Nova gripa

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

3. nov 2009 15:58

@Vendelina jr. Čisto po pravici povedano nisem pomislila na to, da bi lahko škodovalo. Glede na to, da ta razkužila priporočajo kot neke vrste preventivo, dvomim da bi bila v škodljiva v taki meri. Poleg tega ne delam tega 30x na dan, ampak 1x, mogoce 2x. Kaj pa naprimer medicinske sestre v zdravstvenih ustanovah, ki si morajo dejansko tudi po 30x na delovnik razkužit roke, da ne prenašajo okužb (mrsa in vse ostalo kar kroži po bolnišnicah)? Ali pa kirurgi? Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 03.nov 2009 16:00

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

3. nov 2009 16:29

Proti sezonski gripi se cepim že nekaj let predvsem zaradi narave svojega dela.Za cepljenje proti novi gripi se še nisem odločila in se vrjetno tudi nebom.N a delovnem mestu že tako ali tako uporbljamo vsa zaščitna sredstva,ki jih zaradi narave dela pač moramo,da zaščitimo sebe,da ne prenašamo okužb naprej injih ne prenišamo domov svojim družinskim članom.Uporabljamo razkužila.rokavice po potrebi maske in zaščitne predpasnike.Razkuževanje rok je potrebno pri nas precej pogosto oziroma naj bi se izvajalo od prehajanja od stanovalca do stanovalca.Upam le da ta gripa v naši ustanovi ne izbruhne,saj nebo ravno prijetno za nikogar.Raznih ostalih bolezni,ki so prenosljive pa smo itak že vajeni.Srečujemo se z mrsami,šeni,rota virusi in nalezljivimi herpesi.Zaenkrat omam srečo in se ne okužim.Pomambno je tudi pravilno in dovolj pogosto umivanje rok. chappy

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. nov 2009 17:04

Seveda se strinjam z vendelino in julijo, vsak ima pravico in dolžnost, da se odloča o svojem zdravju.

In s tem mislim tudi na to, da naj se vsak zase odloči, komu je bolje verjet -  strokovnjakom z IVZ in infekcijske klinike ali propadli novinarki in kupu anonimnih internetnih čvekačev (seveda ne mislim na KulSlo), ki zdravijo svoje manjvrednostne komplekse  z razglašanjem nekih absurdnih teorij zarot.

Stroka je povedala svoje, ampak kaj, ko je strokovno mnenje tako suhoparno in nezanimivo...

Mislim, da je še najbolj konkretno povedal dr. Sterle v včerajšnjem zapisu na 24ur:

http://24ur.com/novice/slovenija/cepljenje-pr

 

"Če bi cepili milijon ljudi, bi jih imela mogoče polovica ali četrtina blage bolečine na mestu cepljenja, če pa tega milijona ne cepimo, jih bo približno 25 odstotkov dobilo novo gripo, kar pomeni, da bodo imeli bolečine po mišicah nekaj dni," je poudaril Strle. Povedano drugače: Če ima po cepljenju en odstotek kratkotrajno vročinsko bolezen, to pomeni, da jo bo od milijona cepljenih dobilo deset tisoč, če pa ne bodo cepljeni, jih bo imelo 250.000 vročino, ki bo trajala pet do sedem dni, je razložil.

Prav tako se ne pričakuje, da bi zaradi stranskega učinka cepljenja kdo umrl. Če bo od milijona necepljenih zbolelo 250.000 ljudi, pa jih bo po dosedanjih predvidevanjih umrlo od 0,1 do 0,5 odstotka, kar pomeni od 250 do 1250 ljudi, opozarja Strle. Po njegovih besedah so tako koristi od cepiva velikanske.

 

Žal lahko že napovemo, da bodo za tistih 1000 umrlih spet krivi zdravniki in zdravstveni sistem, ker ne bo zadosti postelj v bolnišnicah, ne bo zadosti (zdravih) zdravstvenih delavcev, ki itak ne obvladajo svojega dela in se jim žvižga itd itd...

Sicer pa upam, da to še ne bo tista epidemija, ki nas bo spet poučila o koristnosti cepljenja. 

 

Skratka, jaz se bom cepila (če se bom le uspela zmigat do najbližjega cepilnega centra - me malo moti dejstvo, da moram jaz tja, namesto da bi prišli  oni k meni v službo z injekcijo ).

Je že tako, da tisti, ki smo v stalnem kontaktu z ljudmi, skoraj gotovo pridemo v stik z virusom. "Posebnost" tega virusa pa je ravno velika prenosljivost oz. kužnost, tako da zboli bistveno več ljudi kot pri običajni sezonski gripi.  Poleg tega pa menda izraziteje napada prav mlade ljudi (starejši naj bi bili morda že nekoliko imuni od preteklih epidemij in cepljenj).

Tudi če je virus res "produkt farmacevtske industrije za kovanje dobička", zato ni nič manj nevaren...

 

Limone, pomaranče & co bom pa tudi jedla pa pila čajčke  

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 03.nov 2009 17:14

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2009 17:17

Nasja, ti pa točno tako razmišljaš kot jaz! Profitirajo tako farmacevti in dohtarji (ker ti cepijo), jaz pa tudi, ker le na tiho upam, da je res cepivo tisto, ki prepreči bolezen.

Tako je volk sit in koza cela. Če pa zaradi tega farmacevti zaslužijo, pa naj.

Vanja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. nov 2009 17:42

Mi smo v šoli tudi ratal moderni...mamo anibakterijska razkužila xP. Jaz se cepit ne grem...ma mi je vseeno zanimivo da ravno na dna pričetka cepljenja pade 1. smrtna žrtev.Kakšno strašljivo naključje xP Roncolino

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. nov 2009 21:35

Mene pri vsej zgodbi tudi moti ista stvar kot Roncolino. Ne verjamem v teorije zarote, ampak tole je pa res zelo čudno.

Glede cepljenja imam mešane občutke, ne morem se odločit. In mož je rekel, tako bomo naredili, kot boš ti rekla. Ti si naša družinska zdravnica . Fajn.

jasna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2009 21:46

Mislim, da je pri vas problem manjši, ker imate toliko bolniške, kot je rabite. Pri nas dobiš od firme 7 dni, ki jih lahko uporabiš za bolniško na leto. Če si več bolan, recimo da resno zboliš, kot za rakom ipd. takrat ti priskoči na pomoč neko posebno zavarovanje, mislim da plačajo tam enih 60% plače. Ampak to je za resne bolezni, ne za prehlade...

Zato imamo tudi enkratna zdravila (I know Ežoj ) ki tako lepo umilijo simptome, da greš lahko kljub temu v službo in funkcioniraš z recimo 85% normalne energije. Ta zdravila kupimo kar v lekarni in jih, odkar sta moja starša pogruntala, kako dobra so v resnici, konstantno nosimo čez lužo. Če dobiš angino, greš pronto k zdravniku, dobiš antibiotike in marš v službo. Sem ugotovila, da res ni potrebe biti doma, razen, če imaš hudo vročino.

Aja, pa da koristih tistih 7 dni, ti ni treba k dohtarju po pildek...Samo pokličeš v službo in poveš, ups, mene pa danes ne bo.

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2009 21:52

Ali lahko teh 7 dni, ki jih dobiš od firme, prenašaš naprej v naslednje leto, če nisi v preteklem letu izkoristil vseh?

LP

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2009 22:02

elaphus je napisal/a:

Ali lahko teh 7 dni, ki jih dobiš od firme, prenašaš naprej v naslednje leto, če nisi v preteklem letu izkoristil vseh?

LP

cervus

 

Odvisno od firme, ampak mnoge tega ne dovolijo...Če ti jih ne pustijo vleč v naslednje leto, jih pač izkoristiš (ker pač ni treba k zdravniku). Plača za ta teden dni je polna. Nikakor jih pa ne moreš v nedogled vleči. Po navadi naredijo tako imenovani "cap" ali maximum. Ena banka, za katero sem delala 20 let nazaj je imela max. 20 dni. Pa še to, ljudje tukaj menjajo službe tako pogosto, da ni za povedat....

Bolniško lahko pogosto koristiš tudi po pol dneva, recimo ko moraš k zobarju ipd. Ne vem, kaj je razlog, ampak ljudje so tukaj dosti manj bolani kot doma. Isto sem opazila tudi ko sem živela v Švici.

Vanja

NAGELJ  

član od: 22.10.2008

sporočila: 35

3. nov 2009 22:36

Tudi jaz, že nekaj dni premišljujem ali bi se cepila ali ne.Za sezonsko gripo se cepim že pet let in ni bilo kakšnih reakcij. Drugače pa me bolj skrbi za otroke in vnuke. NAGELJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti