Nova gripa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. nov 2009 17:12

Zdajle bo pa začelo padati po tebi kolega zzak1977 po klasičnem scenariju in vrstnem redu kimalcev in pritrjevalcev; tudi zaključek je povsem jasen, tko da si že v naprej spušil. LP hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

26. nov 2009 17:16

Bo "letelo perje" kot pravijo naše prijateljice tu gori. zzak1977

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. nov 2009 17:55

Eh, srčka, po moje nista tako zelo kul, da bi vama v čast perje letelo (no, al pa vsaj enemu na čast).

lp

cervus

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

26. nov 2009 21:15

Javno je bilo objavljeno, da proizvajalec ne prevzema odškodninske odgovornosti za cepivo proti novi gripi, ki se uporablja pri nas. Prednost pri cepljenju so imeli zdravstveni delavci in videli smo, s kakšnim navdušenjem so ga sprejeli. Torej? Tudi v Sloveniji živijo ljudje s posledicami po cepljenju. Žal pa se zdi, da je to prepovedana tema, tabu, nekaj kar ne sme obstajati. No, nova gripa je prinesla tudi to, da se več govori o cepljenjih. Vendelina jr. zanima me, kakšno bi bilo tvoje pisanje, če bi imela tako smolo in bi bila ena od milijona, ki bi imela resne posledice po cepljenju. Vprašanje je retorično in upam da sedaj Vendelina jr. ne bo pometla z mano, ker si upam misliti drugače. Predvsem pa je za svoje zdravje najprej odgovoren vsak sam. angela33

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

26. nov 2009 21:17

Vsi v družini cepljeni. Iz solidarnosti do drugih. Lp, Sara slovinkita

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. nov 2009 21:27

angela33 je napisal/a:
Vendelina jr. zanima me, kakšno bi bilo tvoje pisanje, če bi imela tako smolo in bi bila ena od milijona, ki bi imela resne posledice po cepljenju. angela33

In enako zanimivo bi bilo vedeti, angela33, kakšno bi bilo tvoje pisanje, če bi imela ti tako smolo in bi bila ena od precej manj kot milijona, ki bi imela posledice po preboleli gripi (da ne napišem najhujšega scenarija).

Vprašanji sta povsem enakovredni. Kot sem že napisala, odločitev ja NAŠA. MOJA; TVOJA; NJENA, vsakega zase.

Zase lahko rečem, da sem se, po tehtnem premisleku in tehtanju ZA/PROTI, kot vsako leto doslej, odločila, kaj bom storila. In sem to storila. In se zavedam, da odgovornost za svojo odločitev nosim sama. Kot sem jo vsa leta doslej.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

26. nov 2009 21:44

Res, stroki se ne verjame več... Zakaj? Ker nekaj medijev konstantno forsira določeno mnenje. In potem ljudje raje verjamejo televiziji (novinarjem), in kar naenkrat mnenje zdravnikov in znanstvenikov ni več nič vredno. Žalostno, ampak tako pač je. In res se vsak pri sebi odloči, ma mene ne prepriča moja soseda (ekonomistka) ali pa moja prijateljica (političarka) ali pa moja mama (učiteljica)... Ampak nekdo, ki je na tem področju strokovnjak! In tudi na podlagi njegovega/njenega mnenja se potem odločim. Ne pa takoj apriori proti. To me res malo spominja na nekatere naše zvezdnice, ki propagirajo kozmetiko, ki ni preizkušena na živalih, potem pa rodijo z epiduralno, in vsi vemo da so tako ali drugače vsa zdravila testirana na živalih. Pa naj leti če že more.... Lep večer vsem nasprotnikom in zagovornikom cepiva! P.s.: čim več se vas bo cepilo, tem manj je moćnosti, da bom gripo dobila

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

26. nov 2009 21:48

Jaz sem pa srečna da sem jo ravnokar prebolela, brez posledic. Tako da ne rabim več razmišljat za ali proti, ker se ne rabim več cepit. http://basti.moj-album.com/

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. nov 2009 22:35

ježeš, ježeš, ježeš.... če pa je tako, da tisti, ki najbolj na glas kričijo, da oni pa razmišljajo s svojo glavo in da oni pa imajo pravico do svojega mnenja, ponavadi sploh ne razmišljajo.... svoje mnenje pa poberejo za prvim plotom (nestrokovno postavljenim, da se razume). No, če ne bi bilo tako, bi jih kdo še resno jemal. Ker kateri proizvajalec česarkoli pa vnaprej izjavlja, da prevzema kazesko odgovornost za karkoli.....ups, me je že spet zaneslo. Živi bili, pa vidili. Lep večer, Sonja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

26. nov 2009 23:09

Na nacionalni TV so pravkar objavili, da se je v Sloveniji cepilo proti pandemski  gripi 32000 ljudi, rahle zaplete beležijo pri 76 ljudeh in ugotavljajo, če je smrt 77-letne ženske, pri kateri je priško nekaj minut po cepljenju do motenj srčnega ritma in nato do zastoja srca, kakorkoli povezana s samim cepljenjem.

 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti