rekla Vandelina jr.:"Če jih bo vzdušje povleklo, okej, če jih ne bo, jim pa tudi največji glasbeni favorit ne more pomagati." Lizzie

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

3. nov 2009 12:01

Za moje otroke (od 15 do 25) je edina sprejemljiva slovenska: http://www.mojvideo.com/video-slon-in-sadez-mati-nas- in če smo na traktorju paše kakšna Golica, kaj od Mlakarja, pa še kakšen kantavtor za enkrat, dvakrat poslušat besedilo, to pa je skorajda tudi vse... Aja; če spada Perpetum Jazzile, Eroika med "slovensko glasbo", potem so tudi oni na njunem repertoarju velikokrat. Pa še nekaj: Ne otrok podcenjevati glede glasbenega okusa. Fredi Miller zažge, ker ga mladina sprejema kot paridojo na slovensko glasbeno sceno, drugače pa se dobro zavedajo, da pri tej glasbi o kvaliteti ni govora. Desanka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. nov 2009 12:20

Mojcaa, jaz imam doma eno 13 letno gospodično, ki zelo visoko viha nos nad vsem, kar NI Nirvana, Pink, Metallica, Sex Pistols itd. (ja, reciklira "mojo staro" muziko),

pa vendar je komaj čakala na, letošnji občinski praznik, kjer do nam igrali Kingstoni (ki jih sicer "kao" NE prebavi, ker so "komercialci in lajnarji"), ker ... ja, ker se je pač pričakovalo ŽUR s prijatelji! In žur je tudi bil in naše zaprisežene resne mini rokerke v črnem so pod odrom navdušeno "hedbengale" - mahale s čupo in se imele fajn.

Torej - iz svojih izkušenj ti povem, da mulariji verjetno ni toliko važno KAJ se bo vrtelo na neki žurki (ker, kot si že ugotovila, okusom vseh itak ne bi mogla ugoditi) ampak je pomembno to, da bodo skupaj in da žur sploh BO!

PS: Skesano priznam, da sem tudi jaz, ki sicer lahko ure in ure poslušam Bachove fuge ali pa stari pank, sposobna ob pravi luni skakati po mizi in tuliti na Balkan turbo pjevačice. Včeraj sem si na ves glas vrtela Naceta in Heleno : Vrniva se na najino obalo

Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2009 12:21

Moycaa je napisal/a:
Ja, točno, tega sem se pa zdaj spomnila - bi prišli na Fredija Milerja? Hvala še enkrat! Moycaa
Koliko pesmi pa ima imenovani na repertoarju? Več kot eno? Za štirinajsletnike je znosen presek med intelektom in zabavo in dobrim vzdušjem Trkaj. Ker sporti improvizira (je pač talentiran) in še vsi teksti se mu rimajo (in to mnogo mnogo bolje od umislekov, ki jih včasih tule kdo objavi v rubriki 'verz za rojstni dan') in to naredi štimung. Njegova Pleš! v live izvedbi je izvrstna. Helena Blagne je pa bolj za dedke od štirinajstletnikov..... Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. nov 2009 12:25

Ja, Vendelina ima prav: Trkaj  ali pa kateri drug naš reper bi zažgal!

Moja dva mulca (11 in 13) sta bila letos na podelitvi nekih nagrad, kjer jih je zabaval 6pack Čukur, pa sta rekla, da zna narediti dober žur. Pa Pižama in Zlatko sta tudi dobra, pa še Murat in Jose ... v bistvu so tile mladi reperji in hip-hoperji precej kvelitetni predstavniki naše zabavne glasbe.

Mojca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2009 12:39

Jaz sicer nisem najstnik, mlad pa sem, še na misel mi ne pride, da bi razlagal kakšno glazbo poslušam.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2009 12:49

mamaF je napisal/a:

>PS: Skesano priznam, da sem tudi jaz, ki sicer lahko ure in ure poslušam Bachove fuge ali pa stari pank, sposobna ob pravi luni skakati po mizi in tuliti na Balkan turbo pjevačice[jezik]. Včeraj sem si na ves glas vrtela Naceta in Heleno : Vrniva se na najino obalo[palecgor]

[pribor] Mojca
Mojca, če se bo ta problem še naprej pojavljal, se mi javi na ZS in ti pošljem en link od enega mladca iz Nacetove šole talentov in ti zagotavljam, da se bodo simptomi umirli....... Saj bi tule objavila, ampak je tak šus od glasbe, da si preprosto ne upam....: Vendelina jr.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

3. nov 2009 12:54

Zdajle sem se spomnila: Damjan Murko. On je ja najboljši :) Kako smo ga lahko pozabili ... morda načrtno :) Vendelina, objavi link, zdaj smo pa firbčni :) Gigi_84 Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 03.nov 2009 12:55

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

3. nov 2009 13:01

Kaj pa ČUKI, ti znajo narediti imenitno zurko tudi za otroke (preverjeno pri nas je bilo predlani za novo leto zabava s čuki od 18 -20 ure, naprej pa zabava za starše in bilo je fenomenalno. Pa zanimivo je bilo da kadar je bila kratka pavza je bila res kratka.) reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti